zachmurzenie duże
piątek
Reklama
Zaniedbany plac zabaw przy szkole w Rędzinach
05 maja 2020 r. | 12:29
15

Kolejny zaniedbany plac zabaw w gminie Rędzinach. Tym razem przy ul. Szkolnej przy Szkole Podstawowej w Rędzinach. Już nie chodzi o napisy typu "HWDP", ale o stan karuzeli czy zjeżdżali. Nie wspominam o gwoździach w deskach i spróchniałym drewnie.

Gdzie jest dyrektor szkoły? Gdzie jest wójt?

PAWEŁ GĄSIORSKI15 odpowiedzi na “Zaniedbany plac zabaw przy szkole w Rędzinach”

 1. Człowiek w żelaznej masce pisze:

  Pamiętam czasy, gdy wójtem był pan Chmielarz.Ileż to hejtu, kalumni, oskarżeń i po prostu chamskich pomówień, wylewało się na niego tylko dlatego , że rzekomo nie dbał o stan technicznych urządzeń oraz
  nawierzchni sportowych na terenie gminy. Zajmowano się wtedy nawet porośniętymi trawą bieżniami, rzutniami, skoczniami, boiskiem do tenisa ziemnego itp.Przeszkadzało dosłownie wszystko tym ludziom.
  Przeciwnicy polityczni Chmielarza, prześcigali się w tworzeniu dokumentacji fotograficznej tych obiektów, aby potem na forum oskarżać o bezczynność wójta Chmielarza.Teraz okazało się wreszcie, że tamte zdarzenia potrzebne były wyłącznie tym ludziom (jakże fałszywym, przebiegłym i wyrafinowanym) wyłącznie do walki politycznej, o przywileje, stołki i lepszą kasę.Były to zachowania na wskroś nacechowane obłudą i fałszywym działaniem.Tym ludziom nie zależało na niczym, z wyjątkiem obalenia wójta Chmielarza i przejęcia stanowisk w gminie.Wygłodniali , i spragnieni lepszego jutra , posługiwali się dosłownie najmniejszą pierdołą. która potem urastała do rangi sensacji. Każdy powód był dobry, nawet zarośnięta nieznacznie mchem bieżnia, wystający na boisku drut, pęknięty asfalt, aby tylko dokopać Chmielarzowi.Aby udowodnić jak marnym jest gospodarzem w gminie.
  A, co na dzień dzisiejszy się zmieniło?
  Porównując to do obecnych czasów, z powodzeniem można powiedzieć, że teraz mamy do czynienia z całkowitą degrengoladą w tej kwestii.Stan techniczny placów zabaw , nawierzchni sportowych przy szkołach, woła o pomstę do Nieba.Wszystko jest zaniedbane i porzucone na pastwę losu.Nawet ostatnio celowo dokonano zniszczenia placu zabaw w Rędzinach, po dawnym przedszkolu.Nie można było jakoś inaczej wykorzystać sprawnych jeszcze urządzeń?,Chociażby przekazać je nieodpłatnie osobom, które wyraziły by taką wolę? Nie, po co.Lepiej było zniszczyć, niż we właściwy sposób wykorzystać. !
  Jaki jest stan techniczny obiektu , który pokazał Pan Redaktor widzimy , ale to nie są wszystkie obiekty oraz urządzenia techniczne w gminie. Poziom zniszczenia i degradacji w zasadzie jest podobny. Bieżnie i skocznie oraz rzutnie, są pozarastane chwastami i mchem.Aż żal na to wszystko patrzeć.!
  Gdzie się dzisiaj podziali ci zagorzali przeciwnicy ówczesnego wójta. Czyżby nabrali wody w usta, bo nie mają teraz odwagi oraz nie mają aktualnie nic do powiedzenia, z powodu braku merytorycznych argumentów. Czy po prostu, tak po ludzku, jest im wstyd otwierać usta, widząc całkowitą ruinę tych urządzeń ?
  A, może byście szanowni państwo teraz, uzbrojeni w aparaty fotograficzne lub telefony przejechali się po gminie i sfotografowali wszystkie obiekty sportowe , place zabaw , bieżnie, skocznie, rzutnie i pokazali jak one wyglądają aktualnie.Kiedyś zarzucano Chmielarzowi, że nic nie robi z betonowymi boiskami,Co w tej kwestii zrobiło się do dzisiaj? A, no zmieniło się wszystko tyle tylko, że na gorsze!!!
  Nie wiem, czy osoby zarządzające tymi obiektami są nieświadome ewentualnej odpowiedzialności w razie nieszczęśliwego zdarzenia, czy po prostu nie zależy im na całkowitym bezpieczeństwie użytkowników tych urządzeń (w większości dzieci w wieku szkolnym).
  Wielki wstyd, aby doprowadzić wszystkie te urządzenia sportowe do takiego stanu.!!!
  Myślę, że przyjdą czasy, gdy za to wszystko osoby odpowiedzialne zapłacą!!!

  18
  1
 2. Redziniak pisze:

  Referendum! Referendum! Referendum!

 3. komentarz pisze:

  Przecież ten człowiek nie robi nic tylko niszczy dewastuje, za co bierze tak duże wynagrodzenie? Zrobił drogę zającom w polu, bo sam miał osobisty interes, teraz będzie robił drogę Wodnica najważniejszą dla gminy. Pytam i żądam odpowiedzi i wyjaśnień gdzie są radni z Rędzin dlaczego na to pozwalają? Po co się pchali do rady już wiemy po co po pieniążki! Pandemia spowodowała, że nie można zrobic referendum żeby rozkurzyć tą sitwę!! Ludzie otwórzcie w końcu oczy i zacznijmy działać! W Rędzinach potrzeba dobrego, wykształconego gospodarza, bo gmina ma naprawdę duży dochód na jednego mieszkańca w woj. śląskim jest na 48 miejscu z dochodem na mieszkańca wyżej niż Częstochowa.

  18
 4. Obiektywny pisze:

  Proszę Państwa, przestrzegam przed pochopnym i wybiórczym wyciąganiem wniosków i oskarżaniem wójta o wszystkie plagi tego świata. Pamiętajmy, że miał do jakiegoś czasu swojego zastępce, który również miał zakres obowiązków.Każda osoba, przed którą postawiono konkretny zakres obowiązków służbowych, ma obowiązek należycie się z nich wywiązywać.
  Z tego co wiem, Zastępca Wójta, odpowiadał między innymi, za szeroko rozumianą Oświatę.Uważam, iż wszelkie pretensje kierowane powinny być wyłącznie do osób odpowiedzialnych za poszczególne zagadnienia. Przecież oczywistym jest, iż proces degradacji , niszczenia obiektów sportowych na terenie naszej gminy, nie trwał miesiąc lub dwa , lecz toczył się latami.Nie można tylko wybiórczo atakować jednego człowieka. Rozliczmy uczciwie wszystkich odpowiedzialnych za to, jak ta gmina dzisiaj wygląda.Niestety winą Wójta jest to, że nie dopilnował należycie swojego Zastępcy.Widocznie dlatego, że mu bezgranicznie ufał.
  Stąd też bardzo proszę Państwa o rozsądek w tej sprawie, albowiem winy należy rozdzielić sprawiedliwie, w taki sposób, aby konkretne osoby odpowiadały za konkretne sprawy.Inaczej nasze zachowanie nie będzie miało nic wspólnego z etyką, demokracją i przestrzeganiem prawa

  6
  1
  • komentarz pisze:

   Jaki masz interes bronić tego Wójta, który jest nieudacznikiem z-cy już nie ma 1,5 roku a ten nic nie zrobił!!!! Zobacz o której on przyjeżdża do pracy z tego tytułu nie ma na nic czasu. Jego nie obowiązuje żadne prawo on jest ponad prawem. Zobacz jakie ma wynagrodzenie wyższe od prezydentów dużych miast, a nic nie robi co najwyżej ulicę zjącom w polu, na którą wydaje wielkie pieniądze. To jest niemoralne będąc wójtem w pierwszej kolejności robić drogę koło siebie jest to wstyd!!! Takiego wójta Rędziny jeszcze nie miały to jest bogata gmina i zasługuje na dobrego gospodarza żeby był uczciwy i włodarz z krwi i kości. Ten rozdaje nasze pieniądze na lewo i prawo proszę poczytaj co pisze Pan Dziennikarz dlaczego nie wywiązuje się z obowiązku udzielania informacji publicznej, bo się boi, że prawda wyjdzie na wierzch!!!!! Dlaczego wziął tak drogą kancelarię prawną do obsługi oni go też nie uratują przy postawionych zarzutach, a to nastąpi wkrótce. Płentując uważam, że ciągniesz niemałe korzyści od tego pryncypała i go bronisz. Tak nawiasem w gminie za wszystko odpowiada Wójt, a on powinien rządzić przy pomocy zatrudnionych pracowników, którzy mają świetne wynagrodzenia.

   • Obiektywny pisze:

    Interesu nie mam żadnego. Chce tylko uświadomić. ze w gminie był wprowadzony podział obowiązków służbowych i nadzoru
    Zastępcy nie ma już w gminie (całe szczescie, bo nie nadawał się na to stanowisko z wielu złożonych i powiązanych ze sobą względów ) ale odpowiadał w trakcie pracy za szereg istotnych zagadnień.W tym oświatę. O, ile wiem, to drogi w gminie tez były pod nadzorem zastępcy. Zresztą wystąpcie do gminy o zakres obowiązków i sprawa bedzie jasna. W mojej opinii chciałem podkreślić ze nieodpowiednie przygotowanie do sprawowania funkcji, brak merytorycznej eiedzy i doświadczenia, doprowadziło gminę do takiego stanu, jaki widzimy. A na koniec kadencji obaj panowie rywalizowali ze soba o prymat w gminie.Czyli obaj nieprzygotowani do swoich funkcji panowie, dopiero nabierali doświadczenia samorzadowego.
    Można by rzecz, terminowali na gminie..Mam nadzieje, ze Pan Redaktor pokaże nam jeszcze te tajemnicze zakamarki działania obu panów. Mysle , ze bedźle tam wiele ciekawostek.
    Zgadzam się, ze za wszystko odpowiada wójt, ale po to ma funkcyjnych, aby odciążyli go z nadmiaru obowiązków i razem jakos pchali ten wózek, ktiremu na imię samorząd. Obaj panowie mają swoje za kołnierzem i dobrze byłoby, aby to wszystko ujrzało światło dzienne.Żeby mieszkańcy gminy wyrobili sobie obiektywnie zdanie.
    Obwinianie wójta za wszystko – jest nieporozumieniem.Fakt , dobrał sobie współpracownika ktory zawiódł zaufanie ,ale tenże funkcyjny przecież za coś brał z gminy niemałe pieniądze w tym pokazną sumke za delegacje.
    To wszystko trzeba wyjaśnić i pokazać ludziom jak były wydawane ich pieniądze.
    Myślę że już najwyzsza pora na rozliczenie działalności wójta i przeprowadzenie referendum.Inaczej gmina może być zarządzana przez komisarza.Ale to jest moje subiektywne odczucie Przerwijmy juz te farse i zabawę samorząd.

    2
    1
 5. obserwator pisze:

  To chyba nie jest plac na terenie szkoły, więc dyrektora szkoły to bym w to nie mieszał akurat. Myślę, że w Gminie jest osoba odpowiedzialna za nadzór budowlany, przeglądy i tego typu rzeczy i chyba to jest właściwy adres. Oczywiście wójt powinien takiego człowieka kontrolować z wykonywanych czynności, ale tego czy ta osoba nie poniosła jakichś konsekwencji za swoje zaniedbania nie wiemy. Może ktoś już poniósł “karę” za takie zaniedbania….

  5
  1
  • poganiacz mułów pisze:

   Kara za takie niedopatrzenie musi być tylko jedna,Bykowcem po łbie, i won z gminy.!!!!
   Ciaćkanie się z chłoptasiami nie popłaca, i przynosi tylko gminie potężne straty finansowe i wizerunkowe.!!!!

 6. KK pisze:

  REFERENDUM

 7. Obserwator pisze:

  Do poganiacz mulow.
  Ty chyba sam nie wiesz o co Ci chodzi… Przykre bo robisz zwyczajna pyskowke bez konkretnych argumentów.

  1
  2
 8. Realistka pisze:

  Do Obserwator.Zdecydowanie masz kłopoty ze wzrokiem.Konkretne argumenty widać na zdjęciach i opisach pod nimi!
  Resztą zajmą się organa kontrolne i mam nadzieje prokurator.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *