bezchmurnie
10°
10°
sobota
Reklama
“Mijanki” na ulicy Szkolnej w Koninie. Czy to był dobry pomysł?
29 listopada 2019 r. | 10:42
6

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Rędziny, Wójt Paweł Militowski mówił o tym, iż na razie nie zamierza na drogach gminnych "ustawiać" progów zwalniających, gdyż nie jest pewna sytuacja prawna tego rodzaju zabezpieczeń. Przepisy są niejednoznaczne (chodzi o odległość takich progów od domostw), tymczasem w Koninie na ulicy Szkolnej pojawiły się tzw. mijanki.

Jeden z mieszkańców napisał w tej sprawie na grupie Gmina Rędziny "Poruszający się po tej drodze są ogromnie zaskoczeni takimi pułapkami. Droga jest dziurawa,wyboista,nie ma chodników ani należytego pobocza. Na dodatek,żaden rolnik nie przejedzie,bo nie ominie mijanki kombajnem, czy dużym siemnikiem!Bo się nie zmieści z żadnej strony. Pytanie: Kto jest twórcą tego - jak mówią-durnego pomysłu?".

Pozostawiam to do waszej oceny.

PAWEŁ GĄSIORSKI6 odpowiedzi na ““Mijanki” na ulicy Szkolnej w Koninie. Czy to był dobry pomysł?”

 1. babka Kiepska pisze:

  To na Parkowej w Koninie brakuje lamp oświetleniowych, a tutaj takie cyrki się robi z niepotrzebnymi nikomu mijankami na Szkolnej?Podobno powiat miał jakieś wytyczne, że nie można chwilowo zakładać żadnych progów , mijanek i innych tego typu rzeczy.
  To jest Skandal!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  12
  2
 2. Mieszkaniec pisze:

  W Koninie drogi dziurawe, chodników brak ,lampy przy drogach (nie wszystkich) są ale często nie świecą,miejsca pod szkołą żeby zaparkować nie ma,koło szkoły progów zwalniających nie ma bo po co no ale mamy mijankę prawie na skrzyżowaniu no w sumie jest się z czego cieszyć że onas dbają jak nigdy.

  13
 3. Wesoły Jurek pisze:

  W tej wsi nigdy nie dopuszczą do budowy kanalizacji bo ludzie wylewają fekalia na pola i są z tego powodu szczęśliwi.Nikomu nie płacą za usługę opróżniania szamb.

  12
 4. Maximus Primme pisze:

  za tymi mijankami, jadąc w stronę Kuchar, są takie dziury w drodze że zrobili to chyba tylko po to żeby jakiś kierowca który za bardzo się rozpędził nie urwał sobie kół.

  Po co drogę robić jak można takie udziwnienie postawić i sprawa załatwiona…
  Ktoś kto wpadł na taki “genialny” pomysł powinien pojechać do Konina, rozpędzić się i trzepnąć głową w któryś z tych znaków

  12
 5. Wesoły Jurek pisze:

  Mijanka za “parę groszy” na drodze gminnej , na otarcie łez, a setki tysięcy złotych z kady gminy do powiatu, na drogi powiatowe.Mam rade dla Pana Wojta. Startuj Pan na Starostę, a póki co dbaj Pan o drogi gminy!!!!!!!

 6. Miła pisze:

  Tak żeście geby darli na wójta aż się zdenerwował i mijanki posprzątał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *