zachmurzenie umiarkowane
17°
17°
poniedziałek
Reklama
fot. mat. wyborczy Pawła Militowskiego
Co dalej z obiecanym stadionem?
17 lutego 2021 r. | 12:42
16

Miał być piękny obiekt piłkarski, miał być stadion z prawdziwego zdarzenia. Okazuje się, że nie ma to pieniędzy, a obietnice wyborcze Pawła Militowskiego były tylko obietnicami wyborczymi.

Stadion w Rędzinach zaprezentowany w materiałach wyborczych Militowskiego to koszt kilku, nawet kilkunastu milionów złotych. Działacze oraz wierni kibice klubu piłkarskiego Unia Rodziny uwierzyli Militowskiemu...teraz muszą prosić się o pieniądze. I nie proszą Militowskiego, bo gmina pod jego rządami ma ogromne zadłużenie. Przedstawiciele klubu będą prosić częstochowskich parlamentarzystów. Specjalny list w tej sprawie, oprócz samego Militowskiego i przedstawicieli Unii, podpisali również działacze LKS Lotnik Kościelec i UKS Speedway Rędziny.

A co w sprawie stadionu zostało zrobione? Można zapoznać się z interpelacją radnego Lidii Warwasińskiej i odpowiedzią do niej, która znajduje się poniżej.

Kwestię finansów gminy doskonale pokazuje jeden z komentarzy, który również znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI
16 odpowiedzi na “Co dalej z obiecanym stadionem?”

 1. Mieszkańcy Gminy pisze:

  Wojcie, nie możesz wybudować teraz stadionu dla Unii , bo zwyczajnie gminy na to nie stać. Czeka wiele ważniejszych inwestycji.Czeka kanalizacja, w Koninie remont dróg gminnych !!!
  Stadion nie jest priorytetem dla reszty mieszkańców gminy!!!!!!!!

  33
  11
  • Zuza pisze:

   Coś jest nie tak. Skoro działacze nie chcą prosić pana wójta. Po co przybijali z nim żółwika w jego gabinecie w tej sprawie.

   22
   8
   • Mieszkanka z Osiedla pisze:

    Wójt bardzo lubi się fotografować przy pierwszej lepszej okazji pozuje do zdjęć .
    Nie wiem z czego cieszy się wójt na zdjęciu z prezesami miejscowych klubów czyżby w czwórkę w czynie społecznym chcieli wybudować stadion marzeń wójta !!!

    21
    8
 2. Rekord pisze:

  stadion chyba tylko na slajdach

  20
  5
 3. Obserwator pisze:

  Prawda jest taka, że taki obiekt może być niezła wizytówką, tym bardziej, że ma być zlokalizowany przy głównej drodze.
  Druga sprawa, dobrze zaprojektowany (bez zbędnej gigantomanii) obiekt może być w przyszłości bezkosztowy w utrzymaniu tzn. będzie sam na siebie zarabiał.
  Po trzecie – na pewno przyniesie niewymierne korzyści, czyli zaaktywizuje większą ilość dzieci i młodzieży do uprawiania sportu.
  Uważam, że szukając środków zewnętrznych wójt robi dobrą robotę, bo wiadomo, że budowanie takiego obiektu tylko z środków Gminy jest dość mocno obciążające, ale jeśli Gmina miałaby pokryć ok 20, 30% całej inwestycji to jest to już bardzo atrakcyjna inwestycja.

  17
  • Alibaba pisze:

   Większej bzdury nie czytałem. Albo jest kasa i robi się inwestycje albo siedzi grzecznie na zadku Aktywiziwac można się z powodzeniem na murawach już istniejących. Priorytetem wójta jest, tak mi się przynajmniej wydaje , kanalizacja przez duże K. Uważam, że w drugiej kolejności czeka remont dróg gminnych, budynku GZK, budynków szkolnych, zbiorników ppoz. Z taką fanaberia jak stadion dla Unii można zaczekać. Spokojnie parę dobrych lat. !!!

   19
  • Jolanta Pupcia pisze:

   Ja słyszałam ,że na Tarnogaju to już są zapisu na korzystanie z tego stadionu.

   12
  • Mieszkanka Gminy pisze:

   Wizualizacja stadionu posłużyła wójtowi w kampanii wyborczej jak lep na muchy aby uzyskać poparcie mieszkańców związanych z klubem sportowym oraz interesujących się piłką nożną z Rędzin .
   Wójt stadionu nie wybuduje gdyż w ogóle nie miał takiego nie miał zamiaru budować stadionu dla GKS Unia Rędziny.
   Wójt potrafi jednie przygotować wizualizację zrobić kilka fotek z gestem zwycięstwa i na tym koniec jego możliwości !!!

 4. Obserwator pisze:

  Czy Ty wiesz o co chodzi w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na inwestycje?

  15
  • Koniniok pisze:

   No o co???

   14
   • Obserwator pisze:

    No o to że prawie zawsze trzeba mieć wkład własny.
    Są dotacje, programy, dofinansowania (zwał jak zwał) celowe, czyli np. da się pozyskać dotację na kanalizację i czy termomodernizację z funduszu ochrony środowiska, ale z tego samego funduszu nie otrzymamy dotacji na remont dróg, ale za to na remont dróg możemy uzyskać dofinansowanie z fundusz rozwoju itd.
    Najprościej pozyskanie (jeśli jest możliwość) dofinansowania na budowę stadionu wcale nie ogranicza możliwości uzyskania dotacji na inne inwestycje bo zwyczajnie pieniądze te pozyskuje się z innych instytucji.
    Uważam, że jeżeli jest szansa na pozyskanie środków zewnętrznych na taką inwestycję to powinno sięz nich skorzystać.

    3
    15
 5. Mieszkaniec Osiedla pisze:

  Wszystko pięknie ładnie. Tylko spytaj wójta, gdzie podział te wszystkie wkłady własne przez tyle lat działania na stanowisku.Odziedziczyl po prezesie Chmielarzu ponad 7 baniek nadwyzki , a dzisiaj pisze pisma do posłów o pomoc???
  To jest jakiś absurd!!!
  Gmina nie była jeszcze tak zadłużona. !!! Nigdy i przez nikogo. !!!
  Inwestycji tyle, co kot napłakał, część konczona po byłym wojcie.
  Mam nadzieję że wójt i ekipa znali się troche na zarządzaniu JST…….gorzej
  to wygląda w praktyce.Te gminę dotknęła ogromną tragedia. Trzeba teraz zaciskać pasa , a nie myśleć o budowie obiektu sportowego. Nas na to nie stać , a pozyskać fundusze będzie trudno. I sprawa zasadniczą. Najpierw przygotowuje się środki , a
  dopiero potem planuje inwestycje. Tutaj, pierwszy był piękny baner z marzeniami budowy boiska, a rzeczywistość to wszystko zeryfikowala. Jak zarządzana jest gmina opisał to Prezes RIO.
  Musi szybko nastąpić wymiana wójta. Innego wyjścia nie mamy. !!!!!!

  17
 6. papaj pisze:

  CHWILA !!! Drogi dziurawe, nieodśnieżone a robi się stadion w ramach taniej rozrywki dla niewyedukowanej gawiedzi (czytaj elektoratu spod budki z piwem) ???? Przecież kto tam będzie chodził, stare chłopy z flaszką za pazuchą? Balonik to se można pokopać na polanie pod lasem, Polacy nie potrafią grać w piłkę, polska reprezentacja przynosi nam wstyd, jest też kilku dezerterów na garnuszku u pana niemca. Trzeba wspierać sport w którym jesteśmy dobrzy ! DROGI SĄ DZIURAWE, DO PRACY, DO SZKOŁY JEŹDZIMY ! CHŁOPIE OPRZYTOMNIEJ !!

  14

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *