zachmurzenie duże
piątek
Reklama
Podokręg Częstochowa ŚlZPN
GKS Unia Rędziny z Pucharem Polski na szczeblu naszego okręgu!
22 listopada 2022 r. | 13:05
0

GKS Unia Rędziny triumfuje w rozgrywkach Poltent Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa pokonując po serii rzutów karnych 5:4 Victorię Częstochowa. W regulaminowym czasie gry było 1:1 a spotkanie dostarczyło wielu emocji licznie zgromadzonym kibicom obu zespołów. Rędzinianie będą reprezentować Podokręg Częstochowa w rozgrywkach pucharowych na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Przed spotkaniem wszelkie statystyki wskazywały, że spotkanie zakończy się wynikiem nierozstrzygniętym. Od pierwszej minuty spotkania jednak ton rywalizacji nadawali gospodarze z Częstochowy i mimo, że stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji to jednak skuteczność tego dnia nie była ich mocną stroną. Na domiar złego tuż przed przerwą, w konsekwencji dwóch żółtych kartek boisko musiał opuścić Krystian Przybylski. Także zespół Unii już na początku spotkania stracił swojego najbardziej doświadczonego zawodnika, Mariusza Przybylskiego, który ze względu na uraz już w 3 minucie meczu zakończył zawody.

Druga część finału rozpoczęła się od wykorzystania zamieszania w polu karnym gdzie najlepiej odnalazł się Patryk Lach, który dał prowadzenie gościom. Wraz z upływem czasu spotkanie zrobiło się bardzo otwarte. Victoria dążyła do wyrównania, zapominając nieco o zabezpieczeniu tyłów co chcieli wykorzystać zawodnicy Unii jednakże kontrataki także nie przynosiły zmiany rezultatu. Dodatkowo w 88 minucie spotkania bezpośrednią czerwoną kartkę otrzymał Jakub Matyja. W końcówce regulaminowego czasu gry zespół Roberta Siudy zmarnował dwie doskonałe okazje aby zamknąć spotkanie. I gdy zdawało się, że doliczone 6 minut to tylko formalność już w pierwszej minucie dodatkowego czasu gry Marcin Kowalski po indywidualnej akcji dał wyrównanie Victorii.

W serii rzutów karnych jako pierwszy pomylił się bramkarz Victorii, Łukasz Bomba, którego intencje doskonale wyczuł Mateusz Margas. Bomba swój błąd naprawił w ostatniej kolejce rzutów karnych parując strzał Patryka Lacha na słupek. Dodatkowa kolejka rzutów karnych przyniosła ostateczne rozstrzygnięcie. Strzał Mateusza Woldana wybronił Margas a celne uderzenie Piotra Góralczyka wprawiło w ekstazę liczną grupę kibiców Unii Rędziny.

Tym samym Unia Rędziny w swojej 25 - letniej historii po raz pierwszy triumfuje w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa.

Pamiątkowe puchary dla pokonanych i zwycięzców wręczał Prezes Podokręgu Częstochowa Artur Szymczyk w asyście Przewodniczącej Komisji Rozgrywek, Katarzyny Kardynał, która przekazała vouchery dla pokonanych na kwotę 1 500 zł oraz dla zwycięzców na kwotę 2 500 zł. /Podokręg Częstochowa ŚlZPN/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *