zachmurzenie duże
21°
21°
wtorek
Reklama
Zakaz parkowania na miejscu parkingowym przy Broniewskiego w Rędzinach
05 lipca 2022 r. | 12:30
41

Jeden z mieszkańców bloku przy ulicy Broniewskiego w Rędzinach poinformował mnie, że wczoraj pracownicy ZGMiK ustawili zakazy parkowania na parkingach przylegających do budynków kotłowni osiedlowej.

Według Czytelnika, jest to odpowiedź kierownictwa na kilka pozwów sądowych dotyczących uszkodzeń powłoki lakierniczej samochodów lokatorów. Uszkodzenia te to konsekwencja spalania (pewnie nieodpowiedniego) węgla w kotłowni. Sadza powoduje nieusuwalne zmiany na lakierach.

Paweł Bogdał - kierownik ZGMiK w Rędzinach potwierdził w rozmowie ze mną, że rzeczywiście jest ustawiony zakaz parkowania przy kotłowni osiedlowej. I rzeczywiście, jest to spowodowane pozwami w kierunku ZGMiK w Rędzinach. Bogdał podkreślił jednak, że wkrótce ma dojść do spotkania ZGKMiK z mieszkańcami bloków, którzy stawiają na parkingu swoje samochody. Jedną z propozycji jest podpisanie umów na parkowanie samochodów w tym miejscu za drobną opłatą, akceptując przy tym "usterki" wynikające ze spalania węglem...

PAWEŁ GĄSIORSKI41 odpowiedzi na “Zakaz parkowania na miejscu parkingowym przy Broniewskiego w Rędzinach”

 1. mieszkanka pisze:

  bardzo słusznie zrobił chcę zapytać wójta i żądam odpowiedzi, czy przy zamkniętej szkole na osiedlu parkujący samochody prywatne płacą za parking? Wszędzie musimy płacic za parkowanie, a znowu na osiedlu im sie wszystko należy za darmo. Masz samochód to musisz placić skoro nie masz garażu. My mieszkańcy za garaże musimy płacić bardzo wysokie podatki. Oni uważają, ze wszystko dla nich jest za darmo pytam dlaczego?

  29
  15
  • Ja pisze:

   To sprzedaj garaż i będziesz mogła parkować za darmo na osiedlu. 🤔🤔

   18
   3
  • mieszkaniec pisze:

   sprzedaj garaż i stój na darmowym parkingu na boisku – nie będziesz płacić wysokich podatków 🙂

   21
   19
   • Działkowiec pisze:

    Jeśli chcesz możemy się zamienić, oddam darmowe miejsce na parkingu za garaż, biorę jeszcze dziś 🙂

    5
    15
    • Koniniok pisze:

     który to z osiedla strzelał z doopy na Pana Wójta do sądu. Przyznawać się dobrowolnie .
     Taka wdzięczność za to, że pozwolono parkowa koło kotłowni ?

     16
     2
     • Mieszkaniec pisze:

      Odpłatne parkowanie to zemsta ryżego !!!
      Wiadomo było ryży to mściwy wredny podły człowiek !!!

      14
 2. Z Osiedla pisze:

  Pustostan, po budynku oświaty przy Osiedlu należy bezwzględnie zagospodarować, w trybie natychmiastowym doprowadzić do użytku i przenieść tam uczniów z Konina. Nie wyobrażam sobie sytuacji, gdzie Podatnicy mają partycypować w kosztach budowy extra nowej sali do WF dla Konina, ( dochodzą z Konina głosy, że mają też chęć wybudowania nowej szkoły) w sytuacji, gdzie taka sala jest już wybudowana przy Osiedlu i wymaga tylko remontu. Podobnie rzecz się ma z pozostałą infrastrukturą.

  Przeciętny absolwent Wydziału Budownictwa PCz, powinien wiedzieć, iż remont istniejącego obiektu ( nie mylić z ruderą) jest o zdecydowanie tańszy, niż budowa “od podstaw” !!!

  31
  5
  • Mieszkaniec Konina pisze:

   Coś ci się przewróciło w głowie, że nachodzą cię takie chore pomysły. Konin ma swoją szkołę i innej nie chce. A salę gimnastyczna też będzie miał, czy ci się to będzie podobać, czy nie.

   1
   18
   • Mieszkaniec Osiedla pisze:

    usprawiedliwia cię to, że jesteś stara, prawdopodobnie dotknięta demencją. Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie płacił za czyjeś chore wizje i marzenia dla kilkudziesięciu dzieciaków z Konina. Wybij to sobie z tej starej, rozczochranej głowy. Napisz kiedy zakładacie kanalizacje w Koninie jak mówi prawo..

    17
    1
    • mieszkaniecrudnik pisze:

     Robolu z osiedla, a kim ty jesteś żeby oceniać mieszkańców Konina?? Grzyba za szafą se wyskrob i kibel wypucuj zamiast siedzieć na internecie bo zarośniesz brudem w tej komórce ! Spójrz jak sąsiad ma czysto a u ciebie brudasie wszystko sie klei ! Sam szczałeś do wiadra przez pół życia i na gaciach brązowy pasek nosisz to co cie obchodzi kanalizacja ??? ZAJMIJ SIE SOBĄ BO WSTYD TAK WYGLĄDAĆ !!!

     2
     14
     • Mieszkaniec Osiedla pisze:

      rudnicoku grzyba to zeskrob starej z krocza bo oprucz brązowego paska na gaciach bedziesz nosił potem wacka w ręczniku. Napisz kiedy Konin zakłada kanalizacje.

      13
      1
     • pixi i dixi pisze:

      Mieszkańcu osiedlowego 30-metrowego “apartamenta” z grzybem, podejrzewam, że miałeś na myśli “PRÓCZ” ale ci się wyrwało “PRUK”, poczytaj chociaż program telewizyjny albo etykiety na puszkach od piwa, które wieczorami zbierasz po osiedlu i postaraj się podciągnąć w poprawnym wysławianiu się, bo trudno się odnieść do tego bełkotu. Wiadro se wyczyściłeś na niedziele?

  • Mieszkaniec Konina pisze:

   Demencję to ty chyba masz. I zamiast pisać kretyńskie teksty idź lepiej napić się z waszą elitą osiedlową. Do Konina się nie wtrącaj, bo pod wnioskiem o budowę sali gimnastycznej dla dzieci podpisali nie prawie wszyscy mieszkańcy Konina. I wara ci od nas !

   1
   5
 3. Ja pisze:

  (Do mieszkanki)
  Sprzedaj garaż i będziesz mogła parkować na osiedlu za darmo. 😝😝

  2
  14
 4. Ferdek pisze:

  Sam się przenieś do tego zapleśniałego burdelu na osiedlu .

  3
  23
 5. Pażdzioch pisze:

  Panie Ferdku, weź spier*****j

  21
  4
  • Pleban pisze:

   Militowski za czyje pieniądze pojechałeś z sołtysami na wycieczkę??? I ile to kosztowało???

   22
   1
   • Sołtys Kierdziołek pisze:

    Czy pielgrzymka państwa sołtysów do Lichenia, została sfinansowana z prywatnych pieniędzy czy z BUDŻETU GMINY ? Żądamy wyjaśnień. !
    Czy pan wójt był obecny w Licheniu, i czy zapłacił za siebie , bo przecież sołtysem nie jest !!!!!
    Czy PODATNICY są zobligowani ponosić koszty prywatnych wycieczek osób funkcyjnych z gminy ?
    Panie wójcie, proszę podać kwotę jaka została przeznaczona na tę prywatna wycieczkę do Lichenia oraz podstawę prawną ewentualnego sfinansowania tego wyjazdu z budżetu gminy !

    21
    1
    • Mieszkanka z Rudnik pisze:

     Wójcie Militowski powiedz
     ilu mamy urzędujących sołtysów na terenie gminy Rędziny!!!
     czy mama wójta widoczna na zdjęciu
     też jest sołtysem ?????

     19
     • Mieszkaniec Osiedla pisze:

      Bodajże widać na fotografii też żonę sołtysa z Rudnik. I jeszcze kilka osób które nie są sołtysami. Przynajmniej w gminie Redziny?
      Ile osób liczyła ta pielgrzymka do Lichenia. Kto finansował prywatny pobyt tych osób??
      Jaki był koszt tego wyjazdu.
      To trzeba wyjaśnić!!!

      18
   • Małgosia pisze:

    Militowski a nie trzeba wybrać się na pielgrzymkę pieszą
    na Jasną Górę
    a nie dupska wozić po raz 30
    do Lichenia ????

    14
    1
    • Pielgrzym pisze:

     pani Gosiu teraz można śmiało pujść na piechote.Kiedyś było gorzej bo sterczał tam na wuzku inwalidzkim agresywny rudy alckoholik ktury wyudzał od pielgrzymów jałmurzne. Stach było tamtendy przejść.

     12
 6. Marek pisze:

  Kierownik bez wątpienia nie zrobił tego bez zgody wójta!
  W moim przekonaniu słuszna decyzja!
  Parkują sobie auta na terenie gminnym ( prywatnym ) przy kotłowni za darmo i jeszcze pozywają Zakład Komunalny za zakurzone auta!
  Ale z drugiej strony odszkodowanie będzie płacić Zakład Komunalny i przeniesie ewentualne odszkodowania na pozostałych mieszkańców Osiedla!

  21
  4
  • Chemik pisze:

   To trzeba mieć zryty beret żeby ustawiać samochody w pobliżu kotłowni i mieć pretensje o zanieczyszczenie auta. Z osiedlowego komina ulatują WIELOPIERŚCIENIOWE WĘGLOWODORY AROMATYCZNE.
   Zapewniam, że z aromatem mają niewiele wspólnego z wyjątkiem nazwy. Filtry zakładać natychmiast na komin kotłowni. FILTRY.

   19
   2
 7. Mieszkaniec? pisze:

  Szanowni Państwo,
  Kotłownia osiedlowa wg obecnych standardów nie powinna być niestety uruchomiona. Wszystkich obrońców zapraszam na Osiedle w sezonie grzewczym – pooddychajmy razem spalinami ze złej jakości paliwa spalanego w nieodpowiedni sposób, z którego powstaje sadza niszcząca samochody, okna, oraz nas wszystkich… Odgradzanie miejsc parkingowych nie zlikwiduje tego problemu – bądźmy tego świadomi. Kotłownia nie jest w stanie zlikwidować sadzy – proszę się ubezpieczyć i uznać roszczenia mieszkańców. Proste.
  Co do opłat i podatków – z chęcią możemy płacić za miejsce parkingowe przypisane do mieszkania – dlaczego nie. Nikt nie ma chęci parować samochód na dalekim parkingu. Tylko nikt nie chce takich opłat w UG… nie oferują takich usług . Dziecinne, małostkowe zagradzanie taśma parkingu przez obrażonego na swoich pracodawców ( tak – mieszkańcy osiedla są również pracodawcami Wszystkich pracowników gminy) Pana Kierownika – do czego to doprowadzi ??? Na pewno nie do zgody …
  Pozdrawiam serdecznie ,

  23
  2
  • halinazmiensnego pisze:

   Uwarzam rze kotłownia osiedlowa powinna być wyłączona z eksploatacji jeśli jest tak jak mówisz. A mieszkańcy bloków-familoków powinni grzać sie farelkami albo siedzieć w kocach.

   17
   4
   • przekupka z bazaru pisze:

    u mnie morzna kupić eleganckie pledy z wełny alpaki. tanio spszedam. Dla osiedla zniszka. Chandluje w soboty na osiedlu.

    17
    3
   • Mieszkaniec pisze:

    halinazmiensnego
    uważam ,że w pierwszej kolejności powinnaś opanować ortografię
    a później wypowiadać się na forum

    2
    12
  • Wujek dobra rada pisze:

   Rozwiązanie jest bardzo proste. Podłączyć mieszkańców Osiedla do sieci gazowej. Generalnie mieszkańcy zaoszczędzą na zdrowiu, a podatnicy na dopłatach do osiedlowego opału.!

   19
   1
 8. Marek pisze:

  Osiedle ma myślenie z głębokiego PRLu! Wszystko się należy! Wyznaczyć każdemu mieszkańcowi miejsce parkingowe i może coś zapłaci? Każda wspólnota Mieszkaniowa ma grunty to tam robić sobie swoje parkingi! Jest rozwiązanie?

  20
  1
 9. Obserwator pisze:

  A co na to radna osiedlowa Wioletta Wiilas ?

  1
  14
  • Rzecznik Prasowy Wioletty pisze:

   obserwatorze lepiej spytaj gminnego buhaja co z tym wyjazdem do Lichenia. Kto zapłacił za ten prywatny kaprys.. Dlaczego znalazły się tam osoby spoza branży sołtysowej. ? To wielki wstyd, jeśli okaże się, że to podatnicy zasponsorowali tej grupce prywatny wyjazd aby pozwiedzać Licheń.

   14
   1
 10. Widmar pisze:

  Jak to w ogóle jest możliwe, że ta syfiasta kotłownia nadal funkcjonuje w dzisiejszych czasach? Dawno już powinna być zamknięta. Ludziom w prywatnych domach każe się wymieniać “kopciuchy” na ekologiczne źródła ciepła, a tu kopcą jak kopcili od blisko 60 lat.

  20
  1
 11. Małgosia pisze:

  Spokojnie spokojnie spokojnie !!!
  Mieszkańcy gminy zapewne nie wiedzą ,że ZGMiK w Rędzinach utrzymuje się w całości z opłat mieszkańców = właścicieli lokali i najemców lokali gminnych !!!

  Czyli podatek od nieruchomości , zarząd trwały oraz kwota wynagrodzenia kierownika , która za 2021 r. wyniosła -88,300,90 zł jak również pozostałych pracowników ponieśli mieszkańcy Osiedla w Rędzinach

  Moje pytanie do wójta , który steruje wszystkimi poczynaniami swojego kolegi -kierownika ZGMiK w Rędzinach ( ukończyli Politechnikę Częstochowską na wydziale budownictwo mieszkaniowe)
  -dlaczego mieszkańcy Osiedla w Rędzinach mają dokonywać PODWÓJNA opłatę w ramach
  -podatku od nieruchomości
  -opłatę za parkowanie
  za tę samą powierzchnię nieruchomości przekazaną pod zarząd trwały !!!

  Dlaczego mieszkańcy Osiedla w Rędzinach sponsorowali remont mienia komunalnego należącego do gminy !!!
  w tym :
  słynny potok “Pijawka ” płynący przez posesję wójta Militowskiego ????? .
  Mieszkańcy osiedla w Rędzinach mają własną oczyszczalnie ścieków za blokiem Broniewskiego 6 tzw. rów

  17
  3
 12. Marek pisze:

  Po pierwsze mieszkańcy Osiedla nie sponsorują mienia komunalnego! Po drugie gmina przekazuje Zakładowi Komunalnemu swoje mienie komunalne w tzw. zarząd trwały. Taki obowiązek ustawowy!
  I z czym tu dyskutować?
  Nadal uważam, że wójt z kierownikiem dobrze zrobili, że zabronili parkować wokół kotłowni!
  Mają się zgadzać i zarazem oczekiwać pozwów sądowych?
  Pretensje to miejcie ale do tych, którzy żądają odszkodowań!

  13
  6
  • Mieszkaniec pisze:

   Marek
   czy dyrekcja wraz gronem pedagogicznym w Zespołach Szkolno Przedszkolnych też organizują zrzutkę na opłatę zarządu trwałego ?????

   1
   14
  • Mieszkanka gminy pisze:

   Panie Marku
   proponuję przejdź do kierownika ZGMiK w Rędzinach i
   sprawdź na miejscu wszystkie podjęte działania od 2015 roku
   na rzecz potoku Pijawka płynącego przez posesję wójta Militowskiego !!!

   sprawdź kto za podjęte działania od 2015 roku zapłacił wójt czy mieszkańcy Osiedla w ramach płaconej
   opłaty amortyzacyjnej za wykonany remont kotłownii w 2012 r.

   9
   1
 13. Marek pisze:

  Mieszkaniec!
  Dyrekcja Zespołu Szkół nie musi!
  Oczywiście zgodnie z ustawą o gospodarce komunalnej trwały zarząd powinien być ustanowiony i sądzę że jest. Oświata jest zadaniem własnym gminy i w naszej gminie placówki szkolne są jednostkami budżetowymi. Jednostki budżetowe w myśl ustawy o finansach publicznych swoje dochody i wydatki mają bezpośrednio z budżetu gminy. Wynika z tego że gdyby nawet płaciły za trwały zarząd to i tak nie ma znaczenia.
  Natomiast nie jest mi znany żaden przepis prawa, który dawałby prawo gminie utrzymywać mieszkańców Osiedla!
  Popraw mnie jeżeli się mylę?

  12
  1
 14. Marek pisze:

  Mieszkanko gminy przecież przewodniczącą komisji finansów jest Wasza radna Pani Pożarlik! Zwróć się do niej ! Przecież jest radną z Osiedla i ma prawo sprawdzać działania wójta jak i Zakładu!
  Widać jest wszystko w porządku bo Pani ta ślepo ufa wójtowi! Niedługo wybory i jeżeli mieszkańcy Osiedla tak zdecydują to ta Pani nie będzie już radną a ktoś inny godny Waszego zaufania!

  13

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *