bezchmurnie
16°
16°
piątek
Reklama
Festyn Rodzinny w Koninie
08 czerwca 2022 r. | 11:27
17

W niedzielę 12 czerwca w Szkole Podstawowej w Koninie odbędzie się Festyn Rodzinny.

W programie m.in. występy artystyczne, muzyka na świeżym powietrzu czy występy cheerleaderek.

Początek o godz. 15:00.17 odpowiedzi na “Festyn Rodzinny w Koninie”

 1. hałabała pisze:

  Czy pani radna Sadziak będzie występować i omówi uczestnikom pikniku szeroko rozumiany remont ulicy Wapiennej w Koninie .?
  Niedługo skończy się rok, a remontu na horyzoncie nie widać. ! To chyba juz tradycja w tym narodzie, że
  Najpierw gęby pełne frazesów, a potem para uchodzi z człowieka.

  10
  1
  • Mieszkaniec ulicy Wapiennej pisze:

   Dla Twojej wiadomości, Remont ulicy Wapiennej jest zaplanowany na czerwiec tego roku. Jeśli wykonawca wywiąże się z umowy. A Pani Radna nie musi niczego objaśniać na festynie, bo to nie miejsce ku temu. Wystarczy, że jej negocjacje z Dyrekcją CEMEXu przyniosły pozytywny skutek, o którym my, mieszkańcy
   ul. Wapiennej jesteśmy poinformowani. A Ty jak masz ciekawsze miejsca w Gminie, to możesz się nimi tak zainteresować jak ul. Wapienną. Nam nie potrzeba mecenasów, bo my wszystko wiemy.

   3
   8
   • hałabała pisze:

    Skoro tak wszystko wiecie, to po co ten skowyt na forum o dziurach w Wapiennej, uciążliwych ciężarówkach, hałasie, nadmiernej prędkości pojazdów “Cemexu” i brudnej drodze. Skoro tak wszystko jest ok, przestańcie się nad sobą użalać. Dajcie zrobić inwestycje poza Koninem. O budowie szkoły za 16 milionów złotych też przestańcie wypisywać głupoty!!!

    • Mieszkaniec ulicy Wapiennej pisze:

     A kto powiedział, że my, mieszkańcy ul. Wapiennej skowyczymy ? Coś ci się pomyliło chyba. to, co trzeba zrobić, to będzie, czy to ci się spodoba, czy nie. Sala gimnastyczna też będzie wybudowana dla wielu jeszcze pokoleń, ale nie za 16 milionów. Koszt jej budowy to o wiele mniejszy i na pewno nie uszczupli to twojej kieszeni złośliwy krasnalu.

     1
     3
   • Pan Mecenas pisze:

    Wy tak wszystko wiecie, że macie dziurawe drogi i chodzicie śr*ć za stodole, bo nie ma kanalizacji ani planów 😁

    7
    3
    • podnieconywikary pisze:

     mówi się PROJEKTÓW a nie PLANÓW ignorancie z chatki wyposażonej w dół kloaczny, piec na odpady i opony oraz miednice do kąpieli od niedzieli ! ponadto WSZYSTKIE PIENIADZE BEDA SZŁY NA KONIN BO TAK szanowne rudnicoki, koscielcoki i inne coki, wy sie szykujcie na podwyżki opłat bo taka jest wasza rola !

  • mieszkaniecrudnik pisze:

   pozostaje kwestia brudnych samochodów pracujących dla CEMEXu które BRUDZĄ całą okolice, a co na to MILICJA ? który przepis pozwala NOTORYCZNIE przekraczać prędkość i jeździć UPIE****NYMI W GLINIE samochodami po drogach publicznych? przecież raz dwa trzy te auta powinny być WYŁAPANE kierowcy powinni mieć zabrane prawa jazdy I TEN CYRK POWINIEN SIĘ WRESZCIE SKOŃCZYĆ !!!!!! jakiś milicjant to czyta może? może jakiś pracownik gminy?? po co milicjancie przysięgasz że będziesz strzegł prawa skoro zdaje sie że tylko patrzysz odbębnić dniówkę zamiast łapać takich zwyrodnialców? macie jakiś ZAKAZ łapania ich czy jeszcze o coś innego chodzi ??? a te przekroczenia prędkości ciężarówek na kieleckiej, mstowskiej, warszawskiej, częstochowskiej to kiedy się skończą? jak się tir przy 80kmh wtarabani w grupę dzieciaków wracających ze szkoły i zrobi z nich mortadele ???!!!! ktoś to zgłosi na milicje i zrobi z tym porządek ?? tu chyba trzeba SILNEJ RĘKI i całe to towarzystwo pogonić oraz ustanowić nowy porządek, kiedy są wybory i na kogo JUŻ NIE głosujecie ????

   • Mieszkaniec ulicy Wapiennej pisze:

    Samochody z Cemexu mają zakaz przekraczania prędkości powyżej 40 km. a docelowo, po remoncie drogi Wapiennej będzie do 30. każdy kierowca ma zamontowanego dżipiesa i po przekroczeniu prędkości jest natychmiast wyłapywany i karany. To też efekt rozmów z CEMEXem. będzie zmiana organizacji ruchu na ul. Wapiennej i zamontowana nowa myjka ze szlabanem. Kierowca jeśli nie wjedzie na myjkę, nie wyjedzie z kopalni. Tak, jak na parkingu. I to są również ustalenia z CEMEXem. A jeśli chodzi o prędkość tirów po okolicy, do sprawa policji. Niestety, mimo spotkań, w których biorą udział przedstawiciele Komendy z Kłomnic, tan problem nadal jest i co gorsze nasila się. Rozważany jest montaż fotoradaru na ul. Kieleckiej. Gmina już wystąpiła o to do Powiatu , teraz od nich zależy , czy go zamontują ,bo to droga powiatowa. A drogówka systematycznie na Kieleckiej czesze osobówki, niestety, ciężarówki przepuszcza. Może zamontowanie fotoradaru coś pomoże.

    2
    4
   • Mieszkaniec ulicy Wapiennej pisze:

    Jeszcze jedno. Te brudne i przekraczające znacznie prędkość ciężarówki, to nie są auta CEMEXu. One przyjeżdżają z całej Polski po cement i tu może pomóc tylko drogówka, bo tak naprawdę to tutaj nikt nie ma wpływu na stan ich sprzętu i jazdę kierowców. Tylko policja.

    2
    4
    • Mieszkaniec Osiedla pisze:

     Te ciężarówki z całej Polski swobodnie wjeżdżają na teren kopalni po kamień ?
     Oprócz policji jest też ITD. Wystarczy opisać do nich sytuację, a chłopcy bardzo chętnie zajmą się sprawą.
     Macie chyba jakiegoś swojego przedstawiciela w radzie gminy ?

     4
     1
     • Mieszkaniec ulicy Wapiennej pisze:

      Czytaj ze zrozumieniem. Ciężarówki , które przyjeżdżają z całej Polski po cement oczywiście, że nie wjeżdżają do kopalni, bo w kopalni nie ma cementu. One parkują przy CEMEXie na parkingu i czekają na załadunek. Czy to takie trudne do zrozumienia ?

      1
      3
     • Mieszkaniec ulicy Wapiennej pisze:

      Kamień wywożony jest przez kierowców zatrudnionych na potrzeby CEMEXU. I to oni mają się podporządkować naszym ustaleniom. Na inne samochody wpływu nie mamy. To sprawa policji.

      1
      3
  • Mieszkaniec ulicy Wapiennej pisze:

   Zapraszam cię trolu na ulicę Wapienną, żebyś zobaczył rozpoczęty remont tej drogi. Jeśli w ogóle wiesz, gdzie ona się znajduje. Zanim coś napiszesz, to pomyśl. I przyjmij do wiadomości, że są ludzie, którzy nie rzucają słów na wiatr. A przy okazji zobaczysz, jak wygląda życie mieszkańców przy tej drodze.

   1
   2
 2. Prywaciarz pisze:

  Mieszkańcu Wapiennej. Ludziom błądzącym trzeba wskazywać właściwą drogę.Podatnicy nie mogą wyłącznie spełniać marzeń osób z demencją starczą.

  5
  1
  • Mieszkaniec ulicy Wapiennej pisze:

   Jeśli chcesz kogoś pouczać, to jedź na misje. Tam potrzeba takich jak ty. A nas mieszkańców ul. Wapiennej w Koninie zostaw w spokoju. Nie potrzebujemy wątpliwej jakości moralizatorów.

   1
   3
   • Mieszkaniec Kieleckiej w Koninie pisze:

    Nie ma co się nadymać. Mamy radną, która siedzi już druga kadencję w radzie gminy, a my mieszkańcy Konina nie mamy dalej kanalizacji.. Jako jedyne sołectwo w gminie !!!!!!! Nie mamy też informacji czy są w ogóle sporządzone jakieś plany na położenie sieci kanalizacyjnej w naszym sołectwie. Wymienimy panią radną niebawem na bardziej sprawnego przedstawiciela wsi.

 3. Mieszkaniec pisze:

  Jeśli wykonawca wywiąże się z umowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *