zachmurzenie duże
piątek
Reklama
Adam Jaruga głosował za podwyżką dla siebie i swoich kolegów. Teraz miesięcznie otrzyma 3200 zł
09 grudnia 2021 r. | 13:01
13

Adam Jaruga to dyrektor Szkoły Podstawowej w Koninie oraz radny powiatu częstochowskiego. Od listopada 2018 roku jako radny, Jaruga złożył łącznie dwie interpelacje w imieniu mieszkańców. Jako przewodniczący komisji zdrowia i polityki społecznej, Jaruga otrzymywał co miesiąc 2200 zł. Podczas ostatniej sesji odbyło się głosowanie w sprawie podwyżek dla wszystkich radnych powiatowych. Jaruga oczywiście głosował za podwyżkami.

Od 1 sierpnia 2021 roku, z wyrównaniem w grudniu, Jaruga "za złożenie dwóch interpelacji miesięcznie" i za bycie radnym powiatowym (w tym przewodniczącym komisji), otrzyma miesięcznie 3200 zł.

Na 25. radnych, za podwyżkami głosowało 15. radnych (Całusińska Urszula, Dyner Grzegorz, Dziura Marianna, Goldsztajn Andrzej, Jaruga Adam, Jelonek Gwidon, Kasiura Henryk, Kosielak Monika, Kubat Andrzej, Lara Bożena, Miarzyński Jan, Morzyk Adam, Smela Krzysztof, Tekiela Joanna, Tomza Danuta), od głosu wstrzymało się dziewięcioro z nich (Chudzik Mieczysław, Janowski Maciej, Kapica Katarzyna, Knysak Robert, Łągiewka Elżbieta, Maciążka Magdalena, Markowski Adam, Palutek Ignacy, Wierzbińska Edyta).

PAWEŁ GĄSIORSKI13 odpowiedzi na “Adam Jaruga głosował za podwyżką dla siebie i swoich kolegów. Teraz miesięcznie otrzyma 3200 zł”

 1. Asiunia pisze:

  O, ile wiem, to ten Pan jest bardzo krytyczny wobec tej władzy. Jest gorącym orędownikiem i sympatyzuje z PSL-em.
  Nie przeszkadza to jednak temu Panu, aby na podstawie aktu prawnego, wydanego przez tę władze przyznać sobie podwyżkę. !!!
  PECUNIA NON OLET- TYLKO LUDZIE NIEPOTRZEBNIE ROBIĄ Z GĘBY CHOLEWĘ !

  27
 2. mieszkaniecrudnik pisze:

  O ile się nie mylę to ten pan jest pedagogiem? Uczy dzieci i daje im przykład jak powinni żyć, jak być uczciwym i prawym człowiekiem? A pedagog to zwykle autorytet moralny? I on z NASZYCH PODATKÓW, czyli z pieniędzy za które MOŻNA DZIECKU COŚ KUPIĆ sobie przyznał taką podwyżkę? Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.

  27
  1
  • Agusia pisze:

   Nie wiem , czy pana Jarugę można nazywać pedagogiem, gdyż nie ukończył on wyższych studiów pedagogicznych, o kierunku pedagogika..
   Z wykształcenia jest bodajże historykiem. !!
   Niech mnie ktoś poprawi jeśli się pomyliłam.

   19
 3. Marek pisze:

  A na dodatek żeby chociaż na czymś się znał!!!

  24
  1
 4. Babuleńka Emerytka pisze:

  Bezczelną hipokryzją jest pluć na PiS, a gdy kurtyna opadnie, bezwstydnie czerpać korzyści i wyciągać rękę po pieniądze przyznane przez rząd tej partii. Trzeba być do cna zakłamanym, nieuczciwym i podłym człowiekiem, aby tak postępować.!
  Reprezentujący PiS radni powiatowi honorowo wstrzymali się od głosu. Pozostali powiatowi, bez krępacji rączka do góry.Przeciez im te pieniądze się po prostu należą. !
  Ilu Polaków pracuje ciężko zawodowo za mniejsze pieniądze niż diety radnych powiatowych!!

  18
 5. mieszkaniec pisze:

  Kto wybrał Jarugę tego przestępcę, to nic, że zatarła się sprawa w KRK. ale my pamietamy. On nie powinien byc dyrektorem, bo gdy go powoływał Militowski na dyrektora, żeby nie był dla niego konkurencją, to jego skazanie jeszcze było widoczne w KRK. Takiego mamy przestępcę drektora i radnego powiatowego. Zawsze jednak można zajrzeć do KRK, bo tam nic nie ginie, co najwyżej po czasie w zaświadczeniu nie jest widoczne skazanie.

  20
 6. Koniniok pisze:

  Na czyje polecenie została zniszczona (pomalowana) elewacja budynku szkolnego w Koninie ?Nieudolnie namalowano tam podobiznę kobiety, jakieś nuty i chyba tekst roty ?Kto wydał pozwolenie na takie działania ? Kto pomalował nieudolnie elewacje budynku państwowego ? Czy radna Sadziak może zająć stanowisko i wypowiedzieć się, czy malowanie ścian budynku użyteczności publicznej jest zgodne z prawem ?
  Totalny SKANDAL !

  9
  2
  • rudy bawidamek pisze:

   A ty jak swoją kupą wymazujesz ściany swego wychodka w stodole, bo ci sie papieru nie chciało przynieść, i tak powstałe z palca natchnione “dzieła” na zasadzie kolażu biegunki z wapnem i przyschniętymi muchami muszą później domownicy zeskrobywać szpachelką, to jest to zgodne z prawem czy nie jest? Radni się już wypowiadali? Konserwator zabytków widział co wyprawiasz w tej stodole? Zmianę sposobu użytkowania ustępu na pracownię zglaszałeś czy do nadzoru budowlanego piszemy ??

   2
   5
   • Dealer Mięty pisze:

    Czytając post osoby podpisanej jako “rudy bawidamek” zachodzi pilna potrzeba przyspieszenia budowy kanalizacji w Koninie. Sposób wyrażania myśli na forum , pozwala postawić tezę, iż osobnik ten na, skutek niewłaściwego zaopiekowania higienicznego (szalet znajduje w stodole) zatracił zdolności do kulturalnego wyrażania poglądów w przestrzeni publicznej. Można przyjąć iż na skutek braku właściwego (jak na wymagania XXI w.) urządzenia do załatwiania podstawowych potrzeb fizjologicznych, popadł w zaburzenia maniakalno-depresyjne
    Efektem tych zaburzeń osobowości jest popełnienie bardzo wyrazistego w rzeczy samej postu przez tego osobnika!
    Obawiam się w przyszłości podobnych zachowań, coraz większych grup społecznych.
    Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby podobnych “rudych bawidamkow” było coraz mniej. !

    4
    1
 7. Malasz bódowlany pisze:

  Szczotką mydło woda i doprowadzić szkołe do pszyzwoitego wyglondu bo inaczej zawiadomiem policję!
  A graffiti to robić se na swoich domach!!

  5
  1
 8. Justysia pisze:

  Kto zlecił ten szkaradny bohomaz na budynku szkoły w Koninie. ?Może Pani Radna Anna Sadziak zainteresuje się sprawą i poinformuje opinie publiczną o wynikach.

 9. Grabarz komuny pisze:

  Pani Radno Sadziak. !!!
  Z NASZYCH podatków, bez konsultacji z
  NAMI , przyznaliście sobie tłuste diety oraz galaktyczną pensje dla wójta!!! Pomimo zadłużenia gminy na 13 milionów i 3 mln deficytu.!!!
  Kiedy nastąpi budowa szkoły w Koninie za 16 mln oraz budowa kanalizacji ?
  Co Pani jako radna zrobiła w tej sprawie dla swojego sołectwa ?
  Wcześniej też była Pani radną !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *