pochmurnie
16°
14°
wtorek
Reklama
screen facebook
Będą nowe przejście dla pieszych w Rudnikach i Rędzinach
18 października 2023 r. | 11:38
2

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach podpisała umowę na realizację inwestycji z rządowego Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Wartość kontraktu to ponad 1,7 miliona złotych. Tym razem inwestycja obejmie poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w 33 lokalizacjach na terenie powiatu częstochowskiego.

Przejścia dla pieszych, na których wybudujemy nową infrastrukturę drogową, zlokalizowane są w ciągu dróg krajowych nr 46 w Olsztynie i Janowie oraz nr 91 w Kłomnicach, Witkowicach, Rudnikach i Rędzinach. Prace zrealizuje firma Inżynieria Ruchu Drogowego z Częstochowy. Wykonanie robót budowlanych powinno nastąpić do 6 miesięcy od daty podpisania umowy.

Wykonawca zobowiązał się do przygotowania dokumentacji projektowej i docelowej organizacji ruchu. Po akceptacji opracowań projektowych oraz zatwierdzeniu organizacji ruchu wybuduje dedykowane oświetlenia dla pieszych. Tam, gdzie to niezbędne, wykona prace brukarskie, w tym budowę dojść dla pieszych i „kostki integracyjne” wraz z niezbędną modyfikacją oznakowania pionowego i poziomego. /GDDKiA w Katowicach/2 odpowiedzi na “Będą nowe przejście dla pieszych w Rudnikach i Rędzinach”

 1. Starecki pisze:

  Gdzie konkretnie?

  7
  1
 2. Osiedlok pisze:

  Uważam, że przydatne byłoby przejście między cmentarzem, a kościołem w Rędzinach. Tam jest stosunkowo. niebezpiecznie.
  Może jeszcze z trzy fotoradary dla piratów drogowych.
  Czy wójtowi przywrócono już uprawnienia do kierowania pojazd. mech. ❓

  7
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *