zachmurzenie duże
piątek
Reklama
fot. mat. wyborczy Pawła Militowskiego
Bez środków zewnętrznych nie będzie stadionu. Będzie boisko…taki większy Orlik
10 marca 2021 r. | 08:45
12

Wójt Paweł Militowski poinformował na stronie urzędu, że w przypadku niepozyskania przez gminę Rędziny środków zewnętrznych "stadion piłkarski powstanie...za gminne pieniądze".

W najbliższych latach na ten cel gmina zabezpieczy 2 137 286 zł.

W dalszej części tekstu, Militowski już nie mówi o stadionie, ale o "boisku piłkarskim razem z zapleczem i miejscami siedzącymi dla kibiców". Czyli wizja stadionu piłkarskiego z prawdziwego zdarzenia z trybunami, zadaszeniem,  budynkiem Unii Rędziny i bieżnią idzie w niepamięć. Chyba, że gmina pozyska na ten cel co najmniej kilka milionów złotych.

Za 2 mln zł można wybudować "większy Orlik". W 2019 roku oddano do użytku boisko piłkarskie "Sahara" w Blachowni. Bez odwodnienia, z kilkudziesięcioma krzesełkami na trybunach. Po dwóch latach, sztuczną murawę już trzeba wymieniać. Boisko w Blachowni kosztowało 2,5 mln zł. Przy wyższym ZUSie, wyższych kosztach robocizny i droższych materiałach, gmina zamierza wybudować "stadion, czyli boisko piłkarskie razem z zapleczem i miejscami siedzącymi dla kibiców" za 2,1 mln zł...

Chyba nie tego oczekiwali działacze, kibice i wyborcy Pawła Miltiowskiego. Na "plakatach", "slajdach" i w "prezentacji" było zupełnie co innego.

PAWEŁ GĄSIORSKI12 odpowiedzi na “Bez środków zewnętrznych nie będzie stadionu. Będzie boisko…taki większy Orlik”

 1. Wodz123 pisze:

  Strata mieszkańców pieniędzy na ten cel kolejne zadłużenie tylko dojdzie

  31
  4
 2. IzaK pisze:

  A co ze stadionem jak PiS nie da pieniędzy? Na orliku będziemy grać czwarta ligę?

  28
  3
  • Wodz123 pisze:

   Gmina nie jest w stanie zapewnić tego odpowiedniego stadionu jedynie zrobią ogromne miliony zadłużeń i nic nie będzie 3 rok idzie od kampanii i gdzie ten stadion ? Teraz będą się nim ratować żeby nie było że nie postawił a następnie gmina będzie pływać w długach conajmniej 10 lat dlatego moim zdaniem nie warto nawet kopać pod murawę fudamentow . Oczywiście nie twierdzę że stadion nie jest potrzebny bo jest ale nie przy zadluzeniach gminnych ponad 20 baniek bo my mieszkańcy nie będziemy w stanie spłacić tego

   25
   2
 3. Obserwator pisze:

  Czy w Blachowni to na pewno jest boisko ze sztuczną nawierzchnią? Czy wybudowane zostało boisko naturalne? Dodatkowo pojawiały się informacje, że budowa tego boiska była bardzo dziwnie zawyżona w stosunku do podobnych inwestycji w kraju.

  20
  • Baba Jaga pisze:

   Pani Wójcie. Gminie nie jest potrzebne boisko 4 – ligowe za kilkanaście milionów złotych, bo kogos swedzi zadek. !!!!!!
   Tutaj wołają o tryb natychmiastowy : kanalizacja, remonty Kościuszki i Cmentarnej, remont generalny GZK i inne.
   Jak ktoś chce grać w wyższych ligach niech przenosi się do Racovi.!!!!!!!!!
   Jeszcze by tego brakowało żeby spełniać zachcianki “mniejszości” w gminie!!!!!!!

   21
   6
   • Operator pisze:

    Po pierwsze, w Rędzinach mamy Pana Wójta, nie panią wójt- rozumiem, że nie rozróżniasz płci u ludzi, szkoda mi Ciebie, musisz być bardzo biedna umysłowo, ale cóż- tacy ludzie też się rodzą.
    Po drugie zapoznaj się z definicją słów kilkanaście milionów, bo 2 137 286zł to nie jest kilkanaście milionów. Z lekcji polskiego i matematyki też widzę, że się uciekało, a jeśli Cię swędzi zadek to po prostu trzeba go umyć- nic trudnego, spokojnie nauczysz się.

    Mówisz o mniejszości w gminie a zaraz podajesz argument o remoncie ulicy Kościuszki i Cmentarnej a czy przypadkiem nie zamieszkuje tam mniejszość gminna? Twoim tokiem “rozumowania” to w gminie nic nikomu się nie zależy, bo zawsze się jest mniejszością.
    Unii kibicuje bardzo dużo mieszkańców Rędzin, również duża ilość dzieci uczęszcza na treningi klubu, podobnie jak w Lotniku, powinniśmy się cieszyć, że w Gminie młodzież chce się rozwijać sportowo.

    “Racovi” a co to jest za zespół? (Nie wspominając już o błędzie w pisowni, bo cierpisz chyba na jakąś chorobę, ponieważ rzadko się zdarza, aby w tak krótkim wpisie popełnić tyle błędów.)
    Miałaś chyba na myśli Raków. To może skoro tak zachęcasz, żeby ludzie się tam przenosili to będziesz ich woziła na treningi i mecze, bo są takie osoby, które nie mają takiej możliwości, a widzę że jesteś chętna.

    6
    19
    • Młot na komuchów pisze:

     Obrońco uciśnionych (własciwie, ciasnych umysłowo szkodników gminy) , pokaż nagrody, które dostałeś z NASZYCH podatków. Namów twojego pana wójta, aby udostępnił w końcu wszystkie dokumenty, o które wnioskuje Pan Redaktor, który działa w NASZYM imieniu, ludzi uczciwych.
     Czego tak panicznie się boicie?!
     Niedługo wyjedziecie na taczkach, podjazd już jest gotowy.
     Napisałeś o mniejszości w sąsiedztwie Kościuszki i Cmentarnej. A nie zadałeś sobie nieboraku trudu, aby uruchomić zgrubienie szyjne, które z taką dumną nazywasz głowa i dojść do słusznego wniosku, że rzeczone ulice są eksploatowane przez znaczną część mieszkańców gminy???
     Stadion sobie budujcie, ale za swoje pieniądze, poza budżetetem.
     Jeszcze by tego brakowało aby dla przeciętnie uzdolnionych kopaczy budować stadiony!
     Młodzież zostaw w spokoju, bo bez ciebie doskonale sobie radzi.

     18
    • Kibic Racovi pisze:

     Chłopcze operatorku. Przyjmij do wiadomości fakt. Rozumieć tego nie musisz. RTS Raków Częstochowa powstał w 1921 roku właśnie pod nazwą Racovia. Na wszystkich klubowych gadżetach, pierwotna nazwa klubu została umieszczona.
     Przyjedź na Raków, to
     pieczołowicie ci to objaśnimy.
     Ale najpierw kmiotku doucz się dobrze, bo masz ogromne zaległości… ?

     18
     2
 4. Gad z Rakowa pisze:

  Operator , chłopie pańszczyźniany, ganiajacy boso za świnskim pęcherzem po trawie, między krowimi plackami. Posłuchaj.
  Racovia to pierwotna nazwa Świętego Klubu RTS Raków Częstochowa.
  Dlatego wieśniaku, gdy zobaczysz barwy klubowe RTS, Raków, głęboko się pokłoń.

  16
  3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *