zachmurzenie umiarkowane
26°
25°
poniedziałek
Reklama
UG Rędziny
Nowa sala w SP w Koninie za 6,25 mln zł
11 kwietnia 2024 r. | 13:46
22

6 250 000 zł na finiszu kampanii - tyle za rozbudowę budynku Szkoły Podstawowej w Koninie zapłaci gmina Rędziny. Inwestycję zrealizuje firma FUH Dziedzicki z Konopisk.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie pełno-branżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz wykonanie robót budowlanych w formule : zaprojektuj i zbuduj, na podstawie której możliwa będzie realizacja budowy zarówno pod względem formalno-prawnym jak i technicznym oraz wykonanie robót zgodnie z tą dokumentacja zadania inwestycyjnego pn.: Rozbudowa Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Koninie.

PAWEŁ GĄSIORSKI22 odpowiedzi na “Nowa sala w SP w Koninie za 6,25 mln zł”

 1. mieszkaniec z Konina pisze:

  Radna pani Ania z komisją oświaty w 2020 r. wprowadzili to zadanie do budżetu ,
  Militowski od 2020 roku nic nie zrobił pomimo posiadania dokumentacji na rozbudowę budynku szkoły wybudowanie sali gimnastycznej. Środki z sali przeznaczono na drogę Wiznera w Rędzinach, na odwodnienie ul, Wiatrakowej i OSP w Koninie.
  Teraz się rozbudził w kampanii wyborczej !!! wszystko wybuduje !!!

  6
  6
  • Koninlok pisze:

   ojojoj radna Ania tyle dobrego zrobiła dla Konina, a ludzie tego nie docenili i nie wybrali ponownie ojojoj

   3
   2
   • Mieszkanka Konina pisze:

    Pani radna Ania uzyskała 93 głosy. A więc ludzie ją docenili. To,że ktoś inny miał więcej, to sprawa przypadku. Może niektórzy wolą zamiast pracy imprezy, bo nowa radna zasłynęła w Koninie w organizowaniu imprez. Nawet w Wielkim Poście z okazji Dnia Kobiet, na której bawiono się kilka dni.

    3
    2
    • Koninlok pisze:

     tak docenili że pokazali czerwona kartkę. Najwyższą pora. ludzie już mieli dość tego bredzenia bez sensu.

     2
     2
     • Obserwator pisze:

      To tobie Koninloku należy się czerwona kartka za wszystkie kretyńskie wpisy na tym forum.

     • Mieszkanka Konina pisze:

      Zastanów się trochę, 93 głosy , to nie jest czerwona kartka. To duże uznanie za jej kadencję. My mieszkańcy Konina , nie ci, którzy się dopiero przyprowadzili i nic o Koninie nie wiedzą, tylko ci, którzy tu mieszkają od dawna , a niektórzy od urodzenia, wiemy, jak wyglądał Konin 5, 6 lat temu. Wiemy, co zostało zrobione, więc zanim coś napiszesz, to najpierw pomyśl.

    • radnykupitaniopolenabrata pisze:

     Tera wchodzi nowa ekipa i zatrzesie okolicą, świagier już gospodarke na żone przepisoł, rence ino zaciera, jak sie dorwiemy do gruntów a wy jeszcze nie wiecie gdzie drogi będą ale coponiktórzy mogą wiedzieć wczesniej. Grażynka już dom chce nowy z basenem, tadzik mieszkanie i auto bo na studia przecież idzie to sie należy ja to se skromnie mercedesa kupie z salonu nie bede dziadował

 2. mieszkaniec Rudnik pisze:

  ciekawy jestem czy ta inwestycja jest najważniejsza? ile dzieci uczęszcza do szkoły w stolicy jaką jest Konin ???????????
  uważam, że są bardziej potrzebne inwestycje w gminie. Żadna z dużych szkół w gminie nie posiada takiej sali chociaż ma 10 razy więcej dzieci. Gdzie tu jakąś ekonomia?

  8
  1
  • Realista pisze:

   Miały Rudniki swojego wójta, to teraz czas na Konin !
   Będzie sala gimnastyczna, a później, być może jakaś nowa ulica, kanalizacja, oświetlenie uliczne.
   Być może nowy wójt zapragnie zbudować coś ekstra w Koninie.
   Podpowiadam : kryty basen, park wodny, termy, gminny szpital, kolejne boisko, lotnisko, kino, teatr 😉 😉 😉

   6
   3
  • Obserwator pisze:

   Tylko, że w Rudnikach dzieci mają gdzie ćwiczyć, a w Koninie nie. A poza tym, na tę inwestycję Gmina otrzymała pieniądze od poprzedniego Rządu z Nowego Ładu. Więc nie obawiaj się, na pewno nie uszczupli to Twojego budżetu. Na salę Gmina ma ponad 6800000, zł. przetarg opiewa na 6250000, zł, więc jeszcze zostanie.

   3
   0
 3. mieszkaniec Rudnik pisze:

  on nie jest z Konina tylko też z Rudnik

  6
  1
 4. Mieszkanka Kościuszki pisze:

  Moi drodzy, spytajcie kandydata na wójta pana doktora Jarugę, dlaczego do tej pory nie ma właściwej nakładki asfaltowej na ulicy Kościuszki w Rędzinach. To przecież jest droga powiatowa, a pan doktor Jaruga ostatnią kadencję był radnym powiatu częstochowskiego. !!!!!
  Nasz wójt wywiązał się z obietnicy i położył kanalizację w tej ulicy. !!!!!

  7
  1
 5. Mieszkańcy Rędzin pisze:

  Ludzie nie chcą zmiany na stanowisku wójta, tylko grupka wygłodniałych osobników chce napchać sobie portfele naszymi podatkami . Profil pana Jarugi jest mam nadzieję znany mieszkańcom gminy. Tytuł doktora historii nie daje gwarancji właściwego zarządzania jednostką samorządu terytorialnego. Pan Jaruga był radnym gminy Rędziny oraz radnym Powiatu. Dlaczego nie pokazuje w materiałach wyborczych ewentualnych sukcesów w trakcie sprawowania mandatu, tylko mami ludzi obietnicami mającymi niewiele wspólnego z potrzebami społeczności lokalnej. Przykładem jest wspólny wybór miejsca na targowisko. Czy ta inwestycja, pod warunkiem, że dojdzie do skutku, jest niezbędna dla poprawy życia społeczeństwa rędzińskiego ?
  Kandydat nie przedstawił też swojej wizji kierowania urzędem. Czy pozostawi pracowników na stanowiskach, czy też będzie wymieniał urzędników i zastępował innymi. Czy “odchudzi” urząd, czy też bardziej rozbuduje. Czy powoła na wakujące stanowisko zastępcę wójta, kto ewentualnie będzie tym obdarowanym. Czy wymieni osobę na stanowisku skarbnika gminy. Kogo powoła na ten urząd.
  Czy po wyborze obniży ceny za odpady komunalne i podatki, czy też pozostawi na tym samym poziomie lub nawet podwyższy nam opłaty.
  To są konkrety, na temat których kandydat wymownie milczy !!!!!!!

  Program wyborczy pana Jarugi, mówiąc kolokwialnie jest przeciętny. Nie ma nim konkretów. Wychodzenie do wyborców z obietnicą wprowadzenia ulg na przejazdy komunikacją gminną dla seniorów jest wyrazem braku pomysłu na zarządzanie gmina. To nie są pilne potrzeby mieszkańców, tylko chęć przypodobania sie pewnej grupie społeczeństwa przez kandydata na urząd wójta.
  Sprawa najważniejsza. Pan kandydat nie ma bogatego doświadczenia w zarządzaniu gminą. Bycie radnym gminy, a potem powiatu, nie daje odpowiedniej legitymacji do sprawowania mandatu wójta gminy.
  Wyborcy ! zanim zdecydujecie się na kogo oddać swój głos dobrze się zastanówcie, żeby potem nie było rozczarowania. To, że kandydat “Kocha gminę Rędziny” jeszcze o niczym nie świadczy. Większość mieszkańców gminy kocha swoją małą ojczyznę. Ma Ją w swoim sercu, ale nie okazuje tego przez umieszczanie miłosnych uniesień na banerach.

  7
  1
  • Obserwator pisze:

   Pamiętajcie wyborcy ! chcieliście odpolitycznienia Gminy ? No to teraz , w przypadku wygranej pana Jarugi rządzić będzie Trzecia Droga, bo zaciągnięty dług w kampanii wyborczej trzeba będzie spłacić.

 6. mieszkaniec pisze:

  Zdefiniuj konkret, rozumiem że w Twoim mniemaniu wizualizacja placu zabaw na budynku szkoły w Kościelcu to jest konkretny konkret?

  1
  3
  • Zosia pisze:

   napisz proszę, co ten kandydat dokonał przez lata spędzone w gminie dla dobra mieszkańców. Chociaz jeden projekt jako radny gminy i powiatu. chociaż jeden .

   • Realista pisze:

    Obecny postawił na “lepsze jutro” — dla siebie !
    Ten o którym piszesz zrobi to samo,

    • Mieszko pisze:

     Do mieszkańcy Rędzin!!!
     A Militowski jakie miał doświadczenie w kierowaniu samorządem???
     Przyszedł z więzienia gdzie był klawiszem i nauczony rządzenia więźniami. to co ma wspólnego z urzędem????
     Gość już w tej kadencji nie zrobi nic, to jego ostatnie 5 lat więc zrobi tylko tyle żeby dobić na maxa swoje konto nic więcej..
     Temu Panu i tej jego całej ferajny już dziekujemy

     2
     3
     • Jaśnie Pan pisze:

      Mieszko , rozejrzyj się po gminie i ocen co zrobił Militowski. Sądzisz, że nowy pan będzie lepszy.?
      Był radnym gminy i powiatu, i co dobrego zrobił dla mieszkańców? Napisz Mieszko co Jaruga zrobił dobrego dla Was?
      Siedział natomiast na ławie oskarżonych za fałszowanie zaświadczeń lekarskich strażaków. za co grozilo mu 5 lat pudła.
      Czy taki gość ma reprezentować interesy gminy. ?

      5
      1
 7. Mieszkaniec Rudnik pisze:

  Jaruga to kłamca i oszust w jednym.
  Zobaczycie jakie teraz będzie walki robił z kolesiami z PSL.Przecież musi spłacić dług wdzięczności za to że go poparli.A znaczek partyjny z banerów tylko zdjął na chwilę by go z partia nie kojarzyć.Jak ktoś się nabrał,że bezpartyjny to zagłosuje na niego.
  Precz z partyjniakami w gminie.Jeszcze jest czas by się zastanowić nad wyborem.Tez się podpisuje pod tym,że jako radny nic nie zrobił dla gminy.
  JEMU TYLKO ZALEZY NA KASIE!!!
  Wspomnicie moje słowa.

  5
  1
 8. Obserwator pisze:

  Tylko, że w Rudnikach dzieci mają gdzie ćwiczyć, a w Koninie nie. A poza tym, na tę inwestycję Gmina otrzymała pieniądze od poprzedniego Rządu z Nowego Ładu. Więc nie obawiaj się, na pewno nie uszczupli to Twojego budżetu. Na salę Gmina ma ponad 6800000, zł. przetarg opiewa na 6250000, zł, więc jeszcze zostanie.

  2
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *