zachmurzenie duże
niedziela
Reklama
Straż Graniczna zatrzymała nielegalnych imigrantów w Kościelcu
28 czerwca 2023 r. | 12:54
0

Wspólne działania kłomnickiej Policji oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej Zamiejscowej z Częstochowy doprowadziły do zatrzymania 12 imigrantów z Syrii w wieku od 18 do 38 lat. Zatrzymano też dwóch Polaków w wieku 39 i 47 lat, którzy przewozili ich przywłaszczonym furgonem. Żaden z obcokrajowców nie posiadał dokumentów umożliwiających przekroczenie granicy Polski. Sprawę bada Straż Graniczna.

W piątek, 23 czerwca około godziny 9.40 dyżurny z Komisariatu Policji z Kłomnic został poinformowany, że na terenie jednego z parkingów w Kościelcu w gminie Rędziny znajduje się samochód, który najprawdopodobniej został przywłaszczony. Na miejscu mundurowi zauważyli uszkodzone auto marki Volkswagen T5, kierującego oraz pasażera w wieku 39 i 47 lat. Z ich relacji wynikało, że pojazd, którym podróżowali ze Słowacji do Łodzi, uległ awarii. W czasie dalszej kontroli okazało się, że w samochodzie było 12 obywateli Syrii, którzy nielegalnie przekroczyli granicę Polski. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy Straży Granicznej Zamiejscowej z Częstochowy.

12 przewożonych Syryjczyków nie posiadało przy sobie żadnych dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium naszego kraju. Wobec tego sprawą zajęli się funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy wyjaśniają szczegóły i okoliczności tego zdarzenia. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *