zachmurzenie duże
piątek
Reklama
Piaskarka w rowie w Koninie
22 stycznia 2022 r. | 12:18
18

Na pograniczu Konina i Latosowki już po stronie gminy Rędziny doszło do zdarzenia drogowego, w wyniku którego ciągnik z piaskarką wpadł do rowu. Niestety, lód na drodze spowodował, że ciągnik wpadł w poślizg i wpadł do rowu.

Nikomu nic się nie stało.

PAWEŁ GĄSIORSKI

 18 odpowiedzi na “Piaskarka w rowie w Koninie”

 1. Maryśka pisze:

  Kierowca jechał trochę nieostrożnie i chyba nie zauważyl głębokiego rowu.

  2
  2
 2. Cwaniak z Kościelca pisze:

  Należy rozumieć , że to był Pan, który wygrał przetarg na zimowe utrzymanie dróg gminnych?

  16
 3. Znawca pisze:

  Widać że sprzęt 5 generacji. A gdzie jest do niego papaj?

  14
 4. Mieszkaniec Konina pisze:

  Tak się składa, że ta piaskarka nie należy do firmy odśnieżającej Gminę Rędziny. Firma ta dysponuje dwoma pługami i dwiema piaskarkami, które w tym momencie stoją w bazie w stanie gotowości i w zdarzeniu takim ,jak opisany, nie brały udziału. Piaskarka z fotografii jest więc niewiadomego pochodzenia.

  4
  10
  • Mieszkańcy Gminy pisze:

   Dlaczego sprzęt stał w gotowości do użycia (pomimo fatalnego stanu nawierzchni dróg gminnych) , zamiast brać udział w likwidacji oblodzenia dróg gminnych. Kiedy będzie ten sprzęt użyty………latem?
   Już ta sytuacja z piaskarką niewiadomego pochodzenia , powinna uruchomič myślenie i podjęcie stosownych działań. !!!

   12
   1
   • Mieszkaniec Konina pisze:

    Sprzęt nie stał , tylko stoi dziś – w niedzielę rano – w gotowości.
    Czy tak trudno zrozumieć to, co ktoś pisze ?

    3
    8
  • Koniniok pisze:

   Jak niewiadomego pochodzenia, skoro leży w rowie obok zabudowań Władorka
   Sugerujesz że jest to fotomontasz

   10
   • Mieszkaniec Konina pisze:

    Koninioku, piaskarki już w rowie nie ma. Została wyciągnięta. Prawdopodobnie sytuacja wyglądała w ten sposób, że był to sprzęt pracujący dla Gminy Mstów, Bo jechała od strony Latosówki. Kierowca być może chciał na ulicy Krótkiej zawrócić , bo tylko do tego miejsca sięga Gmina Mstów, skręcił w prawo i zwyczajnie nie wyrobił na zakręcie. Wpadł do rowu , ale po stronie Gminy Mstów. Ślady są bardzo wyraźne. Lodu tam nie ma, tylko ziemia ze śniegiem. Jeśli chcesz sprawdzić, to zapraszam w to miejsce. Gmina Mstów sięga tylko do ulicy Krótkiej. Ulica Krótka należy do Gminy Rędziny.

    2
    8
 5. halinazmiensnego pisze:

  Rzeczywiście to jest dziwne. Po drogach gminnych nie dało się jeździć, a sprzęt do zabezpieczania tych dróg przed śniegiem i lodem stoi i czeka.

  12
  1
 6. Mieszkaniec Konina pisze:

  No nie, Sprzęt stoi dziś w gotowości, a cały tydzień odśnieżarki jeździły po całej Gminie. Jeśli sytuacja na drogach się zmieni, na pewno znów wyjadą.

  2
  8
  • Koniniok pisze:

   Jak jeździły i odśnieżały to dlaczego na Szkolnej stwierdzono taflę lodu na ulicy. Są dowody , zdjęcia. Tam nie widać ani ziarenka piasku tylko sam lód. Skoro było tak super to dlaczego piaskarką koziołkowała do rowu. Człowieku nie siej fermętu

   8
   4
 7. Mieszkaniec Konina pisze:

  Rusz głową Koninioku ! Lód był. Owszem, ale wszystkie drogi od poniedziałku 17- stycznia były codziennie odśnieżane i sypane piachem. Nie tylko w Koninie, lecz w całej Gminie. A piaskarka nie może być jednocześnie na wszystkich ulicach. Ta z fotografii prawdopodobnie wpadła do rowu na skutek złego skręcenia, w momencie, gdy kierowca jadąc od Latosówki chciał zawrócić. A ziemia i śnieg wzięły się stąd, że trzeba się było nieźle podkopać, by piaskarkę wyciągnąć. No i narobiło się na zakręcie sporo bałaganu. Jeśli masz inną teorię, to Twoja sprawa.

  1
  6
  • Koniniok pisze:

   Teoria jest prosta. Piaskarka była pełna surowca. Znajdowała się na ziemi konińskiej, wpadła do rowu z powodu tragicznych warunków drogowych i pogodowych oraz błędu kierowcy zestawu.
   Wniosek: drogi były oblodzone, nie przygotowane należycie do poruszania się po nich. Nawet piesi mieli problemy.

 8. Marian pisze:

  W Koninie znów panują ciemności na ul. Kieleckiej świeci ledwo kilka lamp. Przy szkole ciemno w połowie drogi w stronę cementowni ciemno. Od Cementowni do przystanku przy zakładzie ciemno. To już trwa kilka dni i brak reakcji. Świeci może 30% lamp na odcinku od Szkoły do Cementowni. Najgorzej jest przy szkole w Koninie gdzie jest przejście dla pieszych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *