słabe opady deszczu
20°
18°
sobota
Reklama
Będzie nowa droga pomiędzy Marianką Rędzińska a Rudnikami
30 maja 2022 r. | 11:36
16

Wszystkie gminy w naszym powiecie, w tym gmina Rędziny, otrzymają środki w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład.

Pieniądze, które trafią do gminy Rędziny, zostaną przeznaczone na: 5 800 000 zł - budowę drogi gminnej pomiędzy Marianką Rędzińska a Rudnikami wraz z budową nowego odcinka ul. Wodnica w Rudnikach oraz 2 200 000 zł na remont przedszkola przy ZSP nr 2 w Rędzinach.

PAWEŁ GĄSIORSKI16 odpowiedzi na “Będzie nowa droga pomiędzy Marianką Rędzińska a Rudnikami”

 1. Widmar pisze:

  no i gitara, miałeś tak za Chmielarza, miałeś tak?!

  4
  12
  • Halinazmiensnego pisze:

   Widmar. Głupiś jak holenderski drewniak. Za Pana Prezesa Chmielarza nie było ponad 13 milionów długo i nie było ponad 7 milionów deficytu. Zatrudnienie było umiarkowane.Nagrody i premie wyważone . Dostawali najlepsi, a nie każdy. Spytaj mocodawcę , ile pieniędzy z budżetu gminy idzie na wypłaty, premie nagrody . Pan Prezes otrzymywał też skromną a wypłatę. Radni dostawali wówczas drastycznie mniejsze diety, choć wiedzą i działaniem biją na głowę dzisiejszych!!!
   Synu o czym ty piszesz. ….
   Róbcie natychmiast zbiórkę i pielgrzymką do Pana Prezesa po naukę zarządzania gmina!!!!!!

   9
   2
 2. Cecylia pisze:

  Ty debilu a wiesz dla kogo Militowski to robi dla mieszkańców, on ma swój w tym interes!! Zróbmy w końcu to REFERENDUM i odwołajmy go razem z całą niedouczoną radą. Czy ta droga jest najbardziej potrzebna w naszej gminie? w takiej sytuacji należałoby zapytać wyborców co chcą mieć zrobione i co należy do priorytetu. Chmielarz to dbał o budżet gminy i na pewno jej nie zadłużał dlatego temu nieudacznikowi zostawił 7 mln złotych, które ten roztrwonił chyba na nagrody dla kochanek. poza tym zrobił ulice wystapił z wnioskiem do Unii o dotacje, które wpłynęły już za tego Militowskiego. Potrafił wszystko załatwić dla mieszkańców, dlatego wstyd, że piszesz takie głupoty.

  9
  4
 3. Mieszkaniec z Rudnik pisze:

  Kałmuku !!!
  zapytaj lepiej wójta dla kogo to zrobił !!!
  Czyje pola rolne znajdują się po obu stronach ulicy Prostej
  Dla kogo w niedługim czasie przy zmianie planu
  zamieni w nieruchomości z infrastrukturą !!!

  12
  3
  • Widmar pisze:

   Debilu, g… mnie obchodzi czyje tam są pola, zawsze ktoś skorzysta przy okazji takiej inwestycji, ale na tej drodze najwięcej skorzystają MIESZKAŃCY!!! Poprzednik nic nie robił, bo go skręcalo na samą myśl, że z powodu jakiejś inwestycji gminnej wzrośnie wartość czyjejś nieruchomości, taka menda zawistna.

   5
   13
   • hałabała pisze:

    widmar oszolomku i kolbooprawco ryżego. Mieszkańcy mają wydawać swoje pieniądze żeby komuś na ulicy Prostej zwiększyła się cena gruntów ty pierdole****ny skunksie?

    11
    1
 4. Mieszkaniec z Rudnik pisze:

  Kałmuku !!!
  nie obchodzi cię czyje tam są pola,

  Widzę ,że dobrze wiesz czyje
  dlatego cię nie obchodzi !!!

  12
  3
 5. Agusia pisze:

  Na dzisiaj są ważniejsze sprawy do załatwienia np Kościuszki i inne drogi i ulice gminne.

  12
  1
 6. Obserwator pisze:

  Był jeszcze jeden wniosek oprócz tych dwóch. Na salę gimnastyczną w Koninie. Niestety, szkoła przegrała z drogą. Czy akurat ta droga w polach jest ważniejsza od sali dla dzieci, by mogły w normalnych, cywilizowanych warunkach ćwiczyć i rozwijać swoje zainteresowania sportowe ? Kto miał w tym interes ?

  11
  2
 7. Marek pisze:

  Bogata ta gmina jak w polach drogi robi!!!! A na inne drogi pinindzy ni ma !!!

  13
  1
  • Obserwator pisze:

   A no właśnie. kolejna droga dla Rudnik, tym razem w polu i pytanie, czy tak potrzebna, by wydawać na nią aż taką kasę, a ul. Wapienna w Koninie czeka i woła o pomstę do nieba !

   13
 8. halinazmiensnego pisze:

  A widzieliście WAPIENNĄ w Koninie jaka jest rozj****ana ? Tam są dziury w asfalcie do kostek ! Był artykuł o tym po zimie. Najlepiej osiedlokom do wągla dołożyć, niech nie płacą czynszów, zrzucimy się łamiąc nogi na dziurach !!! Ja takiego syfu jak żyję nie widziałam !!!!!

  11
 9. FerdeK pisze:

  Widać że wspaniały wójt już czuje że jego czas się kończy i buduję sobie drogę tylko jemu potrzebną. Ale jest jeszcze druga sprawa, mianowicie remont przedszkola w Rędzinach a czy miłościwie panujący wójt bądź ktoś z wspaniałej rady gminy widział w jakim stanie jest przedszkole w Kościelcu. Samo wejście już dużo mówi, poodpadane płytki na schodach, tynk sypiący się na głowy, ale na to pieniędzy nie ma. Najważniejsze że wójt będzie miał nową drogę do domu.

  10
  • Mieszkaniec Osiedla pisze:

   a kto inny ma szanse zostac wujtem w kolejnych wyborach? moze ktos z radnych? 😀 widzisz jakiegokolwiek nastepce? moze radna lidzia ktora wygrywa esemesowe glosowania? =D w okolicy praktycznie same chłopki roztropki mieszkają co po 8 klas maja i 10 hehtarów i “esa”, połowa ledwie pisze, chłopie tu nie ma na kogo głosować !!!! szczel se baranka o ściane i sie ogarnij !!

 10. Sołtys pisze:

  Narodzie rędziński , do dzieła!!!
  Rozlicz wójta i radnych!!!
  Wybierz ludzi uczciwych i pracowitych!!!
  Goń precz partyjniaków !!

  13

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *