słabe opady deszczu
20°
18°
sobota
Reklama
Gmina rozdysponowała 250 000 zł na sport
27 lutego 2020 r. | 13:27
11

Rozstrzygnął się konkurs na upowszechnianie kultury fizycznej i sportu na terenie Gminy Rędziny w 2020 r. Gmina na ten cel przeznaczyła 250 000 zł, które zostały rozdysponowane na cztery stowarzyszenia.

Najwięcej, bo 110 000 zł otrzyma LKS Lotnik Kościelec.

90 000 zł otrzyma Unia Rędziny, 40 000 zł UKS Speedway Rędziny, a 10 000 zł Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych "Dar Serca".

PAWEŁ GĄSIORSKI11 odpowiedzi na “Gmina rozdysponowała 250 000 zł na sport”

 1. Fan sportu pisze:

  Bardzo ciekawe,najwięcej dostaje Lotnik,który gra w A-klasie a grająca w tym sezonie w wyższej lidze-Unia,dostaje mniej pieniędzy. Ojj,bardzo niesprawiedliwie Panie Wójcie.
  Ps. Kiedy w końcu Rędziny doczekają się stadionu,który wójt już tyle obiecuje? 😉

  8
  7
 2. Redziniak pisze:

  Zadaniem dziennikarza jest przekazywanie rzetelnych i bezstronnych informacji oraz różnorodnych opinii.
  Dobro czytelników, słuchaczy i widzów oraz dobro publiczne powinny mieć pierwszeństwo wobec interesów autora, redaktora, wydawcy lub nadawcy.
  Informacje powinny być zrównoważone i dokładne, tak by odbiorca mógł odróżnić prawdę od przypuszczeń i plotek.

  Screen oczywiście zrobię, spokojnie.

  5
  3
 3. Fan lotnika pisze:

  Oj fan sportu dlaczego gmina ma budować stadion Uni a może zanalizujesz jak poastawal obiekt w kościelcu ile pracy i środków przeznaczyli fani lotnika jaki nakład prac wykonanych we własnym zakresie i możemy dyskutować

  9
  1
  • Fan sportu pisze:

   Dlatego,że stadion nie służyłby tylko Unii,lecz również wszystkim mieszkańcom gminy,dodatkowo Unia nie jest prywatnym klubem lecz GMINNYM (stąd też GKS-Gminny Klub Sportowy,gdyby zbyt ciężkie byłoby dla Ciebie rozwinięcie tego skrótu 😉 ) dlatego za budowę stadionu powinna odpowiadać gmina,tak jak w Częstochowie boisko dla Rakowa będzie z pieniędzy Miasta Częstochowa,w Szczecinie dla Pogoni z Miasta Szczecin.
   Idąc twoim tokiem rozumowania to dlaczego gmina przeznacza pieniądze na Lotnik? Jesteście przecież tacy zdolni i bogaci,więc przeznaczcie swoje pieniądze i prace na utrzymanie klubu. 😉

   8
   7
   • Nauka myślenia pisze:

    Poucz się trochę historii i dowiedz się że to Lotnik był GKS Lotnik Kościelec 😉 Dostajecie mniej bo nie macie nic do utrzymania w porównaniu z Lotnikiem, który ma 3 boiska i cały klub. Poza tym Wy też nie jesteście gminnym klubem przecież macie prywatnego inwestora

    3
    2
    • aklasa lotnik pisze:

     3 boiska? Ja widze tam jedno. 😉
     Haha,pochwal się może jakiego Unia ma prywatnego inwestora? Firma,nazwisko,cokolwiek?

     1
     4
     • 7 lat Unii w A klasie pisze:

      Przejedź się dookoła to zobaczysz 3 boiska. Wszyscy o tym wiedzą ale widzę ktoś tu ma problemy. Dziś jechałem koło “obiektu” Unii to wyglądało jak baraki powojenne a nie klub piłkarski

      2
      1
     • Koscielak pisze:

      Unia chce pieniądze na stadion? Niech sami sobie zrobią swoimi rękami i pieniędzmi. Ludzie z Kościeleca sami go budowali ikatedry dbali i to lotnik gral w 4 lidze a Unia gdzie wtedy byla? Z wapnem sie chyba bawila ?

   • ... pisze:

    Tak się składa, że w Lotniku jest trzech trenerów młodzieży którzy szkolą dzieciaki zgodnie z certyfikatem PZPN, w Lotniku działa również dziewczęca sekcja Siatkówki – Lotnik z otwartmi rękoma weźmie pod swoje skrzydła dziewczyny z całej gminy, które lubią grać w siatkówkę.
    Dlaczego dostaje więcej niż Unia?
    Być może dlatego, że ma 3 boiska do utrzymania, budynek klubowy, 5 trenerów itd..
    Patrząc na rozwój Uni Rędziny i zapowiedzi wlodarzy gminy o budowie boiska na pewno doczeka się większych środków wraz z większymi potrzebami wynikającymi z rozwoju zarówno młodzieżowych drużyn jak i infrastruktury.

    5
    3
 4. janusz pisze:

  Wystarczy jechać o każdej porze dnia i nocy, obejrzeć bazy obu klubów i porównać sobie, wtedy nasunie się odpowiedź, który klub dba i szanuje to co ma. Dlaczego Janusze z rędzin uważają, że są pępkami świata i wiecznie im się wszystko należy ? Działacze tego klubu, który rędziny ma tylko w nazwie a cała baza jest w rudnikach zamiast próbować doprowadzić wygląd obiektu do przyzwoitych standardów wolą przewracać butelki przed budynkiem klubowym. Jak to pięknie kiedyś gminna komisja określiła zaplecze unii do lotnika to jak porównywać Afrykę do Europy. Rędzińskie Janusze przestańcie w końcu uważać się za pępki świata, nie jesteście najważniejsi weźcie się w końcu za robotę i szanujcie oraz dbajcie o to co macie bo więcej nie będzie, gmina ma więcej długów niż wójt włosów na głowie, więc boiska się nie doczekacie…

  3
  3
 5. obserwator pisze:

  Najbardziej przykre jest to, że z pieniędzy dotacyjnych można OFICJALNIE wydatkować je tylko na sport dzieci i młodzieży…. Już widzę jak kluby wydają wszystko na grupy młodzieżowe. W Lotniku przy takiej ilości dzieciaków to jeszcze coś tam im skapnie, ale Unia Rędziny to z całym szacunkiem jeden trener dzieciaków i tyle… reszta jest sztuczną dotacją drużyny seniorów, i kreatywne rozliczanie dotacji przez klub.

  5
  2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *