zachmurzenie duże
piątek
Reklama
Co się dzieje w gminie? Kolejna uchwała została unieważniona!
09 stycznia 2020 r. | 11:35
6

Wojewoda Śląski chyba ma dość niekompetentnych uchwał przygotowywanych dla Rady Gminy Rędziny. Właśnie unieważnił kolejną uchwałę. Chyba najwyższy czas zmienić prawnika. Wojewoda unieważnił tym razem uchwałę nr 100/XVII/2019 Rady Gminy Rędziny z dnia 26 listopada 2019 roku w sprawie Regulaminu określającego wysokość stawek i szczegółowe warunki przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego, szczegółowe warunki obliczania i wypłacania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw oraz wysokości i warunki wypłacania nagród i innych świadczeń wynikających ze stosunku pracy nauczycieli zatrudnionych w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez Gminę Rędziny.

Uchwała ta jest w całości sprzeczna z Kartą Nauczyciela i Konstytucją RP.

Kto zajmuje się przygotowywaniem uchwał? Czy w gminie nie ma dobrego prawnika? Na co idą tak ogromne pieniądze na obsługę prawną?

PAWEŁ GĄSIORSKI6 odpowiedzi na “Co się dzieje w gminie? Kolejna uchwała została unieważniona!”

 1. Patryk pisze:

  Ewidentnie widać,że nikomu nie chciało się nawet przeczytać projektu uchwały . Prawnik przede wszystkim jast za to odpowiedzialny podrzucając takie jajeczko radnym….
  Taką niedoróbkę wysłać do Wojewody, to oględnie rzecz ujmując, trochę wstyd.

 2. uczeń pisze:

  Coś tego za dużo.

  • Elunia pisze:

   Witam kochani
   Calkiem spokojnie, zrelaksowana, popijając wieczorną herbatkę , specjalnie już nie dziwie sie artykułom pana redaktora.Niedawno mowiłam , że efekt kuli śnieżnej już ruszył.Niestety ,ponosimy i ponosić będziemy tego konsekwencje.
   Za przygotowanie uchwał odpowiada pan wójt. Ale widząc, że ostatnio sobie z tym nie radzi , czego przykładem jest unieważnienie części z nich, a zarazem narażenie gminy na pośmiewisko – może pani przewodnicząca rady gminy zajmie stanowisko w tej sprawie i zdyscyplinuje lub przywoła do prządu pana wójta. ?

   10
 3. Kochanka, jedna z wielu pisze:

  To jest bardzo żenujące, gdyż decyzję podejmowali radni ,poprzez głosowanie. Troche wstyd aby na 15 radnych nikomu nie przyszło do głowy sprawdzić te uchwałe, po wcześniejszych przykrych doświadczrniach. Widocznie nikomu na tum nie zależy albo radni nie czują sie na siłach zmierzyć z tym problemem. Wobec tego powinni honorowo oddać dietę.
  A ,to się Nauczyciele ucieszą.

 4. Redziniak pisze:

  Zadaniem dziennikarza jest przekazywanie rzetelnych i bezstronnych informacji oraz różnorodnych opinii.
  Dobro czytelników, słuchaczy i widzów oraz dobro publiczne powinny mieć pierwszeństwo wobec interesów autora, redaktora, wydawcy lub nadawcy.
  Informacje powinny być zrównoważone i dokładne, tak by odbiorca mógł odróżnić prawdę od przypuszczeń i plotek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *