Zadłużenie gminy w pięć lat wzrosło o 900 procent!
20 grudnia 2019 r. | 13:14

Źle dzieje się w gminie Rędziny. Gdy w 2014 roku Wójtem został Paweł Militowski, przejął gminę z zadłużeniem sięgającym 1 440 525,54 zł. Teraz, po pięciu latach jego rządów, zadłużenie na koniec 2019 roku ma wynieść 12 706 684,62 zł.

A to nie koniec. Tylko w przyszłym roku zadłużenie ma wzrosnąć o kolejnych 7 148 089,93 zł, co łącznie da blisko 20 milionów złotych.

Zastanawiam się, kto to wszystko będzie spłacał? Gdzie są radni?

15 odpowiedzi na “Zadłużenie gminy w pięć lat wzrosło o 900 procent!”

1. CBAa pisze:

najwyższa pensja wymaga najwyższego zadłużenia

2. PEF pisze:

Tylko z tego co pamiętam za poprzedniego Wójta nic się nie działo. Jęśli ktoś zestawia nic nierobienie i kwotę to ok natomiast na inwestycje są potrzebne pieniądze. Sama reforma szkolnictwa w wielu Gminach pochłoneła ogromne środki Tylko ktoś oderwany od rzeczywistości może tego nie rozumieć.

• Miła pisze:

A nie mowiłam, ze bedzie wymowka….
      Teraz będą się szkołami zasłaniać. …..
      A po co potrzebne były te latarnie i dokładnie kasy do powiatu.Po co te sztuczne górki.Po co te hulanie przez tamta kadencję i przegląd podstarzalych artystów za miliony.Po co było stanowisko dla Zastępcy skoro kilka miesięcy przed upływem kadencji został odwołany przez wójta.
      Po co nowe znaki drogowe na dziurawych drogach.Po co mijanki.i lezacy policjanci na tychze drogach.Po co nowa oczyszczalnia ścieków skoro całą gmina nieskanalizowana.Konin czesc Redzin praktycznie braki sa w całej gminie.Oczyszczalnia w obecnym kształcie zdawała doskonale egzamin.Po co zatrudnianie nowych osób w gminie..
      Po co zatrudnianie tzw doradców w poprzedniej kadencji.I tak można mnożyć praktycznie w nieskończoność …
      Te działania doprowadziły właśnie do obecnej sytuacji.
      To prawda że tylko ktoś oderwany od rzeczywistości wybrał Pawełka ponownie na wójta. Wstydu nie macie za grosz ani szacunku dla Wyborców.

3. Redziniak pisze:

Jaka wymówka, wszystko zwalą na Waldka, ze niby zostawił gminę zacofaną o 12 lat.!

4. rudy pisze:

a wy lemingi łykacie wszystkie historyjki Pawełka

5. Gertrud Ginter Alojz pisze:

A za tego niby się coś dzieje? To samo co za tamtego trochę kanalizacji i jakoś nic więcej nie widać. Porównaj sobie sąsiadów Mstów, Kłomnice, Olsztyn ile tam się dzieje. Tu się nawet kasa na hulanki skończyła Festiwale Makaronów i Ciżemki 😀

6. Bukszpan pisze:

Zaraz, zaraz, kasa nie skończyła się na bizantyjską pensje dla wójta!

7. Rędzinianin pisze:

Wójt powinien odpowiedzieć przed sądem, za złe gospodarowanie środkami oraz za zadłużenie Gminy,

8. Tonny pisze:

Szczekać każda / y umie . Szkoda ze nie potraficie się przedstawić cwaniaczki 😉 .

9. Jerzy pisze:

Waldemar Chmielarz był porządnym gospodarzem z tego co widać na dłoni