zachmurzenie małe
20°
17°
sobota
Reklama
fot. GZK/UG Rędziny
Będzie więcej pieniędzy dla sołtysów i GKZ w Rędzinach
14 grudnia 2021 r. | 12:59
16

We wtorek 21 grudnia w trybie zdalnym odbędzie się sesja Rady Gminy Rędziny, radni podwyższą diety dla sołtysów oraz zajmą się nową dotacją dla Gminnego Zakładu Komunikacyjnego w Rędzinach na rok 2022.

Początek sesji o godz. 14:00.

Proponowany porządek obrad:
1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Poinformowanie radnych, czy do protokołu z XLII sesji zostały zgłoszone uwagi.
4. Informacja z działalności Wójta Gminy z okresu międzysesyjnego.
5. Podjęcie uchwały w sprawie pokrycia części kosztów gospodarowania odpadami komunalnymi z dochodów własnych Gminy Rędziny niepochodzących z pobranej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
6. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy na 2021 rok.
7. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2021-2032.
8. Podjęcie uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2022-2032.
9. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Rędziny na 2022 rok.
10. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości diet dla sołtysów Gminy Rędziny.
11. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia zgody na wykorzystanie wizerunku herbu Gminy Rędziny.
12. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia Strategii Rozwoju Gminy Rędziny do 2030 roku oraz określenia szczegółowego trybu i harmonogramu opracowania projektu strategii, w tym trybu konsultacji.
13. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2022 r. oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na 2022 r.
14. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany stawki dotacji przedmiotowej dla Gminnego Zakładu Komunikacyjnego w Rędzinach na rok 2021.
15. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia stawki dotacji przedmiotowej dla Gminnego Zakładu Komunikacyjnego w Rędzinach na rok 2022.
16. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Gminnego Programu Wspierania Rodziny w Gminie Rędziny na lata 2022-2024.
17. Podjęcie uchwały w sprawie „Przyjęcia Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Gminie Rędziny na lata 2022-2024”.
18. Odczytanie protokołu z przeprowadzonej kontroli przez Komisję Rewizyjną w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej w Rędzinach.
19. Pisemne składanie interpelacji i zapytań radnych.
20. Korespondencja Rady Gminy Rędziny oraz zapytania i wnioski sołtysów.
21. Zamknięcie obrad XLIII Sesji Rady Gminy Rędziny.16 odpowiedzi na “Będzie więcej pieniędzy dla sołtysów i GKZ w Rędzinach”

 1. Mieszkaniec Osiedla pisze:

  Kolejna grupa w kolejce po “lepsze jutro” z wyrównaniem od sierpnia… ?
  PODATNIKU ! – szykuj się na kolejne podwyżki od przyszłego roku. Przecież tych ludzi musisz utrzymywać , ze swoich PODATKÓW !!!
  PŁACZ I PŁAĆ !!!

  19
  • Kierowca gzk pisze:

   I z naszych podatków masz tańszą wodę na osiedlu tańsze śmieci i ciepło w dupe ! Dlaczego ? Dlaczego macie dopłaty do wszystkiego ? A reszta w gminie nie !@

   3
   7
 2. Mieszkaniec Osiedla pisze:

  Po co utrzymywać nierentowny podmiot jakim jest GZK, a szczególnie zatrudnione tam osoby. Zlikwidować i korzystać z usług MPK Częstochowa. Będzie taniej i sympatycznie.

  15
  1
 3. :) pisze:

  Osiedloku jaki ty jesteś cymbał , nie pisz tu za wszystkich bo baranie pewnie nie korzystasz z usług gzk a jakieś wypociny wypisujesz !!! Pewnie jakiś przydupas rudego … nie pozdrawiam

  5
  9
 4. Kierowca gzk pisze:

  Mieszkańcy z Osiedla niech rozwiążą zaklad ja z moim prawo jazdy wszędzie znajdę pracę, tylko żeby rozwiązać zaklaf to muszę odszkodowania wypłacić wszystkim pracownikom Twoim kosztem głupi człowieczku z mózgiem małpy

  4
  10
  • Mieszkaniec Osiedla pisze:

   To idź sobie gdzie chcesz a nie szczekaj na forum. Zobaczysz co to jest prawdziwa praca kierowcy, a nie spanie pod gmina.

   12
   1
  • Ja cie obserwuje... pisze:

   Odszkodowanie , płaci się w razie bezprawnego zwolnienia z pracy, a nie z powodów ekonomicznych. Jeśli coś jest nierentowne trzeba modernizować albo zamknąć. Nie można, sztucznie utrzymywać miejsc pracy ! Tego podmiotu zmodernizować się nie da, chyba że utworzy się w to miejsce piekarnie lub fabryczkę makaronu ewentualnie zakładzik szewski !!

   10
   1
   • Rudniczanin pisze:

    Masz mierne pojęcie o wszystkim a gzk było jest i będzie, zawsze możesz chodzić piechotą na 30 z mpk ,PKS, rowerek haha

    3
    8
    • Mieszkaniec Osiedla pisze:

     Roszczeniowych, zdrowych byków nie ma sensu utrzymywać. Pałą po łbie i zagonić do roboty w interwencji.

     • Rudniczanin pisze:

      Ale będziesz musiał:) hahaha i jeszcze Ci napisze caka załoga dostaje 13 pensje co roku 🙂 i co żal Ci dupke ściska???? Matole

      1
      6
     • Hycel pisze:

      Rudniczanin, Jak macie tak świetnie w tej firmie, to po co wzywacie mieszkańców na pomoc, aby rozwiązywali wasze problemy.?
      nosicie spodnie czy kiece?
      Przestać szczekać , siedzieć pokornie w budzie, służyć swoim panom wiernie i czekać na michę. 😁

 5. Rudniczanin pisze:

  Hycel widać Twój stary zamiast na gnój się spuścić to do jakieś dupy się spuscil i wyrosło takie jak ty taka miernota i menda po gimnazjum beż wykształcenia który zapierdala przy lopacie tam gdzie Twoje miejsce z Twoim wykształceniem ,a micha miernoto jest dla psa jak i Pan….

  • Hycel pisze:

   Ubodło ?
   Widać , żeś miernota , która nie potrafi poprawnie posługiwać się językiem polskim. Co do spustu, to nie wiadomo do końca, kto jest twoim tatusiem…. 🤗

   Powiem grzecznie. Do budy.! Słuchać swoich Panów i nie szczekać na forum, że źle się u was dzieje 🙃

 6. :) pisze:

  Ja mam wyj… ma was będę brał dalej 13 stkę ,będę spać pod gmina i brał za to pieniądze:) a Ty możesz sobie dalej szczekać i możesz mi … za krotki jesteś haha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *