zachmurzenie duże
piątek
Reklama
Część lotniska w Rudnikach pójdzie na sprzedaż na licytacji komorniczej
21 lipca 2022 r. | 10:43
1

Urząd Gminy Rędziny poinformował, że w Sądzie Rejonowym w Częstochowie odbędzie się licytacja komornicza części terenu powojskowego lotniska Rudniki, w sprawie którego od 2016 r. prowadzone jest na wniosek gminy postępowanie komornicze.

Przedmiotem licytacji jest nieruchomość o łącznej powierzchni 1 714 160 m2 zabudowana infrastrukturą lotniskową w postaci pasa startowego, dróg kołowania, placu postojowego oraz budowlami towarzyszącymi. To część lotniska Rudniki, które od połowy roku 2017 posiada status lotniska użytku publicznego o ograniczonej certyfikacji.

Licytacja jest wynikiem prowadzonego przez komornika sądowego Arkadiusza Kiljana postępowania egzekucyjnego wszczętego w 2016 roku z wniosku gminy Rędziny w związku z zaległościami podatkowymi jednego z poprzednich właścicieli tej nieruchomości. Wartość terenu została oszacowana na kwotę 26 748 800 zł. /UG/Jedna odpowiedź do “Część lotniska w Rudnikach pójdzie na sprzedaż na licytacji komorniczej”

  1. Marcysia pisze:

    Na samym początku urzędowania wójta, słyszałam, ile to milionów złotych zasili budżet gminy, z tytułu płacenia podatków od właścicieli lotniska.
    Dzisiaj pytam wójta i radnych, ile tego podatku zdążyliście ściągnąć do tej pory do gminy?
    Jakie są zaległości z tego tytułu na dzień dzisiejszy ?

    17

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *