bezchmurnie
15°
12°
środa
Reklama
Ulica Wapienna – najgorsza droga w Koninie
04 kwietnia 2022 r. | 10:40
31

Ulica Wapienna w Koninie to jedna z najgorszych gmin w sołectwie Konin. Po zimie droga wygląda jak "ser szwajcarski".

"Kierowcy uszkadzają zawieszenia samochodów, nawet pieszym trudno jest tędy przejść, łatwo skręcić kostkę, chodnika brak, pobocze grząskie i zniszczone. Ludzie chodzą tędy do pracy, dzieci do szkoły. Dziś byliśmy z rodziną na spacerze przejść się tamtędy, ale trudno jest ją sforsować. Ciekawe co na to mieszkańcy tej ulicy, którzy zostali praktycznie odcięci od świata" - piszą do mnie mieszkańcy tej ulicy.

Może warto naprawić tę drogę?

PAWEŁ GĄSIORSKI31 odpowiedzi na “Ulica Wapienna – najgorsza droga w Koninie”

 1. Małgosia pisze:

  Dla radnej z Konina nie jest ważna nawierzchnia ulicy Wapiennej !!!
  Dla radnej z Konina najważniejsze są wspólne z wójtem zdjęcia z uroczystości !!!
  Mieszkańcy niech sobie radzą sami
  jeżdżąc slalomem między dziurami !!!

  22
  3
 2. Mieszkaniec Osiedla pisze:

  Nieprawda! Dla radnej z Konina najważniejsza jest szkoła w Koninie. Ta za 16 milionów. Najważniejsze też było głosowanie za zwiększeniem pensji wójtowi, do galaktycznych rozmiarów. Nie zapomniała też o sobie, głosując za zwiększeniem dietki, prawie o 50 %.
  A, na pytanie, kiedy będzie jej sołectwo wyposażone w kanalizację……. wymownie milczy ! !!
  Widać, że postawiła na lepsze jutro, swoje i wójta puk puk

  20
  3
  • Mieszkaniec ulicy Wapiennej pisze:

   Pani Radno z Osiedla ! Pilnuj sobie dziur na swoich drogach. My wiemy o problemie na ul. Wapiennej. Mieszkańcy wraz z Radną poczynili wiele działań na rzecz wyremontowania tej drogi. W czwartek, 07.04. będzie kolejne spotkanie z Dyrektorem Cemexu, Komendantem Policji , Wójtem i mieszkańcami naszej ulicy. Ta droga będzie zrobiona i na pewno przy znacznym udziale Pani Radnej. A swoją drogą, kto uszkodził sobie nadwozie ? bo jeżeli tak się stało, to Gmina ma prawo wypłacić odszkodowanie. I jeszcze jedno. Ta droga nie została zniszczona przez auta osobowe, lecz przez samochody transportujące kamień z kopalni. Więc nie tylko gmina jest zobowiązana do jej naprawy. Stąd nasze spotkania i negocjacje z Cemexem

   5
   18
 3. Mieszkaniec pisze:

  Czegoś tu nie rozumiem…
  Jako mieszkańcy Konina od wielu lat zgłaszamy potrzebę naprawy ulicy Wapiennej i ulicy Szkolnej i nic się nie robi w tej sprawie.
  To po co wybierać takich radnych i sołtysa, którzy przecież mają w obowiązku dbać o swoich mieszkańców, a nic nie robią ????
  To jakaś granda !!!

  13
  1
  • Jarosław Jarosław Jarosław pisze:

   Jeśli będziemy wybierać ciągle tych samych ludzi do Rady i sołectwa niczego to nie zmieni. Oni będą się bogacić, a my wołać o pomstę do Nieba spójrzcie ile kadencji sołtysem jest Pani Mirka. Była nawet radną, i co tak spektakularnego zrobiła dla sołectwa???
   Podobnie Pani Anna. Drugą kadencję jako radna ,a My latamy srać za stodołe.
   I jeszcze w nagrodę głosuje za podwyższeniem pensji wójtowi i sobie diety . Tak odwdzięcza się za wybór na radnom???

   13
   2
 4. jankowalski pisze:

  Boże Święty w 21 wieku takie drogi ?? Wszędzie dziury połatane a tu jak na księżycu !! Gdzie jest ta ulica ? Kto jest za to odpowiedzialny? PRZECIEŻ TAM LUDZIE MIESZKAJĄ !!!!!!!!!!! To pracownicy gminy jakieś nagrody coroczne czy jubileuszowe dostają, podwyzki pensji sobie przyznali, jak można być tak bezczelnym żeby brać pieniądze kiedy ludzie cierpią !!!!!????? TO POWINNO BYĆ OPUBLIKOWANE WE WSZYSTKICH GAZETACH I WINNI TEGO STANU POWINNI STRACIĆ SWE CIEPŁE POSADKI !!!!!!

  13
  1
 5. Płatnik podatków i innych danin pisze:

  Wapienną w Koninie zamieszkuje więcej rodzin niż malutką Wodnicę w Rudnikach.
  Tam ponoć będzie remont. Dlaczego akurat tam?
  Pani rRadno z Konina.!!! Czy już rozpoczęliście z Panem wójtem pracę nad planami kanalizacji Pani sołectwa? Kiedy to nastąpi? Dlaczego takie opóźnienia okropne? Co Pani osobiście zrobiła w tym zakresie?

  15
  1
 6. chlorSPOTrzapki pisze:

  Te zdjęcia to w Polsce czy na ukrainie po ostrzale bombami kasetowymi? Napewno to nie fejk ?? Tam w oddali jedzie czołg przecież widze !

  12
  1
  • Mieszkaniec ulicy Wapiennej pisze:

   Zapraszam na ulicę Wapienną. Połowa tej ulicy jest zrobiona, wraz z chodnikiem. Zepsuta jest druga część , mniej więcej na odcinku 500 m. Zapewniam, że jeszcze w tym roku będzie naprawiona. W tym celu nasze spotkanie w Cemexie z udziałem jak zwykle pani Radnej, która wraz z nami, mieszkańcami pilotuje tę sprawę. Problem polega na tym, że kiedyś była to droga zakładowa , należąca do cementowni. W latach 90 tamtego wieku przekazana gminie. Tylko , że użytkowanie jej przez mieszkańców jest sporadyczne. Przede wszystkim zniszczenia dokonywane są przez ciężarówki wożące kamień z kopalni do Cemexu. Nie cały odcinek z tego niewyremontowanego należy do Gminy Rędziny. Końcówka przed kopalnią to Latosówka, a ta należy do Gminy Mstów. Tak więc do obowiązku naprawy tej drogi powinny się poczuwać trzy podmioty. Cemex, Gmina Rędziny i Gmina Mstów. A że jest zniszczona i ciężarówki do kopalni na drugim odcinku jeżdżą pod prąd, to my wiemy i wiele robimy, by droga ta została naprawiona i poprawione zostało bezpieczeństwo na niej.

   2
   14
   • chlorSPOTrzapki pisze:

    Masz na myśli te ciężarówki cemexu, które jeżdżą brudne, chlapiąc na przechodniów i brudząc wszystko wokół? Te które przekraczają prędkość na Kieleckiej? Te których milicja nie łapie? A ciekawe dlaczego w okolicy nyska z radarem kierowców osobówek łapie a ta sama milicja ciężarówek cemexu już nie łapie? JAK MYŚLICIE O CO MOŻE CHODZIĆ? Nie wierzę żeby ktoś odnosił korzyść majątkową, to zapewne przypadek, więc bez takich insynuancji proszę, bo to pomuwienie ! POPROSTU CIĘŻARÓWKI SĄ TAK UPIE*DOLONE ŻE WTAPIAJĄ SIĘ W KRAJOBRAZ PÓL I KRZAKÓW I ICH MILICJANT PRZEZ WĄSKIE OKNA NYSKI ZACHLAPANE GLINĄ PRZEZ W/W NIE WIDZI !!!!

    11
    1
    • Mieszkaniec ulicy Wapiennej pisze:

     Masz rację. Dlatego na spotkania zapraszany jest również komendant policji. Nam chodzi o trzy zasady, które kierowcy mają przestrzegać. Po pierwsze to wynegocjowana prędkość 40 km/godz, po drugie- czyste samochody, zwłaszcza koła, bo wywożony jest brud z kopalni i po trzecie zabezpieczanie ładunku poprzez plandekowanie. Jeśli te zasady będą przestrzegane przez kierowców, a Cemex będzie nasze ustalenia egzekwował, to być może dojdziemy do porozumienia. Proponowaliśmy ustawienie fotoradaru na ul. Kieleckiej, ale do tego daleka droga z uwagi, że jest to powiatówka.

     3
     13
    • Mieszkaniec ulicy Wapiennej pisze:

     Drogę na ulicy Wapiennej nie popsuły ciężarówki jeżdżące po ulicy Kieleckiej, tylko te, które ulicą Wapienna wjeżdżają do kopalni i wywożą kamień do Cemexu. Te które jeżdżą po ul Kieleckiej nie użytkują drogi Wapiennej, co nie znaczy, że do tych z Kieleckiej nie mamy zastrzeżeń.

     2
     13
     • Były Milicjant pisze:

      Jest rzecz jeszcze bardziej ważniejsza. To ładunek na tych ciężarówkach. Trzeba przestać bawić się w mierzeniem prędkości na Wapiennej, gdyż ogranicza to zdewastowana droga.
      Trzeba skupić się na ważniejszy problemie i ustawić patrol policji z wagą, który ustali, czy te ciężarówki nie są przypadkiem przeciążone. ładunkiem.!!!!!!!!!!!!!
      Tego nikt do tej pory nie robił , a jest wysoce prawdopodobne że mogą być po prostu “przeładowane” !!!

      14
     • Mieszkaniec Osiedla pisze:

      Były milicjancie – TO USTAW PATROL jak milicji nie interesuje co się tutaj dzieje. Tutaj codziennie łamane są przepisy, wiem ze ludzie pisali pisma do komendanta, dzwonili na policje z prosba o interwencje , były komendant chyba miał to w nosie, dzielnicowy marcinek ma to w nosie (ja bym sprawdził czy w czasie pracy nie siedzi czasami na fejsbuku, bo placimy mu z naszych podatków i powinien tyrać cala dniowke a on co robi? byl tu keidys, interesowal sie? do roboty sie wez jesli to czytasz bo za moje podatki palaszujesz kielbase i za moje LPG tankujesz !!). Nawet mieszkancy barykadowali droge, dopiero milicja przyjechala ale ciezarowki cemexu dalej jezdza brudne i cala Kielecka jest brudna, caly jeden pas bialy i kamienie na drodze tez leza czasami a tam szkola jest i dzieci chodza a kamienie spadaja z aut. Moze jakies zony milicjantow pracuja w cemexie i nei wolno im tego tematu ruszac, bo je zwolnią? Ja bym to sprawdzil. Moze Pan Gasiorowski poruszy ten temat? Dlaczego tu nie ma milicji? Przeciez to SKANDAL co sie tu wyprawia !!! CEmex ludziom placi jakies smieszne grosze i dewastuje okolice a milicjant siedzi z rekami w kieszeni i czeka na emeryturke.

      12
      1
 7. ręce opadajom - pisownia celowa pisze:

  Drodzy komentujący, czytając Wasze komentarze nasuwa się pytanie, czy uczestniczycie aktywnie w życiu gminy ? Czy angażujecie się w sprawy sołeckie ? Łatwo jest oceniać pracę Wójta, Rady, ale czy macie doświadczenie w tym temacie ? Wiecie jak to jest ? Każde sołectwo ma swoje potrzeby. Temat jest wałkowany od miesięcy. Owszem, policja często była i jest wzywana – z Klomnic, czasem nie mają kogo wysłać, jak i krokodylki (mówią że to nie ich kompetencja i odsyłają do MKP w Częstochowie), ale kierowcy ciężarówek głupi nie są, mają radia i się komunikują między sobą – złapią jednego brudasa, bez czytelnej rejestracji z niezabezpieczonym ładunkiem to reszta grzecznie czeka pod kopalnią na hasło i na wyjazd 🙂 więc jest fun. Owszem, to ciężarówki na przestrzeni kilku mcy tak zniszczyły drogę, wcześniej była nierówna, teraz wygląda jak pole na Marsie, w jednej z dziur – pewnie mieszkaniec – ułożono kamienie, zasadnym byłoby zasadzenie kwiatków, na pewno by się przyjęły bo dziury mają po kilkanaście cm głębokości. Obecnie jest “trochę” czyściej, bo nie widzieliście szarego błota na poboczu. Wapienna była drogą techniczną Cementowni ale Gmina wydawała pozwolenia na budowę. Co do kanalizacji to nie ma się co śpieszyć, zamontujecie sobie ekologiczne szambo jak komuś wywożenie nieczystości wadzi.

  3
  13
 8. Przemądrzołek pisze:

  Skoro nie ma się co spieszyć z kanalizacją w Koninie,? to jak to się ma do ustawy z dnia 18 lipca 2001 roku “Prawo wodne”. Mowa jest tam o obowiązku budowy siecią kanalizacyjnej , jako zadania własnego gminy. zamieszkałej przez równoważną ilość osób – co najmniej 2000 !!!
  Teraz kwestia rady i wójta. Wniosek jest banalnie prosty. Jeszcze nigdy w historii tej gminy nie było tak beznadziejnego wójta i radnych!!!
  Jeszcze nigdy w historii tej gminy wójt oraz radni nie zarabiali tak galaktycznych pieniędzy!!!
  Są to osoby bez żadnego doświadczenia ( chodzi o zdecydowaną większość (radnych i wójta) oraz wiedzy z zakresu samorządu gminnego. Jeszcze nigdy w historii gmina nie miała tak galaktycznego zadłużenia !!!
  Jeszcze jakieś pytania!?

  13
  3
  • Mieszkaniec ulicy Wapiennej pisze:

   Przemądrzałku, tak, tak, my wiemy, że tylko jedna radna z Osiedla jest najmądrzejsza i najwspanialsza. Ale jest jeszcze kwestia podłączenia się do kanalizacji. Czy masz wiedzę ilu użytkowników w Koninie ma zamiar podłączyć się do kanalizacji ? Bo wiem, że np. w Kościelcu i Rudnikach są z tym ogromne problemy. Ludzie nie chcą się podłączać, bo uważają, że będą za dużo płacić. Tak źle i tak niedobrze.

   3
   12
   • Przemądrzołek pisze:

    Wiedzą moja jest znikoma, oparta na plotkach. Rolnicy z Konina nie są zainteresowani , bo nie chcą więcej płacić za wodę i ścieki.Wolą wylewać fekalia na pola , aby eksponować fetor sąsiadom. !!Jednak żyjemy chyba w jakimś państwie prawnym, gdzie jakieś zasady chyba powinny obowiązywać każdego. Nawet rolnika z Konina, wójta czy radnych. !skoro jest ustawa należy ja stosować Ale czy radni o tym wiedzą? Wątpię!!!!!

    10
    2
 9. Obserwator pisze:

  Skoro Przemądrzołku ( lub Przemądrzołko ) jesteś taki mądry ( mądra ) i skoro żyjemy w ” jakimś państwie prawnym ” to dlaczego mieszkańcy Kościelca i Rudnik się nie podłączają ?

  2
  10
  • Aguś pisze:

   Pierwszy raz słyszę, żeby mieszkańcy wsi Kościelec i Rudniki, stwarzali problemy w przyłączeniu się do kanalizacji. Chyba ten problem powstał raczej w Koninie !!! Tam jest bastion oportunistów . !
   Ustawa o utrzymaniu porządku i czystości w gminach precyzuje zadania właściciela gospodarstwa-nieruchomości (art.5 ust.1), obowiązki wójta w tym zakresie (art.9u), oraz przewiduje kary w przypadku nie stosowania się do ustawy. (art.10 ust..2). Za wyegzekwowanie podłączenia do sieci kanalizacyjnej każdego mieszkańca, ODPOWIADA WÓJT, BURMISTRZ, PREZYDENT !!!

   8
   2
   • Obserwator pisze:

    Jak to ? ta najdoskonalsza radna z Osiedla o tym nie wie ?

    4
    7
    • Mieszkaniec Osiedla pisze:

     Radna wie, sumiennie, godnie reprezentuje wyborców
     i pozostałych mieszkańców gminy informując o możliwych znanych jej nieprawidłowościach. Głupa palą inni 😁

     7
     5
     • Mieszkaniec Osiedla pisze:

      Najgorsze jest to, że gdy radna zabiera publicznie głos, jest momentalnie torpedowana przez innych radnych radnych, którym się nie podoba dążenie do prawdy i upublicznienie zachowania wójta i innych radnych. To im
      stoi “ością” w gardle. Nie wolno mówić w tej Radzie prawdy. Prawda bowiem szkodzi wizerunkowi wójta i części radnych.
      Oj nieodpowiedzialni i biedni intelektualnie ludzie. Tak bardzo przeszkadzał Wam poprzedni wójt. Co powiecie o działaniach obecnego i tej Rady?

 10. Jasniepan pisze:

  No to niech staną cały dzień i wyłapią tych gnoi skutecznie, odbiorą prawa jazdy i koniec. Ktoś im zabrania wlepiania mandatów tirom? PrzexieZ to czysty pieniadz. Moze to do uwagi w tvnie zgłosimy ?

  10
  • Obserwator pisze:

   Bardzo słusznie. Osobówki potrafią wyłapywać, ale jeszcze nie zdarzyło się by zatrzymywali tiry.

   7
   1
  • Eko pisze:

   Koło ch**” mi lata kanalizacja 😉 nie wylewam “na pole” ani sąsiadowi
   – przydomowa oczyszczalnia robi swoje i nie jest to kryptoreklama.
   Dlaczego milicja nie łapie ich skutecznie ? To już odpowiedzieć musicie sobie sami 😉 artykuły był o stanie drogi a nie o kanalizacji, komentujący zbaczają z tematu. Ale jak to bywa pod każdym takim artykułem, wyciągane są wszystkie brudy na wójta, na radę, na radnych, na mieszkancow wszystkich wsi po kolei.

   2
   4
   • Łamistrajk pisze:

    Ludzie muszą się zmobilizować i w każdej wsi zbudować kapliczkę z wizerunkiem wójta i jego “apostołów”……..Po to, żeby był dobrobyt , ludzie muszą się gorliwie do nich modlić ,😂 😂
    W przerwach kontemplacyjnych, wskazane jest organizowanie pochodów, przemarszy i wieców popierających słuszną linie…….🤣🤣🤣.

    5
    1
   • mieszkaniecrudnik pisze:

    no ale kościelcoki to z procy szczelają czy nie szczelają? podobno na wrony polujom, z pierza robiom odzienie, kordły, poduszki, onuce, a mieso jedzom i pjerdzom

    • Cwaniak z Kościelca pisze:

     Robią, robią i sprzedają tym sponiewieranym umysłowo rudnicokom. Tamci aż puszczają bącury ze szczęścia.

     • mieszkaniecrudnik pisze:

      Ale to z procy do tych wron i szpaków szczelata czy kamieniami je strącata jak na siedzą na linach? Podobno widziano ostatnio jednego jak surową wrone wtryniał za przystankiem. To ktoś z twojej familii? Se posolić chociaż mogiśta.

 11. obserwator52 pisze:

  Słuchajcie i podobno nawet nie ruszyli tej drogi a dziur coraz wiecej. Co to za gmina ??!! Przeciez po takiej publikacji na miejscu wójta to bym na głowie stanął i załatał te dziury w 3 dni. Mieszkańcy nie powinni sie szczypac tylko z taczkami pod gmina stanac i zalatwic sprawe zgodnei z tradycja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *