bezchmurnie
16°
16°
piątek
Reklama
GDDKiA w Katowicach
Będą zmiany na DK91 w Rędzinach
31 sierpnia 2022 r. | 13:18
9

GDDKiA w Katowicach poinformowała, że zmieni lokalizację przejścia dla pieszych przy kościele i wykona nowe azyle dla pieszych, a istniejące poszerzymy. To tylko część prac poprawiających bezpieczeństwo ruchu drogowego na DK91 w Rędzinach.

GDDKiA osiągnie to dzięki ograniczeniu szerokości pasa ruchu poprzez zastosowanie powierzchni wyłączonych z ruchu. Obecna szerokość jezdni, w zależności od warunków terenowych, zostanie zawężona do szerokości 3,5 lub 4 m. Na odcinku objętym inwestycją wprowadzimy ograniczenie dopuszczalnej prędkości ruchu do 50 km/h. Wyznaczymy również lewoskręty przy ul. Mstowskiej, ul. Okupnickiej, ul. Polnej, ul. Wesołej. Poprawę widoczności na wysokości wylotu z ul. Mstowskiej osiągniemy dzięki ustawieniu lustra drogowego.

W ramach tej inwestycji zostanie wykonany również remont nawierzchni na dwóch odcinkach DK91 o łącznej długości 700 m. Zakończenie prac planowane jest do 15 września br. Wartość tych prac to 560 tys. zł. /GDDKiA w Katowicach/9 odpowiedzi na “Będą zmiany na DK91 w Rędzinach”

 1. katotaliban pisze:

  Ksiądz i jego owce się załamią , będą musieli dalej chodzić. Parodia, przejście dla pieszych obok przejścia dla pieszych, a ludzie z kwiaciarni i piekarni na cmentarz i tak na skróty przed drogę. Koledzy z milicji zarobią bo będzie 50km/h zamiast 70km/h i tak się z jednego wariata na przejściu pokazanego w mediach zrobiło skarbonkę. Польша.

  12
 2. mieszkaniec pisze:

  A DLACZEGO MILICJA KŁOMNICKA NIE ŁAPIE TIRÓW Z CEMENTEM JADĄCYCH 80 POD KOMISARIATEM W KŁOMNICACH ?? MAJĄ ZAKAZ ????? A MIESZKANCY CO NA TO ????

  10
 3. SEBA23 pisze:

  Witam.

  Bardzo bym Prosił Szanowne Władze Gminy Rędziny o zmianę organizacji ruchu przy wjeździe na osiedle. Uważam że tam powinno być rondo tak jak przy Biedronce na Wyczerpach. Gdy pali się światło zielone przy wyjeździe z Osiedla nie da się często długo wyjechać.

  • mieszkaniec pisze:

   Kolega ma rację, CHAMSTWO z rejestracjami ERA i SC które tamtędy jedzie nigdy się nie zatrzyma żeby wpuścić osoby jadące z osiedla w lewo. Możesz stać i 5 minut a te PROSTAKI prują i 80. Dlatego tam albo rondo albo albo kolczatka na ulicy i kilku chłopaków z osiedla wyposażonych w solidne szlauchy.

   1
   9
   • koninlok pisze:

    mieszkańcu – skoro kierowców z ERA (Radomsko) i SC (Częstochowa) nazywasz CHAMAMI , to kto według ciebie zamieszkuje na osiedlu. Jak nazwać tych ludzi – ynteligencją z mechów , która swoje purzyta wiechciem słomy podciera !!!
    Tych zapijaczonych paru chłopaków nie da rady karkom z miasta !

    • mieszkaniec pisze:

     Stań na tym skrzyżowaniu i sam zobacz jaki poziom kultury kierowców ERA i SC tam jest. SCZ do ruchu się włączyć nie może, bo państwo z “miasta śwjentej wjerzy” jadom na zakupy do markjetu swoim łoplem czy bełemwu i ani myślą wpuścić, ciasnota w blokach powoduje wysokie stężenia zarodników grzybów zza szafy i to na nich źle wpływa. Wiesz to mieszczuchy, jak te z kłobucka i radomska, to czszy największe miasta w Polsce !

 4. Koniniok pisze:

  Heloł chłoptasie ! wam jusz wójt i tak poszed na renke. Porobił równorzendne skrzyrzowania na łosiedlu.
  Pisać petycję do Sejmu żeby zmienili prawo drogowe. !!!

  7
  1
  • koninlok pisze:

   na łosiedlu nei powinno być równorzędnych, łosiedloki powinny mieć ustąp, tam jest bu-rdel z wym oznakowaniem, takie oznakowanie typowe dla wiochy – nieprzemyślane, chyba ktoś kto porusza się na rowerze o tym zdecydował i nie sądzę aby była to robota wójta

   • hałabała pisze:

    zmiana organizacji ruchu na osiedlu, to wszystko pomysły wójta. Podobnie jak ustawianie nowych znaków na dziurawych ulicach gminy na początku kadencji. Podobnie jak zatrudnianie nadmiaru pracowników do gminy, podobnie jak tworzenie zbędnych referatów kierowniczych w gminie itd, itp…..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *