zachmurzenie duże
piątek
Reklama
fot. GZK/UG Rędziny
Cztery linie komunikacji powiatowej przejadą przez gminę Rędziny. Co dalej z GZK?
29 grudnia 2021 r. | 11:57
15

Powiat częstochowski podpisał listy intencyjne z włodarzami gmin w zakresie rozwoju transportu zbiorowego oraz partycypacji w kosztach funkcjonowania komunikacji publicznej.

W wyniku porozumienia powstaną linie powiatowe w gminach: Mykanów, Kruszyna, Lelów, Kłomnice, Kamienica Polska, Koniecpol, Dąbrowa Zielona, Olsztyn, Rędziny, Janów, Mstów, Poczesna oraz Przyrów.

Nowe linie ruszą 1 stycznia 2022 roku.

Szczegóły tras znajdują się poniżej.

Do końca roku pojawią się rozkłady jazdy.

PAWEŁ GĄSIORSKI15 odpowiedzi na “Cztery linie komunikacji powiatowej przejadą przez gminę Rędziny. Co dalej z GZK?”

 1. Esteta pisze:

  Zlikwidować natychmiast nierentowne GZK !!!
  Podpisać umowę dodatkowo z MPK Częstochowa !!!
  Będzie taniej, szybciej i schludniej !!!

  16
  4
 2. mieszkaniec Marianki pisze:

  Jestem za likwidacją GZK żeby głupi jak but Worwąg ciągle nie żądał podwyżek wynagrodzenia. Doszło do tego, że MPK, które kursuje do Mstowa ma tańsze biliety jak w naszej gminie, a kilometrów jest więcej. Nareszcie pożegnamy Wolskiego sąsiada wójta, Michalczewskiego, który zrobił skok na kasę w naszej gminie, a żyje z handlu paliwami. Komunikacja gminna w ogóle się nie opłaca ani finansowo, ani społecznie, po prostu wymagania pasażerów ich przerosły. Tam jest oaza do zatrudniania swoich, czy gdzieś dzieją się takie wynaturzenia? Osobiście nie znam takiego bezprawia, tutaj powinno byc referendum gminne żeby mieszkańcy wypowiedzieli się, czy chcą nadal GZK.

  16
  3
 3. Marek pisze:

  Też uważam że ten twór powinien być zlikwidowany. Kierowcy rządzą GZK i przy słabym wójcie wszyscy ponosimy koszty dotacji z budżetu oraz wysokich cen biletów

  17
  1
  • Mieszkaniec Osiedla pisze:

   Ile osób z biura i kierowców GZK jest na garnuszku gminnym. ?
   Przecież tych ludzi trzeba zaopatrzyć finansowo!!!

   Puk Puk Mieszkańcu Gminy, nie bądź głupi , opowiedz się za likwidacją GZK Puk Puk !!!

   13
   1
   • Kierowca gzk pisze:

    Żaden!!! I nie pusz tu kłamstw nie pasuje Ci gzk ? Masz PKS, taxi , rower ,busiki

    2
    13
    • Mieszkańcy Gminy pisze:

     Jesteś tylko kierowcą, więc masz prawo nie rozumieć sensu wypowiedzi Szanownego Pana Mieszkańca Osiedla.
     “Garnuszek gminny”to również budżet GZK.
     Nie pasuje NAM GZK , bo jest nierentowne, drogie, roszczeniowe, źle zarządzane.Aktualnie, mając do dyspozycji wybór w postaci tańszego taboru powiatowego i miastowego- MPK , trzeba zdecydowanie postawić na te rozwiązania. Nie zamierzamy utrzymywać takich osobników jak ty, tylko dlatego , ze tak się wam podoba!!!
     Cwaniakom mówimy stanowcze NIE!
     Wam nie chce się nawet posprzątać i umyć autobusów, tylko szukacie frajerów na forum i wołacie o pomoc mieszkańców !!!
     Jak wyciagaliście łapska po podwyżki z budżetu gminy też prosiliście NAS podatników o opinie???

     12
     1
 4. Mechanik Autobusow pisze:

  Ludzie. Zacznijcie myśleć. !!!
  Skoro utrzymanie taboru i zasobów ludzkich leży po stronie MPK Czestochowa, a cena biletów będzie tańszą niż obecnie w GZK to na co Wy jeszcze czekacie. !!!
  Chcecie utrzymywać dalej za swoje chmarę osób w GZK , mając na względzie tylko źle pojmowany patriotyzm lokalny???
  Tak duże macie zasoby finansowe, że Was na to stać???
  GZK do likwidacji !!!

  12
  2
  • Kierowca gzk pisze:

   Jesteś debil to raz!!! nie masz pojęcia o kosztach biletów to dwa !!! A trzy nie pisz tu fałszywych informacji i nie siej fermentu!!! Skończony debilu

   1
   12
   • Milicjant z drogówki pisze:

    Nie sap tak obywatelu kierowco, na garnuszku gminnym, bo spowodujesz kolizję drogową i nałożę na ciebie mandat karny oraz punkty karne.
    Trzeba cię wysłać na badania psychologiczne obywatelu kierowco, na garnuszku gminnym, gdyż targają tobą skrajne emocje. Jako furiat zagrażać możesz bezpieczeństwu w ruchu lądowym.A nie wykluczone, że nawet samym pasażerom

    12
    1
 5. mieszkaniec Marianki pisze:

  Do kierowcy GZK !!!!
  Propozycję to złóż swojej rodzinie, która jeździ na nasz koszt za darmo. Tabor samochodowy i bazę to kupili mieszkańcy gminy i należy ich uszanować, a wy tylko z tego korzystacie w nieuczciwy sposób. Zapoznaj się idioto z historia tego zakladu, a później proponuj ludziom taxi. Na pewno nie masz zasług w tworzenie tej bazy, a tylko mam dobra pracę i ciągle żądasz podwyżek. Porozmawiaj z ludźmi, którzy to tworzyli jakie maja zasługi w przeviwieństwie do ciebie

  7
  1
 6. PR110 pisze:

  Wegetująca komunikacja powiatowa “busikowa” przejęła spadek po upadającym PKS, . Ani PKS ani Powiatowe busy nie zatrzymują się w gminie Rędziny jeśli się “nie pomacha”… a bilety nie są honorowane.
  Powiat częstochowski i miasto Częstochowa dążą do katastrofy demograficznej co przełoży się na komunikacje publiczną, pseudopandemia, mniej moherowych beretów, mniej dzieci. Podwyżki cen biletów mogą być i tak nieuchronne wszędzie. Im mniej pasażerów tym droższe bilety. Po przetargu GZK zapłaci za paliwo w 2022r o 177tyś więcej niż w 2021r., ale tylko 44tyś więcej w porównaniu z 2020r. i 50tyś więcej porównując z 2019r. Póki GZK nie jest spółką zoo. nie upadnie jak PKS i MPK z powodu zadłużenia.

  4
  6
  • Batonem w pusty łeb pisze:

   Ludzie Kochane!! , trzeba utrzymać za wszelką cenę GZK , bo gdzie te bidoki pójdą do pracy.
   Tutaj mają Eldorado. Niezbyt męczące kursy. Wypasioną pensje i bogate przywileje dla rodzinki. Co jakiś czas postraszą strajkiem i kolejną podwyżką.
   A co!!!
   To może się niebawem skończyć, i co dalej. Jak żyć panie podatniku jak dalej żyć. !!!
   Wy , Kochani Podatnicy, czy tego chcecie czy nie – musicie bez dyskusji utrzymać GZK!!!
   Bo jaśnie państwo kierowcy tego od Was żądają!!! Tak, ich żądania muszą być spełnione. Bo oni tego chcą i ch,..j
   Będą tu teraz pierdzieć na forum o nieopłacalności innych podmiotów transportowych, bo robią, w gacie przed realną wizja utraty tłustych zarobków i przywilejów dla rodzinki.
   A brać się za robotę, a nie jojczyć i patrzeć na portfele podatników w gminie!!!!!

   6
   1
 7. Mieszkaniec Osiedla pisze:

  Ja tylko pragnę zaznaczyć, że mój poprzedni komentarz pisałem będąc na ciężkim kacu.
  A tak naprawdę to gzk MUSI ZOSTAĆ. Jak wy sobie wyobrażacie w swoich pustych łbach dojazd tą wydmuszką do, choćby, Kościelca?

  1
  8
  • Mieszkaniec Osiedla pisze:

   Jakiś typek podszywa się pode mnie …….to na pewno roszczeniowy kierowca, co za chwilę będzie się darł o kolejną sutą podwyżkę i przywileje dla rodzinki. Bizancjum może się zaraz skończyć, i co dalej…..?
   Kurła mało im i mało!!!

   • Wodz123 pisze:

    Może krótko i zwięźle na temat ile wynosi w tym roku wozo-kilometry za które zapłacą mieszkańcy? Jakie to mają być stawki ? Plany dalsze? Ceny biletów ? Rozsądniejsze rozkłady ? Co z pojazdami z 2006r które chyba już są dość wyeksplatowane? Bo zdaje się że jeżdżą te pojazdy ? Dalszą jakąkolwiek modernizacja ? Czy wszystko na nie i pora oddać wszystko do MPK ?może szanowny pan kierownik by coś dodał od siebie?

    1
    1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *