pochmurnie
16°
14°
wtorek
Reklama
fot. UG Rędziny
Gminne dożynki w Kościelcu
05 września 2019 r. | 23:17
0

w Kościelcu odbyły się doroczne dożynki, które tradycyjnie zainaugurował przemarsz zaproszonych gości z wieńcem dożynkowym wykonanym przez nasze „ Kościelanki” Dożynkowy chleb do kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny wniósł wójt gminy Rędziny Paweł Militowski w towarzystwie wiceministra rolnictwa i rozwoju wsi, posła Szymona Giżyńskiego oraz sołtysa Ryszarda Kowalczyka. Po Mszy Świętej odprawionej przez ks. Proboszcza Władysława Walczaka, wójt Paweł Militowski dziękując za organizację dożynek przytoczył słowa Papieża – Jana Pawła II: “Oddajcie hołd spracowanym rękom polskiego rolnika. Tym rękom, które w trudnej ciężkiej ziemi wydobywały chleb dla kraju, w chwilach zagrożenia były gotowe tej ziemi strzec i bronić”.

Wójt podziękował również „ Kościelankom” za ich wielkie zaangażowanie w kultywowanie dożynkowych tradycji, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Kościelcu za organizację imprezy oraz scholii „ Dzieci Maryi” za przepiękną oprawę muzyczną Mszy Św.

Kolejnym punktem był piknik, ze swoimi atrakcjami: wiejskim stołem, kawiarenką z pysznymi ciastami, stoiskiem z watą cukrową oraz grami i zabawami przygotowanymi w ramach projektu finansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. /UG Rędziny/

fot. UG Rędziny

fot. UG Rędziny

fot. UG Rędziny

fot. UG RędzinyDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *