zachmurzenie duże
21°
21°
wtorek
Reklama
6000 zł dla uczestników “wakacji z wojskiem”
28 maja 2024 r. | 09:10
2

Wojsko Polskie zaprasza młodych ochotników do spędzenia części swoich wakacji na dobrowolnym, darmowym i ochotniczym szkoleniu wojskowym pod hasłem „Wakacje z wojskiem”. Zaplanowano trzy turnusy szkoleń w całej Polsce. Pierwszy startuje już 10 czerwca. Można wybrać dowolne miejsce i termin. Za 27 dni szkolenia każdy otrzyma 6 tys. zł.

Projekt wakacyjnej służby jest skierowany przede wszystkim do osób pełnoletnich w wieku 18-35 lat – szczególnie do tegorocznych maturzystów, studentów, osób w przerwie wakacyjnej oraz tych szukających pracy i zajęcia wakacyjnego. Służba w tym wypadku może stanowić alternatywę dla zwykłej pracy sezonowej.

Oferta „Wakacje z wojskiem” to 70 lokalizacji w całym kraju. Można wybrać odpowiednią dla siebie jednostkę wojskową – czy to pod kątem odległości, terminu, czy charakteru służby. Będzie można się sprawdzić m .in. jako żołnierz wojsk lądowych – piechoty, marynarz, żołnierz desantu, czołgista, rakietowiec i wiele innych. Dla każdego wojskowi rekruterzy znajdą pasujący model służby.

W województwie śląskim zaplanowano trzy turnusy – po 27 dni każdy:

10.06-06.07.2024 r.:

 • 5 pułk chemiczny w Tarnowskich Górach,
 • 18 batalion powietrznodesantowy w Bielsku-Białej.

 15.07-10.08.2024 r.:

 • 5 pułk chemiczny w Tarnowskich Górach,
 • 6 batalion powietrznodesantowy w Gliwicach,
 • 18 batalion powietrznodesantowy w Bielsku-Białej.

19.08-14.09.2024 r.:

 • 6 batalion powietrznodesantowy w Gliwicach,
 • 18 batalion powietrznodesantowy w Bielsku-Białej,
 • 34 dywizjon rakietowy Obrony Powietrznej w Bytomiu.

Na szkolenia „Wakacje z wojskiem” można zgłosić się w każdej chwili. Procedury i formalności są proste i skrócone do minimum. Wystarczy wejść na portal www.zostanzolnierzem.pl (nowe okno), zadzwonić na infolinię 800 180 110, lub po prostu zgłosić się do dobrowolnie wybranego wojskowego centrum rekrutacji.2 odpowiedzi na “6000 zł dla uczestników “wakacji z wojskiem””

 1. PR110 pisze:

  A ile dają za GRUZ 200?

  4
  1
 2. radnykupitaniopolenabrata pisze:

  przecież te chudo-tłuste lemingi bez telefonów, mamusi, interneta i kebaba popuszczą bąki z niespodzianką już pierwszego dnia, chyba że w kłejka tam będą ciupać zagryzając czipsami i wrzucając relacje na instagrama

  4
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *