zachmurzenie umiarkowane
17°
17°
poniedziałek
Reklama
Czy w gminie Rędziny będzie referendum?
22 maja 2020 r. | 14:37
52

Dostaje od was coraz więcej sygnałów w sprawie ewentualnego referendum. Chcecie odwołania Wójta Pawła Militowskiego, to zorganizujcie grupę ludzi, która to poprowadzi. Przy takim stopniu zaniedbań gminy i sposobie rządzenia gminą, raczej nie będzie z tym problemu.

Pytacie mnie również, kto mógłby zastąpić Militowskiego. Obecnie tylko dwie osoby przychodzą mi do głowy. Pierwsza to były wicewójt Mariusz Spiechowicz, któremu niewiele brakowało, a zostałby wójtem. Drugą osobą jest radny powiatowy i dyrektor Szkoły Podstawowej w Koninie - Adam Jaruga.

Co do samego referendum, polecam artykuł w tej sprawie - TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKI52 odpowiedzi na “Czy w gminie Rędziny będzie referendum?”

 1. Krzysztof pisze:

  TAK chcemy referendum

  20
  3
 2. Paweł i Gaweł pisze:

  REFERENDUM !!!
  REFERENDUM !!!
  REFERENDUM !!!
  włodarz powrót do Zakładów Karnych Wąsosz
  liczne mrowie nowo zatrudnionych przez niego pracowników do łopaty
  Efekt dla mieszkańców gminy na PLUS

  20
  3
  • Mieszkaniec gminy pisze:

   CHCEMY REFERENDUM tylko nie JARUGA I NIE ŚPIECHOWICZ to ludzie z bliskiego otoczenia obecnego nieudolnego włodarza i będzie to samo czyli złodziejstwo i marionetki bez odpowiedzialności !!!!!!

   17
   2
 3. Marzenka pisze:

  3 X TAK za REFERENDUM !!! Koniec rządów RYŻEGO

  21
  1
  • Ja pisze:

   Spiechowicz moim zdaniem nie byłby lepszym wójtem… Nadzieja w Adamie Jarudze 🙂

   17
   8
   • Miła pisze:

    Ani pan Jaruga, ani pan Spiechowicz.Obaj nie mają predyspozycji do tej funkcji, mimo jakiegoś tam doświadczenia w samorządzie.
    To musi być kandydat który ma pojecie o samorzadzie i ściągnie do gminy jak najwiecej środków finansowych na jej odbudowę. Kandydat , który nie będzie w nieskończoność przyuczał się do fachu wójta.
    Krótko mówiąc musi to być kandydat reprezentujacy obóz rządzący. Po to by mógł sprowadzić jak najwięcej grosza do gminy.Myślę ze innego wyjścia ta gmina nie ma.
    Pan Jaruga , można rzec jest politykiem lub co najmniej gorącym oredownikiem PSL-u, ale ta partia obecnie jest całkowicie zmarginalizowana na scenie politycznej. Tworzy tzw totalna opozycje.Poza tym patrząc z perspektywy czasu PSL układał się z większością rządząca Polską i dostawał za to lukratywne posady. Przeważnie w agencjach rzadowych i spółkach Skarbu Państwa. Przez ostatnie lata wspołrzadził z postkomunistami i PO.

    12
    8
 4. komentarz pisze:

  Wszyscy tylko nie JARUGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ten człowiek widzi tylko własny interes nie może reprezentować ludzi, bo tego nie potrafi!!!!!!!!!! Nawet nie powinien być radnym powiatowym, bo to wstyd!!!!!!!!!!

  17
  9
  • Krzysztof pisze:

   Tylko Pan Adam Jaruga Ryży pakuj się my chcemy Pana Adama Jarugę

   10
   16
   • ~ pisze:

    Ludzie, jeśli macie w sobie odrobinę szacunku dla siebie, empatii i przyzwoitości , nie ubliżajcie innym.Po prostu tak nie wypada.Można zarzucać wójtowi różne niedociągnięcia, można obarczać go winą za konktretne przypadki , ale nie wolno mu ubliżać, wyzywać.Nie należy go poniżać.
    Dziękuję.

    8
    9
  • Sekcja Gimnastyczna pisze:

   Jak jesteśmy już przy samorządzie , to może pan radny powiatowy zmobilizuje swojego kolege wojta Pawła, aby niezwłocznie podjął kroki w celu przeprowadzenia generalnego remontu ulicy Kościuszki w Redzinach, ktora należy do powiatu.Jest wspaniała okazja, aby obaj mieszkańcy gminy wykazali się i pokazali wyborcom , ze ten remont dojdzie do skutku. Pokazą przy okazji ze mieszkancy dokonali trafnego wyboru.Warunkiem podjęcia prac przez powiat jest położenie kanalizacji w tej ulicy.
   Szanowni panowie samorządowcy, podejmijcie działania w tej materii.Nie sztuka stawiać puste obietnice. Trzeba po prostu działać.
   Dlategi Suweren mówi SPRAWDZAM!!!

   17
   2
 5. Adam Jaruga pisze:

  Panie Redaktorze miłe, że Pan zauważa moje działania jako pozytywne dla gminy, jednak można dla niej pracować nie będąc wójtem. Taką widzę swoją rolę. Jestem dyrektorem szkoły i radnym powiatu, zabiegam o dobro gminy na innych polach. Robię swoje i nie wchodzę wójtowi w jego kompetencje. On zna sie na swojej pracy i nie ma co podsycać fermentu wśród mieszkańców. Myślę, że wójt ma plan na tę gminę, i należy Mu dać szansę na jego realizację. Pierwszą kadencję społeczeństwo oceniło pozytywnie, a sukcesy tej kadencji pewnie też zostaną dobrze odebrane. Referendum potrzebuje dużej liczby nie zadowolonych mieszkańców, a Wójt może liczyć na duże poparcie, więc dajmy Mu spokojnie pracować.

  9
  18
  • Marzenka pisze:

   Ryży boisz się to już koniec twoich rządów długów w gminie więcej niż ryżych włosów na głowie.

   16
   3
   • Ciotka Klotka pisze:

    Proszę Pana.O jakim planie Pan mówi. Wojt , o ile miał jakis “plan na gmine” “powinien go przedstawić osobiście na poczatu kadencji.Tej pierwszej kadencji.Nie wydaje się Panu dziwne ze o planie mówi Panu a nie mieszkańcom gminy.Został Pan Dyrektorem Szkoły. Dlatego pańska wypowiedź na forum trudno uznać za obiektywna.i rzetelna..Proszę tylko aby nie wprowadzał Pan mieszkańców gminy w błąd co do kompetencji wójta, bo jak działa widzimy to już od dobrych kilku lat.Wiemy ze Pan nie ma innego wyjscia tylko pozytywnie wypowiadać się o wojcie ale na miły Bóg proszę nie oklamywac ludzi.o jego rzekomych zdolnosciach i kompetencjach.My tez mamy rozeznanie widzimy co w gminie się dzieje..Czyżby nie zauwazal Pan szeregu nieprawidłowości w działaniu pańskiego kolegi Pawła czy tylko pan udaje ?
    A szanse na realizację tylko sobie wiadomej wizji gminy dostał już w 2014 roku.Zachęcam aby raz jeszcze przeczytał Pan swój post, Oprucz wdzięczności za dyrektorski stołek w Koninie nie był Pan w stanie wymienić spektakularnych, rzekomych sukcesów swojego kolegiI.Na koniec raz jeszcze chce podkreślić.Albo Pan nie ma wyobraźni o działaniu samorządu albo skupił się pan wyłącznie na wychwalaniu swojego przyjaciela ktory obdarował Pana stanowiskiem w gminie..

    15
 6. Cecylia pisze:

  Żeby w naszej gminie zrobić porządek to tylko musiałby wrócić Waldemar Chmielarz były Wójt, ale z doświadczeniem i z wielką znajomością zagadnień samorządowych i wewnętrznych gminy. To był gospodarz, który nie zadłużył gminy!!!
  Tylko nie wiadomo, czy by chciał sprzątać po Militowskim!!

  19
  5
  • Marzenka pisze:

   Panie Adamie Pan i tylko Pan na stanowisko wójta.Ryży niech wraca skąd przyszedł nikt za nim płakać nie bedzie

   10
   10
  • Mieszkanka Rędzin pisze:

   Ciekawe co Pan Chmielarz by zrobił!!@,on nawet nie umiałby posprzątać, nic za jego kadencji się nie działo, a Wójt Militowski potrafi przynajmniej zdobywać fundusze na rzecz Gminy A Pan” Redaktor “jest zawzięty nie tylko na naszego Wójta ale widać że bieganie po sądach to jego ulubione zajęcie radzę Panu zająć się czymś pożytecznym A nie oczernianiem ludzi w ościennych gminach bo rozmach to Panie Gąsiorski ma Pan duży

   1
   15
   • Maciek pisze:

    Mieszkanko Redzin !
    Nie martw się o Pana Chmielarza.Jest Prezesem , jeździ po świecie i zarabia 150 tys miesięcznieJego dokonania to tak z grubsza :
    Kanalizacja, oczyszczalnia ścieków .Orlik, ośrodek zdrowia z placówkami zamiejscowymi, drogi, remonty szkół i ulic gminnych, budowa oświetlenia na drodze publicznej, planowe remonty zbiorników ppoż w poszczególnych sołectwa, właściwa piecza nad obiektami sportowymi i placami zabaw, umiarkowane zatrudnianie tylko merytorycznych osob, brak doradcow oraz drogich radcow prawnych, a najważniejsze dokonanie to pozostawienie na koniec pracy ponad 7 milionów złotych nadwyzki budzetowej.
    Tak dla jasności posiadał ogromne doświadczenie w samorządzie oraz z wykształcenia był prawnikiem i ekonomista.Mimo to zostal przepedzony z gminy.Teraz Ci co połapaćli się ze popełnili katastrofalny błąd lamentuja i rwia sobie włosy z głowy.
    Na kolana i na Jana Pawła błagać o wybaczenie i zapraszać Chmielarza do gminy!!!!!!!!!!!!!!

    12
    3
   • Cecylia pisze:

    Otóż mieszkanko Rędzin nie masz informacji, że Chmielarz w ogóle nie zadłużył gminy. Złożył wnioski o fundusze na wykonane ulice Prusa i Bankową w Redzinach i na nowe autobusy do GZK. Jego wnioski przeszły mieszkańcy go niestety nie wybrali, a pieniąze dostał Militowski i chełpi się, że to on ma w tym zasługi nic bardziej mylnego podszywa się pod wnioski Chmielarza. Co Militowski zrobił przez 5 lat dla Rędzin na pewno nic !! Zobacz ile nowch ludzi pracuje w urzędzie, po co stworzył referaty żeby mianować kierownikami i dać wybujałe pensje swoim. Żaden z wójtów nie pompował administracji i jak do kadencji Militowskiego referatów nie było i stanowisk kierowniczych też jaki to ma sens? poza tym zatrudnia z obcych ternów pracowników, którym płaci duże pensje zobacz, co w tym względzie robią inni wójtowie i prezydenci mają ciche umowy żeby zatrudniać swoich mieszkańców. Z mieszkańca naszej gminy do gminy z jego zatrudnienia wpływa subwencja z urzędu skarbowego. Ten wójt wcale o to nie dba!!!!!!! niech długi gminy rosną, to jest gospodarz!!!!!!!! To jest naprawdę wstyd, że nawet na tym się nie zna. Bardzo się dziwię, że go bronisz. Jeżeli chodzi o dziennikarza to tylko jest odważny i pokazuje nam mieszkańcom co źle jest w naszej gminie. Ja osobiście chylę przed nim czoło i popieram za to co robi, bo nas wyręcza w tym o co my powinniśmy pytać iznać prawdę.

    13
  • ... pisze:

   Po pierwsze to był – jest zakłamanym fałszywym człowiekiem
   Po drugie ma ciepła państwowa posadkę więc się jej będzie trzymał

   5
   4
 7. Agnieszka pisze:

  Jaruga zdecydowanie lepszy niż Militowski!!!!!!!!

  9
  9
  • Marzenka pisze:

   Popieram zdanie Agnieszki Doktor Adam Jaruga Radny powiatowy Dyrektor Szkoły Podstawowej w Koninie Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudnikach były samorządowiec zdecydowanie lepszy niż Militowski!!!!!!!!
   Ryży do ZK

   9
   12
   • Cecylia pisze:

    Doktor od czego? Czy wy ludzie trochę myślicie przecież na wójta to należy wybrać dobrze wykształconego musi miec wykształcenie prawnicze lub ekonomiczne, żeby nie było tak jak jest teraz ani wkształcenia, ani doświadczenia. Pan doktor pisze z błędami ortograficznymi to gdzie jego wykształcenie? Proszę sprawdzić
    czy Militowski mianując Jarugę na dyrektora szkoły nie złamał prawa przecież wyrok jeszcze nie został wykreślony z KRS

    13
    5
    • Raz sierpiem, raz młotem... pisze:

     Ten wyrok to chyba za fałszowanie papierów zdrowotnych druhow OSP.
     Wojt , radny, inny funkcjonariusz publiczny powinien być nieskazitelnego charakteru.Jak jest w Polsce, wyciagnijcie wnioski sami.

     13
     3
     • katotaliban pisze:

      Wójt musi być “kryształowy” jak prezes NIK-u i niezłomny jak rząd PiSu, ewentualnie ułaskawiony przez Prez… zanim zostanie skazany.

      6
      5
     • Psychoterapeuta pisze:

      Panie Katotalibanie.
      Po nicku uważam iż potrzebuje Pan wsparcia psychologicznego. Jestem do usług. Chce podkreślić iż nie pracuje jako wolontariuszka. Moje porady są płatnę, ale przynoszące skutek. Nawet w tak skrajnych przypadkach jak pański.
      Zanim Pan cokolwiek napisze proszę to sprawdzić u źródła.
      Otóż osoba która została ułaskawiona przez Prezydenta została skazana.

      5
      4
     • katotaliban pisze:

      Uderz w stół a się odezwą…

      1
      6
   • Pędzel pisze:

    Marzenko, skoro napisałaś, że Pan Jaruga jest radnym powiatowym, to w dalszym ciągu jest samorzadowcom. Odśwież sobie wiedzę na temat samorządu aby nie walić kichy na forum.Ty zła kobieta jesteś.???

    6
    5
 8. Tomek pisze:

  No i brawo, łatwo jest oceniać i epitety wypisywać, ale cokolwiek zrobić to już problem. Każdy mądry, widzi wady u innego. Ludzie patrzycie na siebie, potem na innych.

  1
  13
  • Redziniak pisze:

   Tomus, jak masz ciepła posadkę w gminie lub twoja rodzinka to siedź cicho i nie zabieraj głosu. Na obecne działanie władz gminy nie ma żadnego usprawiedliwienia.Po prostu.I nawet włączony do tego celu doktur niewiele pomoze.Fakty są porażające.

   11
  • Mieszkaniec gminy pisze:

   Ty człowieku to chyba Tobie zrobił tą drogę w pola za 1,5mln zł a w gminie nie ma kanalizacji a dług rośnie w zastraszającym tempie…. Koniec będzie złodziejstwa i wszyscy powinni być z tego rozliczeni….

   15
 9. katotaliban pisze:

  Referendum w stanie (nie)nadzwyczajnym epidemicznym? Do czasu wyboru nowego wójta zostałaby skierowana osoba z nadania “lepszego sortu” czyli PiS.
  Po co komu wójt, prezydent. W danej Polsce w czasie bezkrólewia władzę sprawował Prymas . Czy coś się zmieniło, przecież i tak największy wpływ na ludzi ma lokalny ksiądz, a każdy organ państwowy chodzi przed biskupami jak w zegarku.

  2
  6
 10. Mieszkaniec gminy pisze:

  Oczywiście że mieszkańcy chcą referendum tylko dwie osoby proponowane są to osoby z bardzo bliskiego otoczenia obecnego nieudolnego w rządzeniu gminą włodarza, te osoby nie powinny w ogóle być brane pod UWAGĘ bo to będzie to samo…… Ludzie to powinna być osoba w pełni odpowiedzialna. Nie chcemy już w gminie ZŁODZIEJSTWA i MARIONETEK. !!! W dotychczasowym włodarzem i jego zdobytym przez czas bycia wójtem majątkiem powinna się zająć niezależna Prokuratura !!!!! Takie jest zdanie wielu ludzi w naszej gminie.

  18
 11. Mieszkaniec gminy pisze:

  Żaden JARUGA ludzie to musi być osoba nie sterowana przez RYŻEGO ,Jaruge to Ryży wrzucił na dyrektora szkoły i on nim steruje…. To musi być osoba dorosła i odpowiedzialna a nie druga marionetka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Ktoś kto ma wykształcenie i doświadczenie !!!!!

  17
  2
 12. Mieszkaniec gminy pisze:

  Napiszę krótko i zwięźle temat na miarę TVN UWAGA to co się dzieje w gminie to wstyd i żenada !!!!!
  Złodziejstwo i kolesiostwo !!!!! A majątek wójta powinien być prześwietlony przez Prokuraturę i CBA !!!!
  Powoli wszystko do tego zmierza……

  19
 13. WONG pisze:

  Szanowny “Mieszkańcu gminy”
  W całości popieram Twoją wypowiedź. W gminie nie jest potrzebne referendum, ale wizyta “smutnych” panów z CBA !
  Należy prześwietlić majątki wszystkich osób powiązanych z obecnym wójtem, zaczynając od niego samego.
  Do przejrzenia wszystkie przetargi, umowy zlecenia i inne wydatki.
  Przekonamy się wtedy ile w nich było rzeczywistych kosztów, a ile tak zwanego “odstępnego”

  16
  1
  • Pędzel pisze:

   Szanowny WONG
   Referendum to podstawa dzwigniecia z kolan i zapasci gminy.Równolegle do tych działań spowodować należy kontrolę przez odpowiednie organa państwa.

   17
   1
 14. Iks Igrek Zet pisze:

  Ludzie kolejny raz wzywam Was do pohamowania się od znieważania i poniżania wójta.Chcecie wykazać nieprawidłowości tego samorządowca. ?OK! każdy ma do tego prawo oczywiście w granicach rozsądku i poszanowania prawa oraz drugiego człowieka Wójt nie jest osobą która darze sympatią z wielu względów. Ale to nie powód zeby używać w stosunku do niego słów obraźliwych. Ponizać go i ubliżać. Opamiętajcie się. !!
  Rozliczmy jego działania powstrzymując się od wulgaryzmów i znieważania.
  Używając wulgaryzmów dajecie świadectwo o swojej prymitywności i chęci zemsty.NIE!!! NA TO NIE MA ZGODY!!!!
  Jeśli popełnił błędy trzeba to wszystko zebrać i przedstawić służbom. Sami nie wymierzajcie sprawiedliwości..
  Chcecie być szanowani- szanujcie innych.

  7
  8
 15. Mieszko pisze:

  Witam, szanowni Państwo moim zdaniem to co sie dzieję na tą chwilę w naszej małej, ale z dużym budżetem ojczyźnie należy przerwać. Wójt Militowski rozpoczynał swoją pracę w urzędzie gdzie budżet Gminy Rędziny miał dużą nadwyżkę. Po 4 latach swojego urzędowania Pana Militowskiego Gminny budżet kształtował się już na ogromnym zadłużeniu. Po wygraniu drugiej tury wyborów kontynuje dalej swoje działania i zadłuża gminę na kolejne lata budżetowe. Ale przy takim sposobie zarzadzania inaczej sie nie bedzie działo, jak wydaje się miliony zlotych na rozbudowe starego przedszkola w Rędzinach ktore uważam za zbyteczne bo jest tyle budynków pustych ktore gmina musi utrzymywać, ogrzewać etc. Strażnice w każdej miejscowosci, zachwilę szkoła na Osiedlu bedzie swiecić pustkami i również można w tych budynkach organizować zajecia dla emerytów, ja nie widzę tu żadnego problemu, jest w każdym budynku zaplecze, kuchnie, sale i etc. Plac zabaw został zniszczony po starym przedszkolu w Redzinach!!! Czy nie można było urządzenia przekazać na inne oddziały przedszkoli?? Przecież gmina bogata prawda!!!
  Myślę że nie ma co wskazywać już na tą chwilę nowego kandydata na stanowisko wójta bo to za wcześnie..Na pierwszym miejscu jest ważna zgoda mieszkańców na temat zorganizowania referendum i zebranie odpowiedniej ilości podpisów, a potem glosowanie.
  Wybór kandydana na włodarza naszej gminy to wybór indywidualny każdego z mieszkańców, a co do kandydatów to myśle że nie ma co łączyć stanowisk i wybierać osoby które już piastują stanowiska w samorządach. Dajcie im czas na to, aby mogli się wykazać i zdziałać coś dla naszej gminy?.

  16
  1
 16. Mieszkaniec gminy pisze:

  Kobieto otrząśnij się ten wójt to pozyskuje tylko fundusze dla swojego biznesu a Ty chyba jesteś z jego otoczenia bo piszesz bzdury jak mało kto….. Albo Cię włodarz smyra tu i tam ……

  13
 17. Obserwator pisze:

  * oprócz nie oprucz….
  Skąd pewność, że wójt to przyjaciel dyrektora?
  Wójt wygrał wybory, które odbywały się nie tak dawno. Wygrał je w dość wyraźny sposób. To mieszkańcy go wybrali i dali mu kredyt zaufania na drugą kadencję.
  Denerwują mnie dwie rzeczy na tym portalu:
  1. Uważam, że niestety Pan Redaktor jest jednak stronniczy.
  2. Ciągłe nawoływanie anonimowych krzykaczy o referendum – proszę powołać komitet referendalny, zebrać, odpowiednią ilość głosów i zmobilizować wyborców.

  2
  10
 18. Raz sierpem, raz młotem... pisze:

  To po co tu wchodzisz. anonimowy obserwatorze.Mnie denerwują takie wiejskie mundroski które na prawo lewo anonimowo pouczają innych.Dyrektor, doktór ktory otrzymał stołek w gminie jest przyjacielem wójta Paweł obdarza stołkami tylko zaufane osoby.Co prawda na jednej szczerze się przewiozł. …. ale to juz historia

  • Obserwator pisze:

   Odezwał się nie anonim 🙂
   Nikogo nie pouczam.
   Zrób referendum jeśli uważasz że taka jest wola większości mieszkańców.

 19. Kochanka, jedna z wielu pisze:

  REFERENDUM!!!
  REFERENDUM!!!
  REFERENDUM!!!
  Trzeba przewietrzyc gminę , również z tego mrowia znajomych, zatrudnionych w ramach lepszego jutra.!!!!!

 20. Prosto z mostu pisze:

  Sxanowny Panie Radny Powiatowy.Bardzo wzruszyłem się panskim wpisem na forum , jak pieknie opisał pan swoje wielopłaszczyznowe działanie, dla dobra gminy.Jest mi tym bardziej przyjemniej zadać panu kilka pytań, zwiazanych z panskim działaniem, jako radnego powiatu.
  Dlatego bardzo proszę o udzielenie infornacji : z jakiego powodu powiat do spółki z gminą (ktora wyłożyła na ten cel prawie pół miliona zl) nie zrobił kanalizacji w drodze powiatowej na odcinku Rudniki Konin?
  .Skoro wojt Paweł , ma rzekomo jakis plan na gmine, (o ktorym pan przeciez wspomonał) to dlaczego nie potrafił wpaść na pomysł zrobienia kanalizacji przy okazji remontu drogi i dlaczego pan jako radny powiatowy nie wspierał i nie inspirował go w tych działaniach.?
  Przecież w tym waszym planie na gmine skanalizowanie całej gminy, winno być priorytetowe!!!!
  Dlaczego wreszcie nie wspiera lub też nie inspiruje pan wojta Pawła, aby ten łaskawie wybudował kanalizację w ulicy Kościuszki w Redzinach ?
  Przypomnę panu , ze jest to droga – ulica powiatowa. Wiec jest niejako w panskiej kompetencji jako radnego powoatu.Warunkiem generalnego remontu tej ulicy przez powiat jest zrobienie kanalizacji przez gminę Redziny.I pan , jako radny powiatowy każe nam łaskawie popierac wojta i czekać ze spokojem na to, co jeszcze wymysli panski przelozony?
  Bardzo proszę nie zżymać się z mieszkańców gminy!
  To jest pańskie postrzeganie dobra wspólnoty samorzadowej.?
  Kościuszki leży odłogiem kilka dobrych juz lat.Większość ulic gminnych wymaga co najmniej nakładek.Do zrobienia jest jeszcze kanalizacja prawie we wszystkich sołectwa, a pan każe nam spokojnie czekać , co jeszcze dla gminy wymyśli i zróbi pański przwłożony, wójt ?
  Może pan wyreczy przełozonego, wojta Pawła i odpowie na kolejne proste pytanie: po co wydawał grube miliony na oczyszczalnie skoro nie skanalizował całej gminy.Oczyszczalnia w obecnym kształcie spełniała wszelkie wymogi i zapotrzebowanie na ścieki! !!!
  .Trzeba było najpierw zrobić kanalizację we wszystkich sołectwach, a na samym końcu brać się za oczyszczalnie.
  Czy takie działanie, pan jako samorzadowiec popiera i stoi murem za przelozonym.?
  Komu potrzebne są nowo budowane i remontowane drogi pod lotniskiem i na ul.Wodnica?
  Czy to jest priorytetem gminy?
  I proszę abyscie sie panowie wreszcie określili : czy macie zamiar budować kanalizację w gminie czy nie.?
  Gdzie leży problem?

  12
 21. Prosto z mostu pisze:

  Panie Radny Powiatowy. Byłbym zapomniał. ..
  Dlaczego obaj z szefem, czyli panskim przelozonym, nie zadaliscie sobie trudu, aby poinformować mieszkańców gminy (i dla przyzwoitości choćby spytać ich o zgodę) o planowanym chyba tylko przez was stworzeniu filii Domu Dziecka z Chorzenic na terenie gminy Redziny bodajże w Redzinach. .Dziecko jest najważniejsza i najcudowniejszym dozbaniem dla każdego rodzica.Ale o tak poważnych przedsięwzięciach powinni być informiwani rownież mieszkańcy gminy.
  Z uwagi na fakt iż Dom Dziecka podlega powiatowi ,stąd pytanie do pana radnego powiatu jest zasadne.Jeśli cos pomyliłem, proszę o korektę z Pana strony.Chyba jakieś wyjaśnienia nam się należą. ?Oczywiście we wszystkich opisanych kwestiach.

  10
 22. Obserwator pisze:

  Informacja o filii domu dziecka była i na pewno ta informacja nie była “ukrywana”. Z drugiej strony czy to jest problem? Dom dziecka jest problemem?

  2
  7
  • Raz sierpem, raz młotem... pisze:

   Pokaż te informacje , bo jakoś ci nie wierze.Nie wiem czemu.?
   Dom Dziecka, oczywiście Problemu z tym nie mam, ale z brakiem konsultacji społecznych w tej sprawie, już tak.!
   Transparentnosć – uczciwość rzetelność prawdomownosc.To cechy funkcjonariuszy publicznych..
   Populistom dziękujemy!

   • Obserwator pisze:

    Byłem na spotkaniu (nie towarzyskim) na którym wójt na forum wspominał o takim pomyśle. Nie wiem czy w takiej sprawie należy robić konsultacje społeczne. Zwyczajnie wydaje mi się, że po to są wybory żeby wybierać kandydata, który z racji mandatu społecznego realizuje swoją wizję Gminy. Czytając niektórych wpisy to konsultacje powinny być w każdym niemal temacie, a przecież w naszej Gminie z postawą obywatelską wcale nie jest tak kolorowo.
    PS – ja nie kłamię, brzydzę się kłamstwami.

    • Pinokio pisze:

     Wizje, winny być zgodne i uzgadniane w konktetnych wypadkach z oczekiwaniami mieszkańców gminy , a nie z rodzajem eksperymentowania na swojej wyobrazni.Tez byłem na kilku spotkaniach , w tym jednym pamiętnym, gdzie Paweł prawie płacząc przyrzekał ,ze bedzie dbał o budżet gminy I przwroci forum gminne.
     Żeby była jasność. To nie jest tak, ze po otrzymaniu mandatu gość bedze wprowadzał swoje zasady gry dla mieszkańców. Będzie się zasłaniał przy tym nadana mu legitymacja. To byłby jakis absurd!
     Do czego doprowadziła Pawła samowola- widzimy.
     Teraz pora to posprzątać. Będzie trudno, bo bałagan niewyobrażalney, ale , DAMY RADE!!
     Z POMOCĄ BOŻA I MĄDRYCH LUDZI, DAMY RADE?

    • Miła pisze:

     Obserwator..
     “Paweł wspominał o takim pomysle, na jakimś spotkaniu”.OK !
     Jednak sam pomysł nie wymaga poważnych konsultacji lub nawet uzgodnień. Poza tym, to zapewne byly zainicjonowane działania przeź powiat, jako organu prowadzącego DD.
     Oczywiście przy pełnej akceptacji i współpracy ze strony gminy.
     Ale, żeby robić coś poza wiedzą i oczami mieszkańców gminy, to jest godne potępienia. Na szczęście Pan Wojewoda podjął stosowne kroki.
     Mieszkańcy nie są przeciwko dzieciom, bo to największe szczęście i nieoceniony skarb, ale będą potępiać prymitywizm , fałsz i obłude.

     6
     1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *