zachmurzenie małe
20°
17°
sobota
Reklama
fot. Przedszkole w Kościelcu
Dwór Wereszczyńskich i dworzec w Kościelcu zostaną zmodernizowane
18 lipca 2023 r. | 09:00
5

Zabytki w całej Polsce otrzymały wsparcie finansowe. Z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków zostało przeznaczonych ponad 2,5 mld zł.

Pieniądze trafiły również do gminy Rędziny. Na modernizację instalacji centralnego ogrzewania, wody użytkowej i kotłowni w zabytkowym Dworze Wereszczyńskich w którym funkcjonuje Przedszkole w Kościelcu przeznaczono 480 200 zł, a na wykonanie robót budowlanych w zakresie docieplenia stropu i izolacji przeciwwilgociowej wraz z remontem piwnicy w zabytkowym Dworze murowanym w Kościelcu 490 000 zł.

Prace rozpoczną się w najbliższych miesiącach.

PAWEŁ GĄSIORSKI5 odpowiedzi na “Dwór Wereszczyńskich i dworzec w Kościelcu zostaną zmodernizowane”

 1. Cwaniak z Kościelca pisze:

  Na okoliczność remontu dworku wójt zaprosił senatora z PiS-u. Podał tę informację na stronie mediów społecznościowych. Liczy, że dzięki układom z partią rządzącą ugra kilka elementów do swojej układanki. Generalnie chodzi o pieniądze na inwestycje. Wcześniej, uczestniczył w zamkniętym spotkaniu PiS, bodajże w Konopiskach. To daje do myślenia o stan finansów gminnych !!!
  Gdybyście kochane ludziska myśleli w dniu wyborów samorządowych, to dzisiaj gmina przypominałaby gminę Kleszczów w łodzkiem. Wystarczyło tylko wybrać 8 lat temu na wójta Panią Grażynę Knapik.
  Wiem, wiem, zaraz odezwą sie głosy, że były obawy, iż po zaprzysiężeniu Pani Knapik zatrudni na stanowiskach gminnych swoich z PiS-u. Pozwalnia innych, aby zrobić miejsce swoim. Zaprowadzi porządki personalne w gminie. Nikomu nie przyszło do głowy, że najważniejszym celem Pani Grażyny będzie ściągnięcie jak najwięcej funduszy na inwestycje. Jak myślicie dałaby radę (pytanie retoryczne) ?
  Zachowanie wyborców w tym momencie jest zadziwiające, bo generalnie w gminie, co do zasady wygrywa PiS , a na wójta wybiera się osobę, która swoją “polityczną karierę” zaczynała od kandydowania na funkcje radnego z ramienia SLD !!!
  Zadam kilka pytań :
  Jak ta sytuacja wygląda dzisiaj w gminie ?
  Czy wszystko pozostało “po staremu” , czy widać zmiany personalne, czy wójt zmniejszył zatrudnienie czy wręcz przeciwnie ?
  Czy aktualnie w gminie i jednostkach podległych pracuje mniej osób niż za wójta Chmielarza, czy też stan osobowy uległ znacznemu zwiększeniu ?
  Czy na nagrody, premie dla pracowników wydano mniej pieniędzy, niż za poprzednika ?
  Czy podatki i różne inne daniny pozostały na podobnym poziomie czy uległy drastycznemu zwiększeniu ?
  Pani Grażyna Knapik będąc wójtem gminy, nie dopuściłaby do tego, aby zadłużyć gminę na 8 milionów zł.
  Nie musiałaby zwiększać deficytu, korzystać z pożyczek, zastawiać weksle, itp., bo pieniądze dostałaby na przysłowiowe “pstryknięcie palcem” !!! Uzasadnienie chyba w tym przypadku jest zbędne.
  Teraz wójt czepia się ostatniej deski ratunku jaką jest PiS !!!
  Czy Polak zawsze musi być mądry po szkodzie ?

  9
  2
 2. Prorok pisze:

  Widzę, że jesteś mądry inaczej “Cwaniaku z Kościelca”.
  Jedno pytanie : Czy w gminie Rędziny doczekamy się wójta z Rędzin ?

  2
  8
  • Jolka pisze:

   prorok , Wy już macie interesujących radnych z Rędzin, na czele z Szefową Komisji Finansów, którzy nie mogą się ” “obrobić” w notorycznym ulepszaniu Waszego sołectwa. Czy kandydat na wójta z Rędzin miałby być podobny do nich ?

   8
   1
 3. Oko Proroka pisze:

  Was, rędziniaków każdy dyma jak chce.
  Jeśli wójt z Rędzin byłby z obozu rządzącego, to nie widzę przeciwwskazań. Prorok, włącz myślenie,
  tu nie chodzi o to skąd jest wójt, tylko jakie ma możliwości. Panu Militowskiemu możliwości się wyczerpały, dlatego podbija do PiSu, żeby ściągać kasę.!
  Chyba, że będzie startował na posła….

  4
  1
 4. Prorok pisze:

  Widzę, że pisiorki mają się dobrze.
  Radni z innych sołectw są za to tacy wspaniali, że aż brak słów do opisania ich działań

  1
  7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *