bezchmurnie
piątek
Reklama
fot. UG Rędziny
Jasełka w Koninie
20 grudnia 2022 r. | 13:13
1

15 grudnia 2022 roku w sali OSP Konin  obyło się spotkanie opłatkowe organizowane przez radę sołecką i Szkołę Podstawową w Koninie.

Widowisko doskonale przygotowane przez uczniów pod kierunkiem wychowawców i nauczycieli zachwyciło widzów. Imponująca, piękna scenografia, wykonana przez Anetę Biernacką-Francik, Izę Włoszczyńską, Sylwię Banaś, Dominika Glicę, świetnie dobrana muzyka, kolędy, pastorałki, utwory instrumentalne podkreślające doniosłość wydarzenia,  wybrane przez Aleksandrę Gancarek, pomogły młodym aktorom wspaniale zaprezentować się  w przedstawieniu.  Uczniowie w pięknych, imponujących strojach przygotowanych przez rodziców, pewni siebie, wzruszająco recytowali teksty, świetnie  wcielali się w role:  Maryi, Józefa, Biedronki, Babci, Pastuszków, Trzech Króli, niegodziwych gospodarzy z Betlejem, Aniołów, ale też przerażających Diabłów, które bezskutecznie knuły intrygę przeciwko ludziom.

Gra aktorska na scenie przyniosła dużą radość dzieciom i młodzieży. Wspaniale zaśpiewane kolędy i pastorałki przez uczniów z klas: I,  II, IV, V,  piękny taniec przedszkolaków z lampionami,  wywarły duże wrażenie na publiczności. Na koniec przedstawienia pojawiły się Anioły, które życzyły wszystkim szczęścia  w Nowym Roku i miłości, która pokonuje wszelkie zło  i przeszkody. Dziewczęta z klasy ósmej  przygotowały niespodziankę, prezentując przygotowany przez siebie układ choreograficzny do utworu Jingle Bells. /UG Rędziny/

fot. UG Rędziny

fot. UG RędzinyJedna odpowiedź do “Jasełka w Koninie”

  1. rodzice dzieci pisze:

    mamy nadzieję, że w tym roku jasełka odbędą się w nowej szkole, za 16 milionów złotych, obiecanej przez wójta i radną Sadziak Anna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *