bezchmurnie
piątek
Reklama
UG Rędziny
Będzie rewitalizacja terenu przy stawie w Rudnikach
06 lipca 2021 r. | 12:40
8

Pierwszy sukces gminy Rędziny od wielu miesięcy. Gmina Rędziny napisała poprawnie wniosek i otrzymała środki, które wcześniej zarezerwowała w Regionalnych Inwestycjach Terytorialnych Subregionu Północnego, którego jest członkiem.

Gmina otrzyma środki w wysokości 1 179 913,47 zł na projekt o łącznej wartości 1 388 133,50 zł, pn. "Zagospodarowanie przestrzeni publicznej przy ulicy Pocztowej w Rudnikach na potrzeby aktywizacji społeczno-gospodarczej ludności zamieszkującej obszar rewitalizacji Gminy Rędziny".

W ramach projektu powstanie m.in. plac zabaw, siłownia zewnętrzna, zostanie uporządkowany teren, będzie umocniony skarp, do tego teren ma przygotowany pod organizację imprez. Będą ławki, stoliki i leżaki. W zbiorniku prawdopodobnie nie będzie można się kąpać.

Warto podkreślić, że pieniądze otrzymały wszystkie jednostki, które złożyły wnioski. Było one bowiem wcześniej przez te jednostki zarezerwowane. Wystarczyło poprawnie złożyć dokumenty i przejść ocenę formalną/merytoryczną.

PAWEŁ GĄSIORSKI8 odpowiedzi na “Będzie rewitalizacja terenu przy stawie w Rudnikach”

 1. Budowlaniec pisze:

  Kiedy będą zrewitalizowane ulice Cmentarna i Kościuszki w Rędzinach. Mieszkańcy czekają już tyle lat na remont, przede wszystkim Cmentarnej, jednej z najważniejszych ulic w gminie. ! Jaki jest prawdziwy powód zastoju w pracach modernizacyjnych tych ulic ?

  29
  • Mieszkanka Gminy pisze:

   PUK !!! PUK !!! PUK !!!
   Wójt ulicę Cmentarną już wyremontował i rozbudował w 2017 r.

   informacja na podstawie Kuriera Rędzińskiego nr 2/120 strona 6 (www.redziny.pl
   Na asfaltowej części drogi biegnącej przy cmentarzu gmina zaplanowała re­mont, natomiast na pozostałym polnym odcinku 1 km – dzięki dofinansowaniu z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych ­ zamierza położyć asfalt.Można więc powiedzieć, że ul. Cmen­tarną czeka i remont i rozbudowa.

   PUK !!! PUK !!! PUKA !!!

   14
   • Mieszkanka Gminy pisze:

    Całość artykułu ze strony 6
    (www.redziny.pl)
    Na asfaltowej części drogi biegnącej przy cmentarzu gmina zaplanowała re­mont, natomiast na pozostałym polnym odcinku 1 km – dzięki dofinansowaniu z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych ­ zamierza położyć asfalt.

    Można więc powiedzieć, że ul. Cmen­tarną czeka i remont i rozbudowa.

    Odnowiony będzie krótszy odcinek -ok. 725 m -od skrzyżowania z ul.Kościuszki , wzdłuż cmentarza , razem ze zjazdami do zabudowanych nieruchomości oraz parkingiem przy nekropolii.

    Ten zakres prac gmina sfinansuje z własnego budżetu.

    Na drugi polny od­cinek o długości blisko 1 km, udało się pozyskać dofinansowanie z Fundu­szu Ochrony Gruntów Rolnych, dzięki czemu zyska on nawierzchnię asfaltową.

    W efekcie Cmen­tarna przejezdna dla samochodów będzie o 1 km dłuższa. ­

    Pozwoli to rolni­kom dojeżdżać do pól, a mieszkańcom na piesze spa­cery po malowniczych tere­nach.

    Dodatkowo droga ta łączy się z Częstochową.

    To drugi pozytywnie zaopiniowany wniosek o dotację z FOGR w tej kaden­cji.

    Nigdy wcześniej gmina nie otrzymała środków z tego funduszu – podkreśla.

    Urząd gminy jest właśnie na etapie przygotowywania przetargu na realizację robót budowlanych, które mają być wy­konane jeszcze w tym roku.

    Tak więc ulica Cmentarna w Rędzinach od 2017 r, jest już wyremontowana

    13
 2. mieszkaniec Rędzin pisze:

  Gdzie są radni z Rędzin kogo wybraliście, że głosują za innymi miejscowościami natomiast swojego nie popierają. Radni wybrani przez mieszkańców Rędzin poszli tylko i wyłącznie po pieniądze i uważam, że się na niczym nie znają. To wielki wstyd, że wójt wybrany z Rudnik i na dodatek zgodzili się na przewodniczącą rady też z Rudnik. Przecież większość w radzie mają radni Rędzin. NALEŻY JAK NAJSZYBCIEJ ICH ODWOŁAĆ RAZEM Z WÓJTEM!!!! Róbmy REFERENDUM

  28
  • Uważany obserwator pisze:

   Kiedy rozpocznie się “kanalizowanie” Konina i budowa tam przepompowni ?
   Kiedy będzie kanalizacja w nowo zrewitalizowanej drodze powiatowej Rudniki Wancerzów ?
   Dlaczego nie położono w tej drodze rury kanalizacyjnej?
   Te pytania kieruje do pana wójta oraz radnej sołectwa Konin.

   19
 3. Koniniok pisze:

  ????

  2
  10
 4. Z Osiedla pisze:

  PUK PUK PUK
  To jest dopiero ciemnogród. Inwestować ponad bańkę aby oczyścić zamulony staw i zrobić przyrządy gimnastyczne, a na Cmentarnej idzie zgubić zawieszenie.
  Co żeś najlepszego uczynił ciemny narodzie!!!!!
  PUK PUK PUK

  16

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *