bezchmurnie
10°
10°
sobota
Reklama
fot. UG Rędziny
Czy przy Szkole Podstawowej w Koninie zostanie wybudowana sala gimnastyczna?
07 maja 2021 r. | 13:28
36

Czy Szkoła Podstawowa w Koninie zasługuje na nową salę gimnastyczną? Co zrobił dyrektor tej placówki, by pozyskać fundusze na ten cel? Podczas jednej z komisji Rady Gminy Rędziny, była gorąca dyskusja na ten temat. Radni nie chcą, by przy niewielkim budynku dla kilkudziesięciu młodych mieszkańców gminy Rędziny, wybudować salę sportową. Radni wolą, by dzieci z budynku w Koninie przeprowadziły się do budynku byłej szkoły na osiedlu w Rędzinach.

Dyskusja w sieci trwa. Tylko dwie radne oficjalnie opowiadają się za budową sali. To Anna Sadziak i Lidia Warwasińska. Pozostali radni, wolą przeznaczyć te środki na inne zadania inwestycyjne. Grupa rodziców dzieci ze szkoły w Koninie walczy o swoje, ale wójt nie chce o tym słyszeć.

Jaka będzie przyszłość Szkoły Podstawowej w Koninie? Czy Konin zostanie zamieniony na Rędziny?

Do tematu z pewnością wrócimy.

PAWEŁ GĄSIORSKI36 odpowiedzi na “Czy przy Szkole Podstawowej w Koninie zostanie wybudowana sala gimnastyczna?”

 1. Mieszkaniec Osiedla pisze:

  Brawo wójt !
  Brawo pozostali, logicznie myślący w tej sprawie radni!!!
  Nie uginać się pod bzdurnymi pomysłami budowy!!!
  Chcą budować , niech zrobią w Koninie zrzutę. !!!
  Jak te dwie radne chcą hali , niech wezmą kredyt w parabanku!!!
  Jestem zniesmaczony postawą
  radnej Warwasińskiej.!!!
  Myślałem, że jest po stronie ludzi!!!

  31
  13
 2. Brawo pisze:

  BRAWO w tym przypadku dla Rady Gminy!!! NIE dla sali gimnastycznej w Koninie, NIE dla marnowania pieniędzy z budżetu!!! Podstawówka na osiedlu stoi pusta, tam trzeba przenieść dzieci z Konina, jest to raptem 5 minut autobusem szkolnym!!! W tej szkole jest chyba najmniej dzieci spośród wszystkich szkół z terenu gminy. Jeszcze raz, STANOWCZE NIE DLA BUDOWY SALI GIMNASTYCZNEJ W KONINIE DLA PARU DZIECI!!!!!

  31
  13
  • profesor pisze:

   PEwnie, lepiej stadion dla kopaczy i powożłopów na kredyt wybudować, żeby ciemnogród wiedział na kogo głosować w wyborach. ZDECYDOWANE TAK DLA BUDOWY SALI GIMNASTYCZNEJ, NIE SŁUCHAĆ PASIBRZUCHÓW, PIWOŻŁOPÓW I LENI KANAPOWYCH DLA KTÓRYCH KRZEWIENIE KULTURY FIZYCZNEJ TO ZŁO, GŁUPIEMU ROZUMU NIE NAŁOŻY SIĘ NAWET ŁOPATĄ. WŁĄCZ SERIAL, OTWÓRZ PIWKO I NIE ZAPOMNIJ SIE ZASZCZEPIĆ.

   12
   24
   • Mieszkańcy Osiedla pisze:

    Profesor, a kto tutaj mówi o budowie stadionu, oprócz Ciebie ?
    Kanalizacja, remont dróg, obniżenie kosztów opłat .To jest priorytet
    Przede wszystkim, to wyjście z kryzysu pandemicznego.

    25
    2
  • Mieszkanka Konina pisze:

   Nie mogę uwierzyć w komentarze osób które mieszkają w Koninie i piszą że nasze dzieci nie potrzebują nowoczesnej hali sportowej. Macie takie podejście bo wasze dzieci ukończyły już naukę w naszej szkole lub wysłaliście je do szkół w Rudnikach bądź Rędzinach? Ludzie ogarnijcie się, z takim podejściem nic od wójta nie uzyskamy, bądźmy razem bo w jedności siła.Gdyby wójt chciał zabrać coś w Kościelcu to wywieźliby go na taczce.
   A tym,, mądrym” którzy mówią o przeniesieniu naszej szkoły do Rędzin, mówię Szkoła w Koninie była, jest i będzie. Nasze dzieci,osiągają liczne sukcesy i nagrody,mają super nauczycieli.
   Jako mama przedszkolaka wiem że moje dziecko w tej szkole jest bezpieczne i otoczone odpowiednią opieką a to dla rodzica jest najważniejsze.

   8
   25
   • Mieszkaniec Gminy pisze:

    Mieszkanko Konina.!!!
    Nie wymagaj, aby inni podatnicy dokładali się do Konina, bo szkoła ta jak rzekłaś ” była, jest i będzie” Teraz żądacie hali, a potem jak przybędzie dzieci, chociaż patrząc na wyniki demograficzne jest to niemożliwe, zażądacie budowy nowej szkoły, ??!!
    Załóżcie w Koninie jakiś Komitet Organizacyjny ds. Budowy Hali do WF, i zróbcie sobie zbiórkę pieniędzy, zaciągnijcie prywatnie kredyty i wybudujcie sobie, co tylko chcecie. Ale Broń Panie Boże kosztem innych podatników. Aktualnie w gminie są ważniejsze sprawy na głowie, niż hala sportowa w Koninie. Kto tak zawzięcie walczy o halę, Nikt na tym forum nie podał do publicznej wiadomości , ilu nauczycieli liczy ta szkoła, ilu uczniów uczęszcza do tej szkoły i ile dzieci jest w poszczegolnych klasach. Patriotyzm lokalny tzw. buraczany, wsadźcie sobie w buty. Jest piękna szkoła z halą na Osiedlu. Nie można dopuścić do tego ,aby się zmarnowała tylko dlatego , że ktoś ma jakieś urojenia i chore ambicje !!!!
    P.S. Mamo przedszkolaka. !
    A w szkole na Osiedlu dzieci są maltretowane i narażone na niebezpieczeństwo. Podaj przykłady???
    O ile pamiętamy, to w szkole w Koninie w 2009 roku “opiekowała się dziećmi” pijana nauczycielka, co do której interweniowała Policja. Nie pamiętasz już tego skandalu !!!!!, to chętnie ci przypomnę..
    Cytat za Gazetą Wyborcza –
    “Pijana nauczycielka w Koninie”
    22 maja 2009 | 13:38
    W czwartek około godziny 10.30 do komisariatu policji zadzwoniła anonimowa osoba, która stwierdziła, iż na placu szkoły podstawowej w Koninie (gm. Rędziny), bawią się dzieci pozostające pod opieką najprawdopodobniej pijanej nauczycielki. Nietrzeźwa kobieta miała nie zwracać żadnej uwagi na biegające po placu dzieci. Funkcjonariusze po przybyciu do szkoły potwierdzili informację. 46-letnia kobieta podczas pierwszego badania miała w wydychanym powietrzu prawie 1.9 promila, a podczas drugiego już 2.3 promila. Nauczycielka odpowie za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Koniec cytatu.

    O bezpieczeństwie Twojego dziecka lepiej się tutaj nie wypowiadaj, bo widzieliśmy jak ono wyglądało zimową porą, gdzie nikt z gminy ani szkoły, którą tak zachwalasz , dosłownie nikt , nie pofatygował się, aby odgarnąć zaspy śniegu, które zalegały na chodniku przed szkołą i uniemożliwiały dojście do placówki. Dzieci chodziły wtedy środkiem drogi, narażając się na niebezpieczeństwo. Gdzie Ty wtedy “matko przedszkolaka” byłaś. Wszystko ci pasowało. Twoje dziecko było wówczas bezpieczne ??? !!! .

    Brawo Pan Wójt!!!!
    Nie uginać się pod naciskami garstki sfrustrowanych ludzi. W gminie trzeba dokończyć zaczętą przez Pana kanalizację, i poprawić stan nawierzchni dróg gminnych. Potem zastanowić się, jak obniżyć koszty opłat za śmieci !!!
    Wierzymy, że Pan tego dokona Panie Wójcie .Razem z Panem damy radę. Dziękujemy Panu za dotychczasową postawę !!!

    25
    9
 3. Koniniok pisze:

  Co co radna Warwasińska ma do Konina???
  .Jest z Osiedla, to niech tam pilnuje porządku! My sobie w Koninie poradzimy. Tylko musimy wybrać dobrego radnego!!!

  27
  4
 4. Marek pisze:

  Szanowni radni skoro jest szkoła powinna być sala gimnastyczna. Pan wójt przygotował odpowiednie dokumenty na obrady sesji i wydawałoby się że jest za. Ale czyżby jego radni byli przeciwni. Do tej pory radni nie byli przeciw wnioskom wójta. nie sądzicie że to jest co najmniej dziwne?
  A na końcu powiem że Adam Jaruga to historycznie najgorszy dyrektor szkoły w Koninie!
  Przecież Adaś na niczym się nie zna nawet nie wie że zaświadczeń lekarskich nie podrabia się!

  21
  10
 5. mieszkaniec konina pisze:

  Dla wójta lepszą inwestycją było wystawienie wielkiego gmachu gopsu dla kilku osób na krzyż, niż zadbanie o bezpieczeństo i konfort nauki dzieci w Koninie

  23
  15
 6. halina z mjęsnego pisze:

  Ja mam pomysł, zamiast budować salę gimnastyczną podzielmy te pieniądze pośród pracowników gminy i tak wójtowi podnieść pensję na 20tys a paniom pijącym kawę dajmy po 8tys miesięcznie. A dzieci niech biegają wokół ławek. Przeciez po co nam zdrowe dzieci, ważne że pani iksińska będzie miała możliwość np kupić nowe auto i będzie komfortowo i bezpiecznie dojeżdżać do gminy, pan w garniturze na przykład kupi na teścia kolejną działkę, ta pani co całymi dniami je ciasto i gapi się za okno, a sadło się jej wylewa spod modnej bluzeczki to niech ma.. a na nowy telewizor albo na lodówke. A wy żyjcie za 2500 i kupujcie aro, tipy i przeterminowane czy z promocji drodzy Rędziniacy a wasze dzieci niech biegają dookoła ławek albo po śniegu za kościołem, albo pomiędzy tirami na Kieleckiej, tymi co tam jeżdżą 80km/h – to dobre dla dzieci bo wyrobią sobie reflux, znaczy reflex, manewrując pomiędzy przyczepami i uważając żeby kamieniem w łeb nie dostać. Co wy na to? To jest moja propozycja.

  18
  3
 7. Anna Sadziak pisze:

  Witam Państwa!
  Czytając powyższe wypowiedzi, muszę się do nich odnieść i wnieść sprostowanie. Otóż nie jest prawdą, że tylko dwie radne chcą wybudowania sali gimnastycznej w Koninie. Uchwała, w sprawie przeznaczenia 750082, 00 zł na budowę sali gimnastycznej przy szkole w Koninie podjęta została na sesji przed Bożym Narodzeniem w 2020 r. Głosowała za tym projektem prawie cała Rada Gminy. Zadanie to zostało wpisane do budżetu na 2021 rok. Zaznaczam, że nie są to pieniądze gminne, tylko rządowe z dotacji tzw. covidowej, Zgłosiłam również wniosek, by budowę sali rozłożyć na trzy lata i w wieloletniej prognozie finansowej zabezpieczyć środki po 1000000,00 zł na 2022 , i 2023 rok . Tak , jak to zostało zrobione w przypadku planów budowy stadionu dla Unii Rędziny.
  Na ostatnim posiedzeniu połączonych Komisji , środki na budowę sali gimnastycznej zostały przeznaczone na inne cele, przy rzeczywiście dwóch głosach przeciwnych, ale wszyscy Radni nie zrezygnowali z tego zadania i w drugim punkcie jednogłośnie stwierdzili, że sala gimnastyczna w Koninie będzie budowana. Dodam jeszcze, że w ostatnim wywiadzie do Radia FIAT Pan Wójt oświadczył, że środki na rozbudowę szkoły w Koninie poprzez wybudowanie sali gimnastycznej są zabezpieczone, co mnie bardzo ucieszyło. Pod moim ostatnim wnioskiem o realizację tego zadania, podpisało się z poparciem ponad 100 mieszkańców Konina, w tym rodziców dzieci, które uczęszczają i będą uczęszczać do tej szkoły. Gdyby nie covid, podpisów byłoby znacznie więcej. A więc widzicie Państwo, że nie tylko ja , choć na tę salę czekam kilkadziesiąt lat, pragnę jej wybudowania , by dzieci w normalnych warunkach mogły realizować podstawę programową z wychowania fizycznego i wszechstronnie się rozwijać.
  Pozdrawiam wszystkich Państwa bardzo serdecznie.
  Anna Sadziak

  21
  24
  • Koniniok pisze:

   Pani Radno !!! A , co pani uczyniła w sprawie kanalizacji na wsi???. To już jest pani druga w Radzie Gminy. Co pani zrobiła. ?! Proszę pokazać jakieś złożone wnioski w tej sprawie lub interpelacje. !!!
   Proszę nie zawracać nam głowy jakąś halą. Gdzie jest kanalizacja w Koninie?????????

   23
   2
   • Anna Sadziak pisze:

    Witam Cię Koninioku !
    Gdybyś był naprawdę mieszkańcem Konina, to byś wiedział, że o kanalizację w Koninie staramy się już od przeszło 20 lat . Wtedy były złożone pierwsze wnioski, między innymi mój. Jeszcze nie było pierwszej oczyszczalni ścieków, która niestety, jak się później okazało nie pomieściłaby Konina. Są pewne przeszkody i trudności obiektywne, których nawet cała armia radnych nie przeskoczy. Na dzień dzisiejszy, gdy mamy nową, o wiele wydajniejszą oczyszczalnię ścieków, możemy nareszcie pomyśleć o kanalizacji w Koninie. Tylko, żeby Konin mógł być skanalizowany, czego pragnę tak samo ,jak i Ty, musimy wyjść z Rudnik . A do tego jest jeszcze droga daleka.
    Pozdrawiam .
    Anna Sadziak

    3
    22
    • Koniniok pisze:

     Jakie to są to “pewne przeszkody i trudności obiektywne”. Pani Radno! szczerze powiedzieć prawdę , nie owijać w bawełnę nie kłamać mieszkańców Konina. Pokazać te papiery sprzed 20 lat.

     22
     2
    • Wróg ciemnoty pisze:

     Pani Radna, czy według Pani wiedzy są już gotowe plany na skanalizowanie Konina, czy też trzeba najpierw “wyjść z Rudnik”. Co ma to rzekome “wyjście z Rudnik” do planów na położenie kanalizacji w Koninie ?
     Dla Pani wiadomości. tylko proszę to zachować w tajemnicy, nikomu ani mru mru. Poprzednia oczyszczalnia ścieków, wybudowana z inicjatywy Pana Prezesa Chmielarza, w pełni spełniała w stu procentach swoją rolę. Była tak zbudowana, aby obsłużyć 100 procent podłączeń. Tylko nikomu ani słowa, cicho sza !

     24
     3
  • Wyborca pisze:

   Pani Radno,
   Czy jeśli jest Pani ZA budową sali gimnastycznej w Koninie dzięki czemu sprawność fizyczna dzieci się rozwinie to mam nadzieję, że również będzie Pani ZA budową boiska dla Unii, prawda? Tutaj też dzieci potrzebują się rozwijać fizycznie i mieć do tego odpowiednie warunki,

   23
   3
   • Piekarz Umysłów pisze:

    Wyborco, bardzo dobrze zadałeś pytanie .Oni tylko manipulują ludzkimi umysłami, aby poudawać jak bardzo troszczą się o nasze portfele. Jak wejdą już na stołki, mają ludzi w głębokim poważaniu. Przykład, kilkakrotna podwyżka za śmieci. Przed wyborami, obiecywanie eldorado dla wszystkich !!
    No, Pani Radno, proszę odpowiedzieć, czy jest Pani za budową boiska dla Rędzin.

    22
    2
 8. halina z mjęsnego pisze:

  Ja mam pomysł, zamiast budować salę gimnastyczną podzielmy te pieniądze pośród pracowników gminy i tak wójtowi podnieść pensję na 20tys a paniom pijącym kawę dajmy po 8tys miesięcznie. A dzieci niech biegają wokół ławek. Przeciez po co nam zdrowe dzieci. A wy żyjcie za 2500 i kupujcie aro, tipy i przeterminowane czy z promocji drodzy Rędziniacy a wasze dzieci niech biegają dookoła ławek albo po śniegu za kościołem, albo pomiędzy tirami na Kieleckiej, tymi co tam jeżdżą 80km/h – to dobre dla dzieci bo wyrobią sobie reflux, znaczy reflex, manewrując pomiędzy przyczepami i uważając żeby kamieniem w łep nie dostać. Co wy na to?

  21
  2
 9. IzaK pisze:

  Wraz z mężem jesteśmy za słowa gimnastyczną. Mazda szkoła powinna mieć jak najlepsze warunki. Dziwi nas bierna postawa pana Jarugi.

  21
  21
  • Z Kieleckiej pisze:

   Zróbcie składkę na wsi i do roboty. Na moje podatki nie patrzcie. Stoi piękna szkoła i hala w Redzinach. ! Tam eozuc swoje dzieci!
   Ja chce cywilizacji i kanalizacji , bo nie będę się wypróżniał jak Gienek z Rolników z Podlasia!!

   29
   7
 10. Mg pisze:

  Paranoja. W naszej szkole nie jest wcale mniej dzieci niż np w szkole w Kościelcu. Konin się cały czas rozrasta, przybywa ludności przybywa dzieciaków. Jako rodzic nie wyobrażam sobie by przenieść szkole do Rędzin. Nie jesteśmy małą miejscowością. Rudniki posiadają szkole i sale Kościelec również…itd dlaczego zatem my dowozić swoje dzieci do Rędzin
  Zaznaczam są tutaj także małe dzieci w wieku przedszkolnym. Ich nie wsadzimy w autobus . Nie wyobrażam sobie tego i nie wiem kto ma tak genialne pomysły…żal.

  9
  28
  • Redziniak pisze:

   Dlatego , żeby ta infrastruktura w Rędzinach dalej tętniła życiem i nie popadła w ruinę. Skoro ten wasz Konin się rozrasta , to hala może być mało. Niedługo trzeba będzie rozbudować szkole w górę i uczynić z niej wieżowiec na wzór tych w Chinach.!

   21
   5
 11. Anna Sadziak pisze:

  Witam.
  Wyjaśniam, że pieniądze na salę gimnastyczną mieliśmy nie z podatków mieszkańców Gminy , tylko z rządowej dotacji covidowej.
  Pozdrawiam .

  6
  25
  • Wodz123 pisze:

   Pieniądze z dotacji covidowej?? Można coś więcej na ten temat?? Dotacja covidowa tz. ? Na rozbudowę szkoły ? Czy może zbudowanie poparcia w następnych wyborach dla pana wojta? Proszę sprecyzować Pozdrawiam

   20
   2
 12. Mieszkaniec Gminy pisze:

  Proszę Pani, czy “pieniądze rządowe”, są prywatnymi środkami rządu, czy pochodzą z pieniędzy podatników , zwanego BUDŻETEM PAŃSTWA ?
  Budujcie, ale ze swoje, prywatne !
  Szanowna Pani. Dotacja “Covidowa’ według mnie, to jedna z Tarcz antykryzysowych, i z tego co wiem, to pieniądze z niej powinny być przeznaczone między innymi na TAKIE PRIORYTETOWE CELE JAK : świadczenia postojowe, dofinansowanie wynagrodzeń, dotacje na pokrycie bieżących kosztów działalności czy zwolnienie z opłacania składek ZUS.
  LUDZIE UTRACILI PRACE, SWOJE FIRMY, I NIE DOSTAJĄ NIC LUB NIEWIELE Z TARCZ ANTYKRYZYSOWYCHY A PANI CHCE DOTACJE COVIDOWĄ PRZEZNACZAĆ NA BUDOWE HALI SPORTOWEJ W KONINIE ?
  Pani Radna, co Pani zrobiła w sprawie skanalizowania swojej wsi. Bardzo proszę przedstawić złożone przez Panią interpelacje i wnioski dotyczące chociażby projektu kanalizacyjnego. Przecież jest Pani już drugi raz w radzie Gminy !! Gdzie Pani była, jak rozbudowano ( generalny remont) drogę powiatową w Koninie i nie położono w niej rur kanalizacyjnych ???

  25
  4
 13. Anna Sadziak pisze:

  Nie będę z Państwem dyskutować, bo jest to droga donikąd, zwłaszcza, że nie wie się, z kim się rozmawia. Ja nie ukrywam się pod żadnym pseudonimem i jest mi trudno rozmawiać , jeśli nie znam adresata. Ale traktuję każdego z Państwa z należytym szacunkiem i na pewno wiele uwag wykorzystam w swojej działalności.
  Kończę więc ten wątek i serdecznie wszystkich Państwa pozdrawiam.
  Anna Sadziak

  3
  20
  • strong.ben pisze:

   Gdzie Pani chce budować halę w Koninie, przy tym baraku sprzed 100 lat? Gdzie jest jeszcze taka śmieszna szkoła jak ta konińska?

   12
   5
   • Wagarowicz pisze:

    Nie ważne gdzie, ważne, żeby podtrzymać tradycje obecności szkoły na wsi !!!
    Ot, małostkowe, wiejskie myślenie …

    8
    3
  • Grażyna z obuwniczego pisze:

   Pani Radno!!!
   Drogą do nikąd, był wybór pani osoby na radną gminy!!!

 14. Mieszkanka Konina pisze:

  Widać że jesteś wielbicielem obecnego wójta,czy krzyczałeś że z twoich podatków rozbudowują przedszkole w Rędzinach przecież tam też było ok, że remontują nowy budynek dla Gopsu po co to było, jeszcze wieksza bzdura budowa boiska.
  My też płacimy podatki, więc mamy takie same prawa jak inni mieszkańcy gminy.
  Dla was wszystko jest ok, jak jest robione w Rędzinach, Rudnikach, Kościelcu itd., byle nie Konin wtedy płacz i lament bo zabierają coś wam.
  Nieodśnieżony chodnik, nauczycielka z problemem, czy tylko w Koninie? wszędzie się takie rzeczy zdarzają,jesteśmy tylko ludźmi. Nie powiedziałam też że w innych przedszkolach dzieci są źle traktowane, jak to sugerujesz.

  9
  23
 15. Mieszkaniec Gminy pisze:

  Pani radna z Konina twierdzi, że środki na halę są, więc w czym jest problem. Budujcie, Szczęść Boże!
  Czego oczekujecie od podatników, bo nie rozumiem, dalszego wsparcia finansowego, oklasków, czego ?
  Chyba, że chcecie tym głupim pomysłem puścić gminę z torbami, a raczej jej mieszkańców. ?
  Zrozumcie, że teraz nie jest czas na budowanie czegokolwiek. Trzeba skończyć na spokojnie kanalizacje i ponaprawiać drogi gminne. Budowa budynku GOPS byłą błędem strategicznym wójta, podobnie jak chęć budowy stadionu dla podrzędnej drużyny piłkarskiej. W porę z części pomysłów mam nadzieje, że się wycofał.
  Budowę domu nie rozpoczyna się od dachu, tylko fundamentów. Więc dla Was priorytetem powinna być kanalizacja przez duże K. To, że pani radna sugeruje jakieś wyimaginowane trudności, nie należy porzucać tego tematu. Wybierzcie wreszcie radnego, merytorycznego , który nie będzie tylko stękał, a zacznie w końcu działać !!! Działanie nie polega na zasłanianiem się zdarzeniami sprzed 20 lat oraz jakimiś
  obiektywnymi trudnościami. Mówmy otwarcie. Kto nie daje rady, musi opuścić “pola walki”. Nie zajmować stanowiska dla wzbogacania się.
  Panie Wójcie ! nie uginać się pod presją kilkudziesięciu ludzi. Ta gmina liczy prawie 10 tysięcy mieszkańców.

  22
  8
  • Greg pisze:

   Budowa nowej siedziby dla przedszkola w Rędzinach jak i rozbudowa starej do której przeniesiono GOPS miały miejsce tylko dlatego, że na te inwestycje zostały przyznane środki zewnętrzne.

   5
   7
 16. Konin pisze:

  Zapytajcie dyrektora Jaruge czemu blokuje te inwestycję

  43
  5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *